59% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta eiro ieviešanu 4

Vairāk nekā puse - 59% - Latvijas iedzīvotāju neatbalsta eiro ieviešanu Latvijā, liecina "Latvijas Faktu" veikta aptauja.Eiro ieviešanu pilnīgi neatbalsta 35% Latvijas iedzīvotāju, bet to drīzāk neatbalsta 24% aptaujāto, par pētījuma rezultātiem šodien Latvijas Bankas rīkotā konferencē informēja "Latvijas Faktu" vadītājs Aigars Freimanis. Eiro ieviešanu atbalsta 35% Latvijas iedzīvotāju - 21,9% aptaujāto atbalsta eiro ieviešanu, bet ne tuvākajos gados. Savukārt 13,1% atbalsta eiro ieviešanu pēc iespējas ātrāk. 6% aptaujāto nespēja atbildēt uz jautājumu, vai atbalsta eiro ieviešanu Latvijā. Visvairāk to, kas pilnībā neatbalsta eiro ieviešanu, ir gados veco cilvēku vidū, informēja Freimanis. Viņš minēja arī vairākas citas sakarības - jo zemāks izglītības līmenis, jo lielāka nevēlēšanās ieviest eiro un jo augstāki ienākumi, jo cilvēkiem ir mazāka pretestība pret eiro ieviešanu. Vērtējot reģionālā griezumā, atklājies, ka visvairāk atbalstītāju eiro ieviešanai ir Vidzemē, kur vienotās Eiropas valūtas ieviešanai tūlīt vai vēlāk atbalstu pauduši 40,1% aptaujāto. Rīgā eiro ieviešanu atbalsta 39,7%, Kurzemē - 33,5%, Zemgalē - 30,3%, bet vismazāk atbalstītāju eiro ieviešanai ir Latgalē - 23,3% aptaujāto. Aptaujā tika arī vaicāts, vai iedzīvotāji piekrīt, ka ar eiro ieviešanu Latvijā ir jānogaida. Uz šo jautājumu 32,6% atbildēja, ka ar vienotās Eiropas valūtas ieviešanu ir jānogaida līdz brīdim, kad stabilizējas Eiropas Savienības banku sistēma. 16,6% domā, ka jānogaida tāpēc, ka eirozona jau līdz 2014.gadam var sabrukt, savukārt 10,5% aptaujāto domā, ka jānogaida, kamēr ir skaidrība par Grieķijas situācijas palikšanu vai nepalikšanu eirozonā. Vēl 29,8% domā, ka Latvijai ir vispār jāatsakās no eiro ieviešanas, bet 13,1% uzskata, ka eiro jāievieš pēc iespējas ātrāk. Savukārt 5,6% aptaujāto nebija viedokļa par šo jautājumu. "Latvijas Faktu" pētījums veikts augustā, izvaicājot 1009 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

gints

Vajag sarikot tautas nobalsošanu referendumu,personigi es esmu pret eiro ieviešanu.

pirms 8 gadiem, 2012.09.06 19:34

Arvo

Pievienojos Dusmīgs vērtējumam, labs un pilnīgi pamatots izklāsts. Dānijā jau cik ir bijušas aptaujas par eiro, visas ir izgāzušās, Zviedrija tas pats, un Lielbritānija par eiro savā zemē vispār negrib dzirdēt, arī Polija un Bulgārija ir apturējušas savu virzību uz šo strauji grimstošo kuģi! Varbūt kādam ir aizmirsies, ka PSRS neglāba nekāda vienota valūta! Mākslīgs veidojums, kas nav radies sabiedrības evolūcijas attīstības ceļā ir lemts neveiksmei!
Starpkaru Latvijas vadītāji lieliski saprata, ka nacionāli neatkarīga valsts var attīstīties tikai tad ja tā maksimāli izmanto visus savus saimniekošanas līdzekļus, t.sk. valūtu!
Polijā, piemēram, ir apmierināti ar to, ka viņiem joprojām ir zlots, jo slovāki, vācieši izmanto daudz izdevīgāko situāciju Polijā nevis savās zemēs kur pēc eiro dzīves dārdzība ir pieaugusi!
Eiro ieviešana nozīmē arī to, ka Latvijas Banka zaudē jebkādu iespēju kontrolēt finanšu plūsmu un kur nu to vēl ietekmēt!
Par pašu aptauju: atkal tā pati vecā dziesma, ka pret eiro ir vecākā paaudze tas tā arī var būt, jo viņi ļoti labi atceras naudas maiņu peripētijas. Taču pirms iestājas Eiropas Impērijā arī teica, ka vislielākā pretestība ir no vecākās paaudzes, bet nez kāpēc aktīvāk Pret ES kampaņu veidoja jaunatnes organizācijas un nebūt cilvēku bez augstākās izglītības!
Viennozīmīgi ir tas, ka eiro nenodrošinās Latvijas attīstību! Tas taču šodien redzams kas darās eiro zonā!

pirms 8 gadiem, 2012.09.05 20:37

Dusmīgs

Latvijā valda zviedru bankas, bet pie viņiem NAV eiro. Lielbritānija ir viens no pasaules finanšu centriem, bet pie viņiem NAV eiro. Dānija ir valsts ar vienu no augstākajiem dzīves līmņiem pasaulē, bet pie viņiem NAV eiro. Par Norvēģiju vispār nerunāsim - viņi ne tikai uzspļauj eiro, bet arī Eiropas Savienībai kā tādai. Un pats galvenais - viņiem to štrunta eiro ar varu neviens arī neuzspiež. Un tavu brīnumu - visās manis nosauktajās valstīs cilvēki dzīvo labklājībā un pārticībā. Un ļoti labi iztiek bez tā eiro. Viņiem nevajag mākslīgi stutēt tādus sliņķus kā Grieķija, kur zina tikai visādas siestas un fiestas, bet ne strādāšanu. Pat valstis, kurās ir eiro - Vācija, Itālija, Spānija - tagad godīgi atzīst, ka eiro ieviešana izrādījusies kļūda. Tad nu jautājums - bet kāpēc Latvijai to vajag par katru cenu ? Vai tiešām mūsu dombrovski, vilki un rimšēviči ir gudrāki par čehiem, bulgāriem un visiem citiem, kas atliek eiro ieviešanu ? Kā tur bija tajā sakāmvārdā - septiņas reizes nomēri un tad griez. Tikai žēl, ka mūsu visgudrajām lēmējgalvām patīk cits sakāmvārds - gribējām kā labāk, bet sanācas kā vienmēr ... Eiro vietā labāk nosakiet reālu un pareizu lata kursu - tā ap 15 santīmiem par vienu eiro. Tieši nepareizs lata kurss bija kļūda pašos pamatos. Bet laikam jau, ka kādam tieši tas bija izdevīgi. Viennozīmīgi - pagaidām eiro - NĒ !!!

pirms 8 gadiem, 2012.09.05 17:25

Alex

Es atvainojos, bet vai lūdzu nevarētu precizēt virsrakstu un tajā minēt, cik aptaujāto ir pauduši savu viedokli, jo es esmu par eiro ieviešanu, bet manas balss tur diemžēl nav, ja jau rakstam, tad rakstam tomēr precīzi;)

pirms 8 gadiem, 2012.09.05 15:56

Latvijā un pasaulē