Virknē valstu sūtījumiem jābūt piegādātiem līdz noteiktam datumam, lai adresāti tos saņemtu pirms Ziemassvētkiem

Pasta uzņēmumi no vairākiem desmitiem valstu Starptautiskās pasta korporācijas ("International Post Corporation") sistēmā publiskojuši datumus, līdz kuriem tiem konkrētajās valstīs jābūt saņēmušiem pasta sūtījumus, lai tos gala adresātiem varētu piegādāt līdz Ziemassvētkiem, aģentūru LETA informēja VAS "Latvijas pasts" pārstāvji.

Pagaidām informāciju par termiņiem ir snieguši aptuveni 30 dažādu valstu pasta uzņēmumi, taču, iespējams, to skaits tuvākajā laikā palielināsies, norādīja "Latvijas pastā". Papildu faktors, kas šogad negatīvi iespaido sūtījumu piegādes iespējas un termiņus, ir Covid-19 ietekme, sašaurinot pasažieru aviopārvadājumus, ar kuriem piegādā pasta sūtījumus, un ierobežojot piegādes nosacījumus konkrētās valstīs.

Dažādās valstīs pasta uzņēmumi noteikuši atšķirīgus piegādes datumus pirms Ziemassvētkiem - ir valstis, kuru pasta uzņēmumos noteiktā datumā jābūt saņemtiem visa veida pasta sūtījumiem, lai tos paspētu piegādāt laikus, kā arī ir valstis, uz kuru pasta uzņēmumiem atšķirīgiem sūtījumu veidiem jābūt piegādātiem atšķirīgos datumos.

Piemēram, Igaunijas pastā gan vēstulēm, gan sīkpakām, gan pakām jābūt saņemtām līdz 14.decembrim, Lietuvas pastā - vēstulēm un sīkpakām līdz 15.decembrim, pakām - līdz 16.decembrim, Somijas pastā vēstulēm un sīkpakām - līdz 19.decembrim, pakām - līdz 21.decembrim, bet Kanādas pastā - sīkpakām līdz 4.decembrim, pakām - līdz 12.decembrim, vēstulēm - līdz 14.decembrim.

Šis nosacījums attiecas uz sūtījumu saņemšanu pasta uzņēmumā, nevis robežas šķērsošanu un sūtījuma fiksēšanu attiecīgajā lidostā - jārēķinās, ka no brīža, kad sūtījums pieņemts lidostā, līdz laikam, kad to saņem pasta uzņēmums, var paiet vairākas dienas, norādīja "Latvijas pastā".

Precīza informācija ar valstīm, kuru pasta uzņēmumos sūtījumiem piegādei līdz Ziemassvētkiem jābūt saņemtiem noteiktos datumos, pieejama "Latvijas pasta" mājaslapā. Šī informācija nepieciešamības gadījumā tiks regulāri atjaunināta un papildināta.

"Latvijas pastā" gan vietējiem, gan ārvalstu sūtījumiem jābūt saņemtiem līdz 20.decembrim, lai uzņēmums tos pagūtu piegādāt līdz Ziemassvētkiem.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību Latvijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4000 darbinieku.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē