Žagars: Kauns par Latvijas sabiedrību, ka esam pirmā attīstītā valsts, kas aiziet "lokdaunā" pēc vakcinācijas sākšanās 12

Dailes teātra vadītājam Jurim Žagaram ir kauns par Latvijas sabiedrību par to, ka Latvija ir pirmā attīstītā Eiropas valsts, kas pusgadu pēc tam, kad vakcīnas pret Covid-19 ir brīvi pieejamas, šīs slimības izplatības dēļ ir spiesta aiziet "lokdaunā".

Žagars intervijā TV3 ar nožēlu konstatēja, ka ar notikušo Latvija negatīvi "ieies pasaules vēsturē". Viņam ir vilšanās sajūta par to, cik sabiedrība nav saliedēta un ir ietekmējama un manipulējama, lielā skaitā izvēloties nepotēties pret Covid-19.

Teātra direktoram arī ir sajūta, ka "kaut kas nav godīgi", jo "mums nāksies maksāt lielākus nodokļus par to, ka kāds nav kaut ko labi samenedžējis". Viņa vērtējumā, ir redzams, ka vasarā valdība ir pieļāvusi kļūdas, nepieņemot stingrākas prasības, kas jau tad prasītu vakcinēšanos, un Žagars cer, ka tiks prasīta atbildība no katra politiķa, kas stāvēja pret šiem lēmumiem, kas tagad noveduši pie "lokdauna".

Žagars cer, ka arī "lokdauna" laikā teātru aktieriem ar zināmiem nosacījumiem ļaus turpināt vismaz mēģinājumu procesu.

Kā ziņots, Krīzes vadības padome (KVP) ir atbalstījusi ieceri no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā ieviest īpaši stingrus Covid-19 ierobežojumus jeb "lokdaunu". Kā skaidroja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), "lokdauna" jeb "mājsēdes" laikā ciet būs teju visi veikali, izklaides iespējas un citi pakalpojumi, kā arī skolas.

Šis lēmums vēl jāapstiprina Ministru kabineta sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

jautājums

TV ziņo, ka slimnīcās ir apmēram 25 procenti vakcinēto. Vai tikai ar vakcīnu temperatūras režīmu un citiem specifiskiem knifiem viss bija kārtībā vasarā 40 grādos. Mums starp potēm bija divas nedēļas, citur esot bijušas astoņas. Nav redzēts neviens zinātnisks pētījums par vakcīnu salīdzinoši zemo efektivitāti Latvijā. Varbūt mūsu vakcīnām ir bijusi kāda atšķirība no attīstīto valstu vakcīnām, varbūt pārpirktas no citiem ar gandrīz beigušos derīguma termiņu? Kāds var sniegt ticamu un atbildīgu izskaidrojumu?

pirms mēneša, 2021.10.19 13:59

Njā

Nu kā.. Vakcīna nevar nodrošināt visu potenciāli solīto "spēku", ja puse sabiedrības paliek nevakcinēti. Un jebkurā gadījumā vakcīna negarantē, ka tu nesaslimsi - tā tikai samazina iespēju saslimt vispār un ja tu saslimsti tad krietni samazina iespēju, ka būs pavisam slikti.
Nevar aizmirst, ka vīruss pats par sevi mutējās visu laiku un klejo jau kurais paveids, pret katru jauno paveidu vakcīna var strādāt un var nestrādāt, tur jau nāk citi faktori un varbūtības klāt.

pirms mēneša, 2021.10.19 16:46

jutājumam

gan jau speciālisti zin,kā nodrošināt grādus.tev par to vismazāk jāuztraucas,dari savu darbu,viņi darīs savu.Spriest un diskutēt par medicīnu nevajag,...pat muti vaļā nevērt par šīm tēmām,ja neesi padsmit gadus studējis.

pirms mēneša, 2021.10.20 22:24

INGA

Jā,skumji,pateicoties tādiem tipiem,kā Gobzems un Co,tāpat Šleserim ar savu komandu,pateicoties viņu pretvakcinācijas aģitācijai sajauca cilvēkiem galvu,sastāstīdami briesmu stāstus! Lai tagad ņem tos covid slimniekus savās glaunajās mājās,un kopj viņus,jo slimnīcās tūlīt pietrūks mediķu,kas ārstē. Pareizi Žagars saka,un tagad jācieš visiem,šo mērkaķu dēļ.!

pirms mēneša, 2021.10.19 15:44

....

. covid slimnieki covid slimnieki nesaproti h...a ta pedeja cilvēkus čakarē tikai..ej vakcinejies labāk

pirms mēneša, 2021.10.20 08:56

Jā!

Kāpēc antivaxerus automātiski "pieraksta" pie Gobzema un Šlessera atbalstītājiem?! Ir arī neatkarīgie, kuriem ir savi iemesli nedarīt TO, ko uzspiež! Šī nav demokrātiska valsts; viss jūk un brūk, bet vainot pie visām bēdām nevakcinētos - piedodiet - stulbi! Esam visi vienā "laivā" ar saviem marasmātiskiem "kapteiņiem", un tie mūs stūrē bezdibenī! Bet laikam tādus esam pelnījuši? Skumji. :(

pirms mēneša, 2021.10.19 19:55

ZB

Tādā Holandē Beļģijā pat maskas atceltas viss vaļā un kārtībā tikai LV parāda pasaulei kads te bezprigels un del kkadiem dažiem klauniem visi ņirdz par mūsu zemi.

pirms mēneša, 2021.10.20 08:59

RP

Izraēlā bija visaugstākais vakcinēto skaits un...ko tad viņi ir sasnieguši? Kaut kā apklusuši Izraēlas slavinājumi.
Ja, reiz to covidu uzražoja laboratorijā, tad ar mērķi palaist to pasaulē par labu apšaubājamam vakcīnu biznesam.

pirms mēneša, 2021.10.20 09:57

kasis

Ja skatamies pa lielam,tad notiek eksperiments un driz kersies klat pie musu berniem.

pirms mēneša, 2021.10.20 18:00

kasim

mazāk fantastiskās filmas skaties

pirms mēneša, 2021.10.22 16:56

Latvijā un pasaulē