Viņķele: Var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām 25

Cilvēkiem nepietiekami rūpīgi ievērojot esošos Covid-19 ierobežojumus un turpinoties slimības izplatībai, Latvijā var nākties lemt par vēl stingrākiem ierobežojumiem veikaliem un pilnīgu pāreju uz attālinātām mācībām, šādu viedokli šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Ministre vērtēja, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Covid-19 salīdzinājumā ar pavasari ir krietni mainījusies un cilvēki atsākuši daudz vairāk pārvietoties. Cilvēki vairs "nespēj baidīties" un daudzi vairs nenovērtējot Covid-19 kā nopietnu slimību.

Pēc politiķes vārdiem, ja šāda tendence turpināsies, tad vienīgā iespēja būšot, piemēram, striktāk vērt ciet veikalus, līdzīgi kā citviet Eiropā, kur strādā tikai pārtikas veikali un aptiekas.

Par to, vai nepieciešami jauni ierobežojumi veikalu darbam brīvdienās, valdība varētu lemt jau rīt, kad Ministru kabinets sanāks uz kopīgu sēdi ar Krīzes vadības padomi. Viņķele izteicās, ka viņai ļoti negribētos, lai valdība īsteno saraustītu pieeju, kad ik pa mirklim pielabo ierobežojumus, bet, ja nebūšot citu iespēju, tad nekas cits neatlikšot.

Viņķele ir pārliecināta, ka nedēļu pirms ārkārtas situācijas termiņa beigām valdībai jāspēj pateikt, vai ārkārtas situācijas regulējums tiks turpināts.

Politiķe atzina, ka ārkārtas situācijas ierobežojumus var nākties papildināt. Viņķele apgalvoja, ka, piemēram, premjers Krišjānis Kariņš (JV) briestot lēmumam par visas izglītības skolās pāreju uz attālinātām mācībām.

Tāpat esot iespējami jauni ierobežojumi veikalu darbam un varētu tikt noteikti daudz striktāki pulcēšanās ierobežojumi, kad cilvēki nedrīkst atrasties ārpus mājām bez nopietna pamatojuma.

Ministre izteicās, ka pati būšot gatava balsot par šādiem ierobežojumiem, ja to ieteiks epidemiologi, bet tikšot uzklausīti arī izglītības speciālisti.

Runājot par gultu skaitu slimnīcās, Viņķele uzsvēra, - ja tiks sasniegs pašlaik par kritisku noteiktais 450-500 aizņemtu gultasvietu limits, tad slimnīcās nāksies ierobežot citu pakalpojumu sniegšanu, lai atbrīvotu gultas Covid-19 pacientiem. Tā ir nelāga, bet reāla iespēja, atzina politiķe.

Viņa uzsvēra, ka akūtā palīdzība slimnīcās tiks saglabāta, bet visām slimnīcām var nākties pārprofilēties uz Covid-19 pacientu aprūpi.

Viņķele atkārtoti noliedza, ka tā būtu tikai viņas atbildība, ka Latvija ir bijusi visai nesagatavota Covid-19 rudens uzliesmojumam.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

??

Kad vienreiz sapratīs, ka vīruss nekur nepazudīs un mums jāmācās ar viņu sadzīvot. Risinājumi jāmeklē šajā jomā, nevis viss jāaizslēdz. Tas nav risinājums

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 15:09

Maija

Sestdien Bauskas RIMI cilvēki pa veikalu staigāja ar maziem bērniem, pilnīgākā bezatbildība.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 15:46

Sandis

Jā, es arī redzēju ka pa veikalu staigā visa ģimene - māte, tēvs un bērns. Pateicoties tādiem cilvēkiem cieš pārējie cilvēki, kuri ievēro visus ierobežojumus. Jācer ka tie ierobežojumu neievērotāji saņems pēc nopelniem.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 16:04

paija

tiesi taa, dazi uz veikaliem iet, kaa uz izklaides pasakumu, sakrasojusi luupas, uzpucejusies, un staigaa stundam, kaa pa muzeju. del tada kontingenta, naakas mums ciest visiem.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 16:28

Maijai

Kāda tev starpība - ja vecāki nerūpējas par saviem bērniem un stiepj viņus uz veikalu - tā ir tikai viņu atbildība, ja bērns saslims.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 11:36

No laukiem

Viņķele ir no ģerevņas, viņa kautko izdomāts !

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 16:03

???

