2. maija darbdiena tiek pārcelta uz 10. maiju 2

Vakar, 1. aprīlī, Ministru kabinets nolēma, ka šogad tiek pārceltas divas darbdienas, kuras ir starp brīvdienām un svētku dienām: no piektdienas, 2. maija, uz sestdienu, 10. maiju; no pirmdienas, 17. novembra, uz sestdienu, 22. novembri.Ministru kabineta lēmums par darba dienu pārcelšanu attiecas tikai uz valsts pārvaldes iestādēm, kas tiek finansētas no budžeta, bet pašvaldībām, komersantiem, komercsabiedrībām un organizācijām šis rīkojums ir rekomendējošs – tām pašām ir tiesības brīvi noteikt darba un atpūtas laiku. Tādu informāciju «Bauskas Dzīvei» sniegusi Linda Pastare, Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārvaldes vecākā referente.17. novembra darba diena tiek pārcelta, lai nodrošinātu sekmīgu Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadienas svētku norisi. Tā kā 2008. gadā Latvijas valsts svētku publiskie pasākumi tiek plānoti jau vairākas dienas pirms 18. novembra, tas veicinās arī Latvijas iedzīvotāju iespēju iesaistīties Latvijas jubilejas svētku pasākumos ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos četru dienu garumā.Ministru kabinetā vakar tika izskatīts Ekonomikas ministrijas informatīvais ziņojums par turpmāko rīcību par darbdienu pārcelšanu. Ziņojumā ir ietverts izvērtējums par izolēto darbdienu, kas iekrīt starp svētku dienām un brīvdienām, pārcelšanas ietekmi uz tautsaimniecību un valsts budžeta ieņēmumiem, kā arī ietekmi uz iedzīvotāju sociālajām un ekonomiskajām interesēm.Ziņojumā Ekonomikas ministrija secinājusi, ka darbdienu pārcelšanai no makroekonomiskā viedokļa nav vērojama ietekme uz tautsaimniecību un valsts budžeta ieņēmumiem, jo šāda darbdienu pārcelšana nemaina kopējo pieprasījumu un piedāvājumu, jo kopējais darbdienu skaits gadā nemainās. Pārceļot darbdienas, tiek maksimāli nodrošināta darba nedēļas nepārtrauktība, kā arī rodas iespēja ģimenēm pavadīt ilgāku nepārtrauktu laiku kopā.Ekonomikas ministrijas un Valsts kancelejas interneta mājas lapās tika veikta iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli. Kopā aptaujā ir piedalījušies 23 005 cilvēki un gandrīz 95% no tiem atbalsta darbdienu pārcelšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

zuze

Valdība varēja pieņemt likumu un šīs darbadienas pasludinātpar brīvdienām, kam gribās strādāt sestdienā,vienu dienu atpūsties un tad atkal iet uz darbu uz veselu nedēļu

pirms 13 gadiem, 2008.04.03 15:07

Renāte

Valdība gan to ir izdarījusi nepārdomāti, jo otrā maija svētdiena ir Mātes diena. Lai apciemotu māti Mātes dienā, un , ja ir jābrauc tā patālāk uz citu Latvijas nostūri, tad tas ir diezgan problemātiski. Mums, vecāka gadagājuma cilvēkiem, mātes tomēr ir ļoti solīdos vecumos, kuras gaida jo biežāk, jo labāk. Un tomēr Mātes dienā atkal gaidīs apciemojumu, kaut arī tiksimies 1.-5. maijam.

pirms 13 gadiem, 2008.04.02 13:18

Latvijā un pasaulē