Visā Latvijā notiks «Ēnu diena» 1

Šodien visā Latvijā norisināsies ikgadējā karjeras izglītības programma "Ēnu diena", kuras laikā skolēni var ēnot sev interesējošu profesiju pārstāvjus publiskajā un privātajā sektorā, aģentūru LETA informēja izglītības organizācijā "Junior Achievement Latvia" (JA Latvia).

Šogad "Ēnu dienas" tēma ir perspektīvās profesijas, kuras nākotnē saskaņā ar šī brīža darba tirgus prognozēm būs pieprasītākas nekā tajās pieejamo speciālistu skaits. Plānots, ka "Ēnu dienas" laikā skolēni varēs iepazīties ar prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas konkrētiem speciālistiem, lai tie varētu veidot veiksmīgu karjeru, kā arī atklāt visdažādākās iespējas, ko sniedz profesionālas zināšanas.

Šogad 117 skolēni ēnos Latvijas lidsabiedrību "airBaltic", Saeimā deputātus un darbiniekus šogad ēnos 145 skolēni, AS "Sadales tīkls" ēnos 150 skolēni, tāpat ēnotāji būs sastopami arī virknē citos uzņēmumos un iestādēs, bet seši vidusskolēni ēnos Rīgas Tehniskās universitātes zinātniekus Eiropas Kodolpētniecības centrā Šveicē.

Pērn "Ēnu dienā" piedalījās 1545 ēnu devēji, kuri piedāvāja kopumā 8664 vakances. Uz piedāvātajām vakancēm pretendēja 34 000 reģistrētu ēnotāju. Pieprasītākās profesijas bija programmētājs - 341 pieteikums, fizioterapeits - 273, pilots - 260, un gaisa kuģa stjuarts - 250.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

funkss

Jā, jā, nu jau sen pie šprices ir tie, kuri pirms 30 gadiem, kā vien kļuvām "brīvi", uzsāka šo stulbību - ēnošanos. Tāpēc nav jābrīnās, ka visa tā reālā lieta šo kādreizējo ēnotāju šodienas un arī vakardienas, aizvakardienas vadījumā un valdījumā iet uz elli.

pirms gada, 2020.02.12 11:53

Latvijā un pasaulē