Visā Latvijā norisināsies ikgadējā Lielā talka 11

Šodien visā valsts teritorijā norisināsies ikgadējā akcija "Lielā talka", kuras laikā cilvēki tiek aicināti piedalīties piesārņoto vietu attīrīšanā un sev apkārtējās teritorijas labiekārtošanā, aģentūru LETA informēja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lielajai talkai šogad pieteiktas vairāk nekā 1000 talkošanas vietas, no kurām oficiāli apstiprinātas vairāk nekā 700.

Starts talkai tiks dots plkst.9 Purvciemā, blakus Biķernieku mežam. Ārpus Rīgas iedzīvotāji ir aicināti pievienoties kādai no AS "Latvijas valsts meži" talkošanas vietām. Izvēlēties talkošanas vietu var, izmantojot interneta vietnē "talkas.lv" pieejamo karti.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) talkos Madonas novada Ošupes pagasta "Liepsalās", pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas mājās, kur piedalīsies "Simtgades birzs" stādīšanā, kā arī citos teritorijas sakopšanas darbos.

Savukārt Valsts prezidents, Lielās talkas patrons Raimonds Vējonis plkst.10.10 piedalīsies Skrundas novadā esošā tilta pāri Kojai atjaunošanā kopā ar jaunsargiem, bet plkst.11.25 talkos Skrundas poligonā "Mežaine" kopā ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, jaunsargiem un zemessargiem, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā. Kopā ar Vējoni pasākumā talkos arī Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš. Skrundā plānots sakopt vietas, kurās Kalpaks krita Latvijas brīvības cīņu laikā.

Lielās talkas dienas noslēgumā Rīgā, Daugavas krastmalā pie Lielā Kristapa šogad iecerēta simboliska akcija laimīgai, pārtikušai un veselai Latvijas nākotnei - "Stādām Latvijas nākotni!", pastāstīja Jaunzeme. Klātesot Vējonim un Lielās talkas vadītājai, tiks stādīta liepa un izteikti vēlējumi Latvijas nākotnei.

Tāpat pasākumā piedalīsies Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis (LZS), Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), "Latvijas Valsts mežu" pārstāvis Tomass Kotovičs, Latvijas Institūta direktore Aiva Rozenberga un Latvijas Ārstu biedrības priekšsēdētāja vietniece Ilze Aizsilniece. Koku iesvētīs Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags, Latvijas Pareizticīgo baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs un prāvests Māris Zviedris. Koka stādīšanas akcijai pievienosies arī motosezonas atklāšanas pasākuma dalībnieki.

Lielās talkas organizatori atgādina, ka katras talkas vietas pieteicējs uzņemas atbildību par to, ka uz vietas organizēs konkrēto talku, būs tās laikā sazvanāms, pirms talkas saņems maisus un informatīvos materiālus no koordinatoriem, kā arī saskaņos ar koordinatoriem atkritumu izvešanas vietu. Organizatori arī aicina ņemt vērā, ka maisos savāktie atkritumi jānovieto tur, kur iespējams piebraukt ar atkritumu izvešanas mašīnu, lai tie tiktu laikus nogādāti uz atkritumu savākšanas poligoniem.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

secinājums

Katru gadu tīra un vienalga vienmēr viss ir piegānīts!

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 11:04

subotņiks-sobutiļņiks

Nepiedalīšos ! Neesmu neko piesārņojis un ,tā kā vēlēšanās nepiedalos, pat valdošo un vadošo institūciju piegānīšanā ar "atkritumiem" nejūtos līdzdalībnieks.
Nu netiek un netiek pastalnieciņi vaļā no komunistiskās sestdienas talkas maģiskās ietekmes !

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 11:47

Talcinieks

Lai dzīvo mūsu Prezidents, augstdzimušais Raimonds Vējonis un Viņa pricese Iveta !

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 12:56

patriots

Klusāk klusāk, ka šamais neizdzird un neizsludina likumu par monarhijas nodibināšanu.

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 20:20

Jānis

Depozītstēmai nav jēgas, teica Ļimončiks, tad nu pastalām jāvāc pudeles Ļeņina talkās

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 14:03

Sajūsminātie apkārtnes iedzīvotāji

Jaunsargi augstdzimušā zaļā Vējoņa vadībā turpina vākt tukšās plastmasas pudeles .

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 16:37

Ards

A pie Manis ( Rietumvaacijaa) talka nenotiks. Luuk taa, Tautieschi!

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 22:11

CT

Talka arī bija jābūt ar lielo burtu. skatos, ne kārtīgi vāciski, ne latviski nemāki

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 22:28

Zane

Pilnīgi piekrītu subotņik sabutiļņik-teiktajam!

pirms 2 gadiem, 2018.04.28 17:22

kas tad nu

Lielās talkas atkritumi vēl aizvien stāv pilsētas centrā.... Plūdoņa ielā, Baznīcas ielā , Strautnieku ielā.
Tāda tā lielā talka- it kā labs darbs padarīts, Valsts svētki nosvinēti, Baltā galdauta svētki ar, bet mēsli vēl stāv.
Laikam līdz nākamā gada Lielajai talkai.

pirms 2 gadiem, 2018.05.07 22:03

Latvijā un pasaulē