Vīruss nemaz nav tik kaitīgs kā mums to stāsta. Vieglāk ir slēgt visu, nekā meklēt kā to visu varētu appiet.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 16:37

Dusmīgā

Es arī esmu dusmīga un izbrīnīta - laikā kad visa pasaule cīnās ar vīrusu, daža laba ģimenīte ar bērnu iziet nesteidzīgā pastaigā pa Rimi veikalu.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 18:00

Gints

Nu kam bail lai neiet uz veikalu ja pārejie traucē.vel labāk lai palien mājas zem gultas uz brīvdienam.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.16 18:32

Liene

Es arī ar bērniem iešu uz veikalu, manbērnam vajag ziemas jaku. Es nevaru katru dienu izrauties uz Rīgu, lai bērniem apģērbu nopirktu, tapēc braukšu ar abiem bērniem un nevajag te tagad mani mācīt, ka jānogaida, taisni tagad ir vislabākais laiks, jo veikali ir patukši. Protams lietojam maskas. Un jums nav ienācis prātā, ka arī tiem bērniem ir piegriezies mājās sēdēt.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 12:00

Valdis

Liene saprotu tevi, jo bērniem nav ko vilkt mugurā. Šausmas, ka tā var nodzīvoties ! Tev vienalga, ka tu , vai tavi bērni var inficēties ar vīrusu, ka tev būs jāpaliek mājās .Bērniem lai Dievs dod veselību arī tev Lien.
Te nu ir tas fskts, ka ir tādi cilvēki kuri nedomā ne par sevi un kur nu vēl citiem. Tikai žēl, ka šie ir bieži vien lielākie baurotāji ja paliek slimi un valsts kā vini prasa nerūpējas.
Lai mums visiem izdodas, būsim veseli un saprotoši vienam pret otru.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 12:19

Ance

Piemēram es esmu spiesta vest uz skolu savu bērnu,jo man vienkārši jābūt darbā. Skolas nedrīkst atteikt mācīt,ja atnācis bērns,jo skolotājam ir jāstrādā savā darba vietā. Man nav iespējams paņemt bezalgas atvaļinājumu,jo neviens nav atcēlis gan maksājus, gan ēšanu mājā. Tā var rīkoties arī citi vecāki, kuriem nav kur atstāt. Man nav vecvecāku un tie tāpat neko no datora nesaprot.
Ziņu daudzus vecākus,kur darba devējs pateicis stingru nē ,ir jāturpina strādāt. Tā kā tā.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 12:50

Lauciniece

Pildetniekiem viegli Runat par bernu nemsanu lidz uz veikalu. A kur lai stradajas laucinieces bernu liek ja vinas pat aukles nevar atlauties. Atstat vienus majas. Lai vieni pasez ka to pilsetnieces biezi Dara . Ta ja bus bez vajadzibas neiziet. Tapat ar ja savas masinas cilvekam nav. Parvietojas ar sabiedrisko autobusu. Ta un ja vel ir gimene. Ta lai vienreiz menesi tik tiks aizbraukt iepirkties partiku Ta vienam cilvekam jaapkraujas ar iepirkties ka no galvas lidz kajam. Vel zobos iepirkuma maisins. Vajadzeja aizslegt robezas nevienu arpus lv robezas neizlaist bez vajadzibas. Ka tik tranzitu. Lidz virusa sama, inasanai. Ja cilveki brauks uz lv. Un tiks arpus lv uz arzemem. Nebus jega ka cilveki bus savas majas ieslodzitie. Vajag vairak gimenes paskontroli ierobezot un piesekot. Ja gribes virusa izplatibas ierobezot. Nevis cilvekus ieslodzit. Jo Tapat bus tadi cilveki ph. Kurs begs Tapat no majas. Vienmer atradis iemeslu lai tik Tik tu arpus majas. Cilvekiem jau musu 21gadsimta vairak interese otra cita gimene Oj Ko tie Dara. Oj tie tadi. Oj tie to un to. A Ko jus pasi darat sev. To jau neredz. Tik vienmer citus ja. A pectam Oj korno virus tur un tur. Tie to un to. Ja cilveki neskatisies pasi sevi gimenes. Ta valdiba ar nespes neko ierobezot. Nelaist arpus robezas un neievest latvija ieksiene valsti

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 13:21

Lauciece.

Vairak ieejot veikalos sabiedriskas vietas vajag mazgat un dezinfikcet rokas. Nesat maskas un izsargajaties vienam no otra. Un mazak ar druzmeties lielveikalos kontakteties ar lielu daudzumu cilvekiem. Dzert Vitaminus arstniecibas Tejas un uztureties svaiga gaisa. NE Cilveku burzma

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 13:25

Reāls

Tauta,Jūs saprotat,ka tāda nāvējoša vīrusa nav???!!! Nav!! Tas ir kāds gripaveids! Tā ir vispasaules afēra! Bagāto klana spēlītes!!! Jūs paši padomājat,nāvējošs vīruss un pasargās lupata uz sejas?!! Attopieties!!! Vakar biju poliklīnikā ,sēžu rindā pie ārsta,blakus ir garderobe...skatos,kā darbiniece visā eķipējumā vāc cilvēku virsdrēbes un karina tās vienu pie otras cieši klāt!!! Sanāca smiekliņš, cilvēks masku uzliek iekštelpā uz sejas, taču ejot pa ielu viņš runā,viņš klepo,škauda un virsdrēbe ir tiešā kontaktā ar cilvēku????????‍♀️...bīstams vīruss mums stātsta. Muļķa tautai iedveš bailes ne no kā!!! Atjēdzaties tauta!!! Ir pāris mediķi,kuri paši smejas par šo,, nāvējošo vīrusu,,,kuru testējot bāž kociņu deguna dobumā,kur sasmērē ar visiem netīrumiem un putekļiem,kuri ir saķērušies deguna spalviņās un tādu netīrību grūž dziļāk dobumā,kur šādā veidā var ienest kādu reālu infekciju,jo nedrīkst nesterīlus svešķermeņus grūst cilvēkam dobumā!!! Visu mūžu tika uzskatīts,ka lai noteiktu infekcijas klātbūt ir jāpārbauda asins!!! Murgs!!! Afēra

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 13:51

diemžēl

daudzi to vēl nesaprot .

