Visā Latvijā norisināsies ikgadējā Lielā talka 5

Teju 1400 vietās visā Latvijā šodien norisināsies ikgadējā Lielā talka, aģentūru LETA informēja sabiedriskās iniciatīvas organizatori. Akcijas svinīgās atklāšanas pasākums notiks 11.novembra krastmalā plkst.9 pie Lielā Kristapa skulptūras. Tajā piedalīsies Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Lielās talkas organizatori norādīja, ka, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī ārvalstīs dzīvojošie latvieši nolēmuši organizēt savas apkārtnes sakopšanu. Savukārt pirmo reizi iedzīvotāji tiek aicināti savāktos atkritumus uzreiz šķirot.

Pēc svinīgā atklāšanas pasākuma premjers dosies sakopt Valsts sociālās aprūpes centra "Rīga" filiāles "Rīga" teritoriju, bet Pūce piedalīsies Salaspils Botāniskā dārza sakopšanas darbos.

Lielās talkas patrons, Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone šogad kopā ar Latvijas Skautu un gaidu vienībām talkos Tukuma novadā.

Dienas sākumā Valsts prezidents un kundze Tukuma novada Sēmes pagastā piedalīsies Zigfrīda Annas Meierovica piemiņas vietas sakopšanā, kā arī Z.A. Meierovica piemiņas takas labiekārtošanā. Savukārt pēc tam Valsts prezidents ar kundzi dosies uz Tukumu, kur Ernesta Birznieka-Upīša 1. pamatskolas pagalmā Valsts prezidents iestādīs koku.

Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki kopā ar jaunatnes centra "Mērķis" dalībniekiem, kā arī Vidzemes brigādes zemessargiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīriem un sabiedroto bruņoto spēku pārstāvjiem sakops Siguldas Lakstīgalu gravu.

Desmit gadu garumā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku, un talkojuši latvieši ir arī citās pasaules valstīs. Atkritumu daudzums ir vairāk nekā par pusi samazinājies, salīdzinot ar 2008.gadu; 2018.gada talkā tas jau bija samazinājies uz pusi, salīdzinot ar 2017. gadu.

Daudzviet pašvaldību teritorijās vairs nav atrodami atkritumi, tāpēc talkas vietās tiek organizētas apkārtnes labiekārtošanas un koku stādīšanas talkas. Treija norādīja, ka šie fakti ir apliecinājums tam, ka Lielā talka ir konsekventi virzījusies izvēlētā mērķa - tīras un zaļas valsts virzienā.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē