Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

79% iedzīvotāju Lieldienu svētku galdam atvēlēs līdz 20 latiem, 56% aptaujāto Lieldienas pavadīs mājās

Lieldienu svētku galda klāšanai 79% Latvijas iedzīvotāju plāno atvēlēt ne vairāk kā 20 latu, liecina veikalu tīkla «Maxima» veiktās aptaujas rezultāti. 52% respondentu norādījuši, ka pašām Lieldienu svinībām šogad plāno tērēt mazāk naudas nekā pērn, vairāk cilvēku svētku maltīti gatavos paši, taču vienlaikus puse aptaujāto atzinuši, ka garajās brīvdienās plāno apmeklēt kādu svētkiem veltītu pasākumu.Skaidrojot iemeslus, kādēļ šogad Lieldienas plānots svinēt pieticīgāk, trešdaļa aptaujāto norādījuši, ka ģimenē pēdējā gada laikā ir samazinājušies ienākumi, savukārt 23% aptaujāto līdzekļu taupīšanu skaidro ar degvielas, pakalpojumu un preču cenu pieaugumu.

«Lai arī vērojamas ekonomiskās situācijas uzlabošanās pazīmes, aptaujas rezultāti liecina, ka joprojām ir liels to iedzīvotāju īpatsvars, kuru ģimenes kopējie ienākumi nepalielinās vai pat samazinās, tādējādi ir saprotams, ka cilvēki joprojām ir piesardzīgi un taupa uz dažādu svētku svinēšanas rēķina,» skaidro «Maxima Latvija» preses sekretārs Ivars Andiņš.

 Aptaujas rezultāti arī liecina, ka vairāk nekā puse jeb 56% aptaujāto iedzīvotāju Lieldienas plāno pavadīt mājās ģimenes lokā, turpretī ceturtā daļa respondentu plāno apciemot radus citā pilsētā. Tāpat 55% aptaujas dalībnieku gatavojas apmeklēt arī kādu Lieldienām veltītu pasākumu vai koncertu.

Aptauja apliecina, ka Latvijas iedzīvotāji iecienījuši Lieldienu tradīcijas, jo pārliecinošs vairākums jeb 84% iedzīvotāju ik gadu rīko olu kaujas, krāso olas un dodas šūpoties.

Salīdzinot ar pērn veiktās aptaujas rezultātiem, šogad par 11% pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri svētku maltīti gatavos paši. Ja pērn mājās gatavotus produktus galdā plānoja likt 51% aptaujas dalībnieku, tad šogad tie ir 62% respondentu. Savukārt no tiem aptaujas dalībniekiem, kuri plāno iegādāties jau pagatavotus ēdienus, 53% iecerējuši pirkt konditorejas, savukārt 19% - gaļas izstrādājumus.

Aptaujas ietvaros respondenti tika lūgti arī atzīmēt piecus produktus, bez kuriem Lieldienās noteikti nevarētu iztikt, un atklājies, ka Latvijas iedzīvotāju Lieldienu maltīte nebūtu iedomājama bez olām, svaigiem augļiem un dārzeņiem, svaigas gaļas, kā arī bez maizes un piena produktiem.

Divas trešdaļas aptaujāto norādījuši, ka, sarūpējot svētku maltīti, viņi plāno iegādāties tādus pašus produktus kā ikdienā, kamēr 16% iedzīvotāju Lieldienu svētku galdā liks nedaudz dārgākas preces nekā ierasts.

Papildus pārtikas produktiem ceturtā daļa respondentu Lieldienu svinībām plāno iegādāties arī krāsas olu apgleznošanai, savukārt 23% iegādāsies arī dekorācijas svētku galdam.

Aptauja tika veikta no 13. līdz 18. aprīlim un tajā piedalījās 2194 respondenti.

Pievieno komentāru

Latvijā un pasaulē