Afganistānā cietuši trīs Latvijas kontingenta karavīri un viens gājis bojā 5

Šodien Afganistānā, pildot dienesta pienākumus, mīnas sprādzienā ievainojumus guva trīs Nacionālo bruņoto spēku (NBS) kontingenta karavīri, vēl viens no karavīriem – dižkareivis Edgars Ozoliņš – no gūtajiem ievainojumiem gājis bojā.Karavīru tuvinieki ir informēti, aģentūrai LETA sacīja Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamentā.Šī ir pirmā reize, kad, pildot dienesta pienākumus, Afganistānā dzīvību zaudējis Latvijas karavīrs.Trīs karavīrus Latvija zaudējusi četru gadu laikā nemiera postītajā Irākā. 2004. gada 8. jūnijā sprādzienā Vāsitas provincē netālu no Suvārijas tika nogalināti seši koalīcijas spēku karavīri, starp kuriem bija Latvijas pārstāvis Olafs Baumanis, bet 2006. gada 27. decembrī nemiernieku uzstādīta spridzekļa eksplozijā netālu no Divānijas bojā gāja divi Latvijas karavīri – dižkareivji Gints Bleija un Vitālijs Vasiļjevs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Saba

Pašos pirmssākumos, kad Latvijas karavīri tika sūtīti pildīt šīs miera misijas gan Afganistānā, gan Horvātijā u.t.t., šī ziņa tiktu uztverta ar satraukumu,nemieru,pat zināmu baiļu sajūtu. Tagad to masu mediji pasniedz kā ikdienišķu ziņu, un ko tur slēpt, arī mēs to neuztveram vairs tik saasināti sāpīgi. Esam notrulinājušies,... bet kādā Latvijas ģimenē ir ienākusi sāpe. Un atkal rodas jautājums- vai ir vērts Latvijas karavīriem upurēt sevi kaut kādas misijas vārdā? Domāju atbildi tagad varētu sniegt šī kritušā kareivja ģimenes locekļi.

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 20:20

zuupa

ko dara latvijas karaviri afganistana?vai ta ir vinju dzimtene?ko tur aizstavet?ko?esmu pats dienejis,un zinu ko tas nozimee.nu nav ko tur dari musu karaviriem!!!!ALGOTNIEM TUR IR KO DARIT,UN TIKAI ALGOTNIEM!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 19:04

jok

uz latvijas ceļiem bojā gājušo ir daudzreiz vairāk, un nav ko tur daudz sērot,jo viņi tur ir par naudu -brīvprātīgi,tātad darbs

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 13:32

gg

PSRS laikos reti kāds skaitīja bojā gājušos, un ja skaitīja, tad skaits vinemēr bija noreducēts

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 22:55

trumturum

diez, kāds ir saskaitījis, cik latviešu gāja bojā Afganistānā PSRS armijas sastāvā...

pirms 12 gadiem, 2008.08.11 22:40

Latvijā un pasaulē