Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

24. martā Rīgā protestēs pret «Latvenergo» jauno tarifu 4

Domubiedru grupa Rīgas domē ir pieteikusi 24. martā protesta akciju pret AS «Latvenergo» jauno tarifu, aģentūru LETA informēja domubiedru grupas pārstāvis Guntars Žemčužins.Viņš stāstīja, ka domubiedra grupa uz protesta akciju aicina ikvienu cilvēku, kuru neapmierina jaunie «Latvenergo» tarifi. «Mēs esam aicinājuši Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociāciju, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federāciju atbalstīt šo piketu, kā arī lūguši atsevišķām pašvaldībām to iespēju robežās informēt iedzīvotājus par protesta akciju. Atbalstu protesta akcijai solījusi arī Kristīgi demokrātiskā davienība (KDS), kuras valde jau tiesā ir apstrīdējusi jaunos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) akceptētos «Latvenergo» elektroenerģijas tarifus,» stāstīja Žemčužins. Domubiedru grupa aicina iedzīvotājus 24. martā plkst.12 pulcēties pie Valsts prezidenta pils, kur notiks mītiņš pret jauno «Latvenergo» tarifu plānu, kā arī tiks iesniegta rezolūcija. Pēc mītiņa sekos gājiens uz Saeimu, kur plānots pikets un rezolūcijas iesniegšana. Domubiedru grupa vāc parakstus pret jaunajiem «Latvenergo» tarifiem, kurus plānots iesniegt tiesā papildu jau pieteiktajām prasībām. Kā ziņots, KDS, Saeimas deputāte Rita Strode (PLL), kā arī divas privātpersonas - Kaspars Ozoliņš un Aldis Pauliņš Administratīvajā apgabaltiesā ir pārsūdzējušas jaunos AS «Latvenergo» tarifus. Pieteikumu tiesā iesniegusi SIA «Sātiņi-S», taču, tā kā šīs firmas juridiskā adrese ir Kurzemes reģionā, tad pieteikums šīsdienas laikā tiks pārsūtīts uz Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namu, kam tad arī būs jālemj par to, vai pieteikumu pieņemt un ierosināt administratīvo lietu. Kā ziņots, no šā gada 1.aprīļa stāsies spēkā jauna AS «Latvenergo» elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas kārtība. AS «Latvenergo» elektroenerģijas tarifus izvērtēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un atzina, ka nav pamata tos noraidīt. Saskaņā ar jaunajiem tarifiem vairāk būs jāmaksā mājsaimniecībām, kas tērē vairāk. Tarifs būs atkarīgs no patēriņa apjoma gada garumā, un uzskaiti sāks no 1. aprīļa. Par pirmajām 1200 kilovatstundām būs jāmaksā pašreizējais tarifs - 8,25 santīmi par kilovatstundu. Kad šis patēriņa apjoms tiks pārsniegts, tarifs būs 10,74 santīmi par kilovatstundu. Pēc «Latvenergo» aprēķiniem, apmēram 30% mājsaimniecību ikmēneša maksa par elektrību gada griezumā pieaugs vidēji par latu, 16% mājsaimniecību ikmēneša maksa pieaugs vidēji par 4,36 latiem, bet 6% - par vairāk nekā desmit latiem. Puse mājsaimniecību neizjutīs tarifu izmaiņas. Juridiskajām personām, kam nav pienākums pirkt elektrību brīvajā tirgū, no 1.aprīļa tiks piemērota tirgus cena, bet līdzšinējā viena tarifu plāna vietā varēs izvēlēties no trīs. Pēc «Latvenergo» sniegtās informācijas, vidēji no 1. aprīļa tarifs mainīsies par 21%.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ivetinaK

AUTOBUSS NO BAUSKAS AUTOOSTAS 24.03. PLKST.10:00
(1.Ls turp 1 Ls atpakaļ)
UZ TIKŠANOS!:)
baušķeniek,nepaliec malā!

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 17:52

ivetinaK

tieši-tā Jan,tāpēc arī IR jāiet šoreiz visiem,kuri ir saistīti ar šo,jo domāju,ka elektrība taču ir visiem mājās,jeb maldījos,jau daudzi ar svecēm dzīvo?

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 17:42

Alīna

Bet kurš ies uz to protestu?!?! Musu tautu gruti pacelt uz kaut kadu LIELU PROTEStu akciju, mes tikai varam kautko pabļaut un viss..... vajadzīgz līderis kurš mūs vedis!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 16:25

Jan

Nesaprotu......
Kadas muļķības.....šinī valstī ir jārīko protestu akcijas pilnīgi visās jomās....
GLOBĀLO PROTESTA AKCIJU!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.15 09:13

Latvijā un pasaulē