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 15:28

priekš reāla

ko tu kurlam padarīsi? ja tauta nebūtu tik aprobežota, tad valdība nevarētu ar to muļķu baru operēt, bet tagad stulbā, aprobežotā un nabadzīgā tautiņa bailēs no soda naudas ir gatavi tās maskas uz purna un starp kājām vilkt

pirms mēneša, 2020.11.18 19:28

Linda

Neiet jau runa ka ir situācija ka nav kur bērnu likt un paņem uz veikalu - iet runa par tādiem cilvēkiem kuri visa ģimene - ABI vecāki ar bērnu nāk uz veikalu, tā ir pilnīga bezatbildība. Bet principā bezatbildība pret saviem bērniem.......

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 14:33

Karlīna

Man ir kauns no cilvēkiem, kuri vaino vecākus ar bērniem. Vai vecākiem būtu mazs bērns jāatstāj mājās vienu pašu? Atvainojos, bet ar galvu lūdzu domājiet, ko rakstat. Skataties labāk uz sevi nevis citiem. Ne jums tikai ir jāiepērkas, ja jums ir pretenzijas pret bērniem, tad iepērkaties internetā. Tiešām, jau apnikuši ar savām pretenzijām.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 18:24

Diāna

Vai tiešām ir jāvaino bērnus un bērna vecākus? Beidzat muļķoties! Kā var ciest no cilvēkiem, kuri nemaz nav inficējušies. Aizejat izmazgājat smadzenes, kauns! Pašiem ganjau bērnu nav, tagad jau citi jāvaino, kuri dara visu. Paši paskataties uz sevīm, nejau jūs visu pareizi darat pandēmijas laikā. Rīgā visi cilvēki maskās, veikalos un trolejbusos. Nav neviena tāda kurš nenesa masku. Nezinu, kas jums tur Bauskā, bet Rīgā viss ir kārtībā. Bērni un vecāki ievēro distanciju un velk maskas. Tāpēc, tiešām, nemelojat. Jūs neesat tie pareizākie.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 18:32

Anita

Ja nav kur bērnu likt, tad nekas cits neatliek, kā ņemt līdzi uz veikalu, jā, arī uz darbu, diemžēl. Var visa ģimene kopā aiziet uz to pašu veikalu. Ir jautājums. Kālab abiem vecākiem ar visiem bērniem jāvazājas pa veikalu, kālab viens no vecākiem nevar tikai iet veikalā, bet otrs palikt ārā? To nesaprotu.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 19:00

Anita

Diānai. Vairāk jāuztraucas, ka paši bērni var saslimt, jo viņiem patīt visu aptaustīt un paņemt rokā. Ja veseli, tad protams nevienu neaplipinās.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 19:03

Diānai

Iet runa par tiem vecākiem, kur abi gan mamma, gan tētis iet kopā uz veikalu ar bērnu kā uz izklaides parku. Sestdien Rimi tādu “ģimenīti” redzēju.

pirms 2 mēnešiem, 2020.11.17 19:26

Sviests

Varbūt tā sestdien bija mana ģimene. Jā biju ar vīru un bērnu, bet galīgi par to nekaunos. Pirmkārt apmeklējām optiku, bērna vajadzībām. Nu bez viņa nekādīgi. Otrām kārtām ja reiz visi tur bijām, tad arī iegājām, grāmatnīcā un pašā Rimi. Kā rekomendē iepirkt vairāk produktus, lai nav bieži jāstaigā pa veikalu, tad nu to arī darījām. Neviens nav ēzelis un pastiept daudz nevar, diemžēl auto šobrīd nav. Vēl kas, mans bērns tomēr ir audzināts, nebakstās pa plauktiem, rokas mutē nebāž. Tā pat arī salīdzinoši ar mazo gadu skaitu jau pavasarī ir izskaidrota situācija par vīrusu. Skraidīt nedrīkst, aiztikt nedrīkst un cilvēkiem tuvu iet nedrīkst. Un zinien ko, savā vecumā to arī labi saprot un pilda. Nākamā lieta, Bauskas novadā ir 44 atdzītas limas personas, uz kopējā fona ja nekļūdos ap 24.000 iedzīvotāju, tiešām jāstaigā pa mežu tikai? Kad sajutīšu briesmas, tad arī tupēšu ar visu ģimeni mājās!

pirms mēneša, 2020.11.17 21:26

Latvijā un pasaulē