«Zemnieku saeima» aicina izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā 5

Biedrība "Zemnieku saeima" aicina Ministru kabinetu izsludināt un Saeimu apstiprināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ, aģentūru LETA informēja "Zemnieku saeima".
Šodien "Zemnieku saeima" nosūtījusi vēstuli ar šādu aicinājumu Valsts kancelejai, Zemkopības ministrijai, Finanšu ministrijai un Latvijas Pašvaldību savienībai.

Biedrība skaidroja, ka šā gada aprīlī, maijā un jūnijā Latvijas teritorijā nokrišņu daudzums bija nepietiekošs lauksaimniecības kultūraugu normālai veģetācijai, kā arī attīstības un augšanas nodrošināšanai. Lielā daļā Latvijas lietus nav lijis kopš aprīļa mēneša, kā rezultātā lauksaimniecības zemes daudzviet ir izkaltušas un augi novārguši vai pilnībā iznīkuši.

Tiek prognozēts, ka raža daudzās saimniecībās šogad tiks iegūta nepietiekošā apmērā, lai saimnieki būtu spējīgi norēķināties par savām saistībām ar kreditoriem. Uz kritisko situāciju sausuma dēļ norādījuši augļu, ogu, dārzeņu un labības audzētāji, norādīja "Zemnieku saeima".

Tāpat ilgstošais sausums ietekmē arī lopkopjus, jo jau šobrīd ir radušās problēmas ar barības nodrošināšanu mājlopiem, informēja biedrība.

Kā ziņots, koalīcija un valdība gaidīs zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) piedāvātus risinājumus sausuma skartajai lauksaimniecības nozarei. Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pirmdien mediju pārstāvjiem norādīja, ka šajā jautājumā nozares ministram Dūklavam ir jāapkopo nepieciešamā informācija. Premjers norādīja, ka jebkurā gadījumā tas būs vērtēšanas jautājums, kā rīkoties, un lēmums netiks pieņemts "vienā dienā".

Pievieno komentāru

Komentāri 5

"Palūdziet vēl"

.. nu ko, kārtējais šovs nabagu zemnieku izpildījumā var sākties

pirms 2 gadiem, 2018.06.19 16:26

vai

pats esi kaut ko izaudzejis vismaz 10 ha, nav runa par mazdarzinu, kuru vari aplaistit pec vajadzibas.

pirms 2 gadiem, 2018.06.19 17:29

ha

Viens nabadzīgo šovs pie iedvesmotājas jau bija.

pirms 2 gadiem, 2018.06.19 19:39

Atbildot vai..

Bet kurs tev liek kaut ko audzet? Riskants bizness - piekritu jaa. Bet kura biznesa nav riski? Pie kam zemniekiwm, cik noprotu, ir perfektas iespejas tos apdrosinat.
Ka Tev skiet vai butu ok sludinat arkartas stavokli valsti, ja sniegs un temperatura zem -5 butu no 1.novembra lidz 1. aprilim kad celinieki vispar isti neko nevar darit? Varbut saksim lobet un subsidet sleposanas trases? Nez kapec vacijas lielzemniekiem nav tadi tehnikas (gan agro gan privata) parki ka musejiem? Tur kads uzdrikstas braukat un savos xc90 vai audi q9 liet subsideto degvielu..?
Ta skaitit un skaitit.

pirms 2 gadiem, 2018.06.19 21:16

Paps Raundaps

Zemniekiem vienkārši ir izdevīgi parazitēt uz visu mūsu rēķina. Viens tāds parazīts pat vietējā tronī ierušinājies ...

pirms 2 gadiem, 2018.07.08 19:58

Latvijā un pasaulē