Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina aktīvāk reģistrēt mājas dzīvniekus 2

Lai nodrošinātu mājas dzīvnieku uzskaiti un izsekojamību to nozušanas gadījumā, Zemkopības ministrija (ZM) aicina iedzīvotājus reģistrēt savus mājas dzīvniekus.No šā gada 1.jūlija iedzīvotājiem ir iespēja reģistrēt savu mājas mīluli vienotā valsts datubāzē, ko uztur valsts aģentūrā "Lauksaimniecības datu centrs" (LDC). Datubāzē var reģistrēt trīs veida mājas dzīvniekus - suņus, kaķus un mājas seskus. Kā biznesa portāls "Nozare.lv" pārliecinājās LDC, līdz šodienai LDC reģistrēti tikai 15 mājdzīvnieki, galvenokārt suņi. Kā norāda ZM, līdz 2012.gada 1.janvārim dzīvniekus ir iespējams reģistrēt Rīgā - LDC vai arī tā nodaļās reģionos. Savukārt pēc tam dzīvniekus varēs reģistrēt arī pie praktizējoša veterinārārsta vai vietējās pašvaldības darbinieka. Lai veiktu reģistrāciju, jāaizpilda veidlapa, kas atrodama LDC mājaslapā. Taču pirms reģistrācijas dzīvniekam ir jābūt implantētai mikroshēmai jeb mikročipam, kā arī jābūt dzīvnieka pasei. Mājas dzīvnieka reģistrācija datubāzē ir maksas pakalpojums, kas saskaņā ar noteikto cenrādi ir pieci lati. Ja dzīvniekam nav implantēta mikroshēma, īpašniekam jādodas pie veterinārārsta, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu, dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību. Ja īpašniekam nav dzīvnieka pases vai vakcinācijas apliecības, to var saņemt pie veterinārārsta. Veterinārārsts dzīvniekam ievadīs mikroshēmu kreisajā pusē kakla apvidū. Mikroshēmas numurs tiks ielīmēts vai arī ierakstīts dzīvnieka pasē un dzīvnieku reģistrācijas veidlapā. Šis pakalpojums maksās apmēram 12-15 latus. Ja dzīvniekam ir jau implantēta mikroshēma, īpašniekam tāpat ir jāierodas datu centrā un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, dzīvnieku pase, kā arī jāiesniedz reģistrācijas veidlapa. Tāpat arī jāuzrāda maksājumu apliecinošs dokuments vai arī iemaksu var veikt arī uz vietas datu centrā. Mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtība paredz, ka līdz 2012.gada 1.jūlijam visiem suņiem, kas piedalās izstādēs vai uz laiku tiek izvesti ārpus valsts, ir jābūt implantētai mikroshēmai un tiem jābūt reģistrētiem datubāzē. Tāpat arī visiem suņiem, kas sešu mēnešu vecumu sasniegs līdz 2016.gada 1.jūlijam, ir jābūt implantētai mikroshēmai un tiem jābūt reģistrētiem datubāzē. Savukārt kaķiem un mājas seskiem mikroshēmas implantācija un reģistrācija datubāzē ir brīvprātīga.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

mamma

Vai tad tā sistēma strādā, vēl pagājušo nedēļu nestrādāja, varbūt vajag sākt ar to, ka šo sistēmu pavag aktivizēt, nevis aicināt reģistrēt tur, kas vēl nedarbojas 2) Kāpēc nepastāstiet, ka reģistrācija maksā 5 LVL, piedooiet, bet es pa Ls labāk nopērku bērnam dārzeņus. Un ko darīt tiem, kam mākā divi suņi un divi kaķi nocipēšana izmaksās 60 LVL plus reģistrācijas maksa 20 LVL kopā 100 LVL vai navtā kā pa traku?

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 13:55

Ka tik kaut kur naudiņu iekasēt......Un vēl tik lielu.
Ko man dos tas reģistrētais kaķis, ja piemēram pazudīs vai sabrauks, vai suņi uzbruks?
Pilnīgas muļķības. Kārtīgs saimnieks tāpat rūpējas par savu mīluli bez nekādas reģistrācijas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.22 09:41

Latvijā un pasaulē