Zemessardze ir gatava sniegt atbalstu pašvaldībām ārkārtas situācijā 3

Zemessardzes vienības gatavas pēc pirmā pieprasījuma sniegt atbalstu «Covid-19» izplatības ierobežošanā. Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) ir izstrādāts rīcības plāns, ir apzināts personāls un materiāltehniskie resursi, lai krīzes un pandēmijas saasināšanās gadījumā iesaistītos ārkārtējās situācijas risināšanā, informē Iveta Bērziņa Zemessardzes 1. Rīgas brigādes štābā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes bataljoni veic apmācību izvēršanas infrastruktūras izveidē, lai spētu sniegt atbalstu, ja šāda nepieciešamība radīsies. To rīcībā ir izvēršamās teltis, lai sniegtu atbalstu gan veselības, gan iekšlietu nozarei (gan sadarbībā ar Valsts robežsardzi atbalstā uz valsts robežas).

Ja pašvaldībām ir vajadzīgs Zemessardzes atbalsts, jāvēršas NBS. Ņemot vērā ārkārtējās situācijas raksturu, lēmumam par atbalsta sniegšanu arī reģionālā līmenī ir jābūt centralizētam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kur

Kur jūs bijāt sākumā,kad vajadzēja kontrolēt robežu-atbraukušos Lidostā,ostā? Kur jūs bijāt? TAGAD,KAD VISS JAU NORMALIZĒJIES,mēs uzzinām,ka mums ir zemessardze? Kur ir jūsu ,kara gadījumam domātās pārvietojamās slimnīcas,labaratorijas? Vai tikai kariņu varat spēlēt Likvertenos?

pirms gada, 2020.03.24 00:01

Tur.Kur

Mēs esam tur kur mēs bijām,lidostas un robežu sargā tiem kam tas jādara,zs vienkārši tā nevar iet un sargāt kas ienāk prātā ,visāb darbībām ir jābūt saskaņotām,un apstirinātam.Ceru kad Jums tagad ir skaidrs.Es domāju jebkura palīdzība ir apsveicama.

pirms gada, 2020.03.24 11:09

?

Sen jau vajadzēja no tiem municipāļiem nekāda labuma,cik eju tā visu laiku stāv tās mašīnas
,un tie darboņi pie mājas stūra pīpē.Iestāsies silts laiks vajag iedot viņiem dīvanu ku saulītē atlaisties.

pirms gada, 2020.03.24 11:01

Latvijā un pasaulē