VM rosinās atļaut pulcēšanos brīvā dabā maksimums diviem cilvēkiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem

Veselības ministrija (VM) rosinās atļaut pulcēšanos brīvā dabā maksimums diviem cilvēkiem vai vienas mājsaimniecības locekļiem, izriet no veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) piektdien sacītā raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu".

Pēc viņas teiktā, tiks rosināts atļaut pucēšanos tādās vietās kā, piemēram, parkos, tostarp, dabas parkos, kā arī pludmalēs tikai diviem cilvēkiem maksimums vai vienas mājsaimniecības locekļiem. 

Ministre uzsvēra, ka Ministru kabinets ir gatavs strādāt ļoti operatīvi. "Cilvēki var jau droši sākt gatavoties (..) Negāžamies baros tais populārajās atpūtas vietās," viņa teica.

Ministres padomnieks Edgars Skvariks aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik ministrija ir nodevusi priekšlikumus ar premjera rīkojumu izveidotajai darba grupai, un grozījumu redakcija tiek saskaņota.

Savukārt VM pārstāve Anna Strapcāne aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban netiek plānota Krīzes vadības padomes sēde, lai spriestu par minētajiem ierobežojumiem, tomēr netiek izslēgts, ka sēde varētu notikt šajā nedēļas nogalē.

Kā vēstīts, Viņķele ceturtdien žurnālistiem pavēstīja, ka, lai cīnītos ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, sākts vērtēt iespēju jau tuvākajā laikā ierobežot cilvēku pulcēšanos brīvā dabā.

Politiķe atgādināja, ka trešdien tika konstatētie pirmie pieci saslimšanas gadījumi, kad nav iespējams noteikt epidemioloģisko saikni, tādējādi valdība sākusi izvērtēt papildu drošības pasākumu ieviešanu, tostarp, ierobežojot cilvēku pulcēšanos konkrētās vietās brīvā dabā.

Viņķele ceturtdien skaidroja, ka VM tiek vērtēti citu valstu piemēri, tostarp arī Vācijas un Igaunijas, kur jau ir ieviesti stingrāki cilvēku pulcēšanās ierobežojumi. Lai gan Latvijā vēl nav tik augsts inficēto daudzums, ministrija jau savlaicīgi pievēršas tālāku ierobežojumu izvērtēšanai un potenciālai ieviešanai nākotnē, norādīja Viņķele.

Viņa norādīja, ka ministrija sazināsies ar kolēģiem ārzemēs, lai saprastu, kā darbojas un kā ir kontrolējami ierobežojumi, mudinot iedzīvotājus jau šajās brīvdienās "sākt trenēties situācijai, kad dabas parkos, jūrmalā, parkos būs ierobežojumi tam, cik cilvēku tur varēs uzturēties".

"Tas ir svarīgi, jo laiks kļūst siltāks, cilvēki dodas laukā, kur, baudot sauli, aizmirst par distancēšanās ievērošanu arī ārpus telpām," sacīja politiķe.

Veselības ministre arī skaidroja, ka valdība būtu gatava šādus ierobežojumus pieņemt arī brīvdienās. 

No 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti arī visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties.

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē