Āboliem var nākties sapūt dārzos 6

SIA «Rūta M» šogad ābolus no iedzīvotājiem, visticamāk, neiepirks. Lai arī cītīgi meklēts, vēl nav atrasts ābolu sulas koncentrāta pircējs.Pagaidām uzņēmums vēl nav metis plinti krūmos un meklē iespējamo produkcijas – ābolu sulas koncentrāta – pircēju, kas būtu ar mieru samaksāt par preci. Tā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Vladimirs Barskovs. Ja to atradīs, ābolus pārstrādei Bauskā tomēr iepirks. Taču V. Barskovs skeptiski vērtē šādu iespēju, jo Eiropas tirgus ir pārsātināts ar šo izejvielu. Lielākais piegādātājs te ir Ķīna un tās kaimiņvalstis. Šogad ābolu sulas koncentrāta pircēji to gatavi iegādāties par cenu, kas ir krietni zemāka par pašizmaksu. «Mēs pašlaik tādu risku atļauties nevaram – ieguldīt naudu un cerēt, ka no mums kāds varbūt produkciju nopirks. Arī pārdot to lētāk par pašizmaksu mēs nevaram,» skaidro uzņēmējs. Viņš gan piebilst, ka iepriekšējos gados saražotais ābolu sulas koncentrāts ir iztirgots, taču arī tas ir pārdots jau zem pašizmaksas.Katru gadu nelielos daudzumos ābolus iepērk SIA «Kronis». Tā valdes loceklis Aivars Svarenieks sola, ka septembra otrajā pusē rudens ābolus pieņems arī šogad, taču ar nosacījumu, ka piegādātājs paņems atpakaļ no āboliem izspiesto sulu.Sarunā ar dārzkopjiem «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka ābolu raža daudzviet šogad ir ļoti laba, taču pārdot to ir grūti. Nakts tirgū Rīgā uzpircēji iegādājas ļoti maz ābolu, turklāt tiem jābūt teju ideāliem – no koka lasītiem ar rokām, gludiem, bez mazākā raupjuma vai iesituma.Bauzes trigū ceturtdien, 3. septembrī, ābolu tirgotāju bija maz, piedāvājums nebija īpaši daudzveidīgs. Kāds vīrs no Jauncodes atzina, ka ābolus šogad pērk ļoti maz, lai arī tos pārdod uz pusi lētāk nekā pērn. Daždien var iztirgot vien pāris kilogramu. Rūta Krēsliņa no Dāviņiem stāsta: «Vienīgi 1. septembrī tirgošana vedās labi, vecāki meklēja našķus saviem skolas bērniem. Šogad pavisam grūti pārdot bumbierus.» Tirgū uzrunātie pārdevēji atzina, ka lasīt un nodot ābolus pārstrādei viņi nedomā, jo tur iepirkuma cenas ir ļoti zemas. Tad labāk augļi lai sapūst zem koka, dodot kaut nelielu mēslojumu augsnei.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Akmens

Diez Par kaadu cenu Iepirks abolus ,vareetu piepelniities....

pirms 11 gadiem, 2009.09.21 16:27

www

Jāņem piemērs no austriešiem un sveiciešiem, tie ābolus, bumbierus un citus augļus liek mucā norūgt, izlaiž caur trubām un sanāk labais padzēriens, kurš ir bezmaz vai katrā mājā, par viesu namiem nemaz nerunājot....

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 16:32

Besis

Es gan veikalā labprāt nopirktu ābolu sulas koncentratu pietam latvijā ražotu!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 10:13

Limoo

.....manā dārzā āboli tiks savākti, un visu gadu manā mājā tiks dzerta ābolu sula! Nesaprotu, esot krīze, bet cilvēkiem neko nevajag...ja nu koka - kolu !

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 11:32

zigfrīds

''taču ar nosacījumu, ka piegādātājs paņems atpakaļ no āboliem izspiesto sulu'' - un ko tad Kronis sev paturēs , ābolu driskas, kas palikušas no izspieztiem āboliem!

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 20:32

Latvijā un pasaulē