Visā Latvijā norisināsies «Ēnu diena»

Šodien visā Latvijā norisināsies praktiskās biznesa izglītības biedrības "Junior Achievement Latvija" (JA Latvija) organizētā ikgadējā karjeras izglītības programma "Ēnu diena".

Skolēniem bija iespēja pieteikties darba devēju izsludinātajām vakancēm kā valsts un pašvaldību iestādēs, tā arī privātuzņēmumos. Šodien "ēnas" būs gan Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, gan Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK), gan Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), ministriem, Saeimas deputātiem. Iepazīt parlamenta deputātu un darbinieku ikdienas darbu pieteikušies turpat 180 skolēni no visas Latvijas. Jauniešiem tā būs iespēja sekot likumdevēja darbam, kā arī izzināt Saeimas darba aizkulises.

Pasākuma mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Šogad "Ēnu dienas" tēma ir "neredzamās profesijas", aktualizējot sarunu par profesijām, kuru darba rezultātus katrs tieši vai netieši ikdienā izmanto, taču reizēm neaizdomājas, ka aiz šiem produktiem stāv vienas vai vairāku noteiktu profesiju pārstāvju komandas.

Pagājušajā gadā "Ēnu dienā" piedalījās 1044 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 7491 vakanci, kas bija par 10% vairāk nekā 2015.gadā. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 22 600 reģistrētu ēnotāju. Pērn pieprasītākās profesijas bija radio diktors, programmētājs, gaisa kuģa stjuarts, fizioterapeits, žurnālists, ārsts, jurists, policijas inspektors, mākslinieks, pavārs.

Savukārt lielākie ēnu devēji iepriekšējā gadā bija Saeima, uzņēmums "Swedbank", VUGD un Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Lai pievienotu vakanci, darba devējam jāreģistrējas vai jāatjauno savs iepriekšējo gadu profils portālā "www.enudiena.lv" un jāaizpilda vakances pieteikuma anketa. Skolēni savukārt izvērtē pieejamās vakances un piesakās uz trīs izvēlētajām vakancēm, rakstot motivācijas vēstuli. Ēnu devējs izskata motivācijas vēstules, izvērtē pieteikumus un apstiprina tos vai noraida. Ēnotājam trīs dienu laikā no ēnu devēja apstiprinājuma brīža jāapstiprina vakance no savas puses. Tālāk ēnu devējs sazinās ar saviem ēnotājiem personīgi un norunā tikšanos 15.februārī.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē