Aicina uz Operas dienām Jēkabpilī

Šovasar Jēkabpili no 25. līdz 27. jūlijam pieskandinās Operas dienas. Tās ievadīs Latvijas Nacionālās operas soliste Sonora Vaice kopā ar dziedātāju un trompetistu Andri Ābelīti koncertā «Tu mana svētā, grēcīgā».

Savukārt 26. jūlijā Krustpils saliņā viesosies Krievijas valsts kamermūzikas teātris «Sanktpēterburgas opera» ar Gaetāno Doniceti humoristisko operu «Pēteris Pirmais».

Pašlaik Latvijā jums neizdosies redzēt ko līdzīgu. Kopējā atmosfēra, vienlaikus iluzora un reāla, atgādinās par skatītāja lomas nozīmību un ieraus jūtu un emociju virpulī.

Pēterburdziešu pirmizrāde 2003. gadā kļuva par Eiropas muzikāli teatrālu sensāciju. Opera iepazīstinās skatītājus ar jauniem Krievijas vēstures faktiem un negaidītu leģendārā Pētera I tēla interpretāciju. Opera ir romantisks stāsts ar samudžinātu intrigu, liktenīgiem noslēpumiem un mīlas kaislībām, ar atmiņā paliekošām neparasti spilgto muzikālo varoņtēlu izpausmēm ārijās un duetos.

Operas dienas noslēgsies 27. jūlijā ar galā koncertu Krustpils saliņas estrādē. Programmā iekļauti skaņdarbi no Džuzepes Verdi operas «Rigoleto». Mīlīgajā un vienlaikus ar asu raksturiņu apveltītajā Rozīnas ārijā no Rosīni operas «Seviljas bārddzinis» iejutīsies Irina Skaženika, ar tīkamu un daiļskanīgu balss tembru apveltīta dziedātāja, kura uzvaras laurus plūkusi arī starptautiskos konkursos. Ar virtuozu dziedājumu un artistisku meistarību Dona Bazilio ārijā no šīs pašas operas skatītājus priecēs Vladimirs Feļauers.

Galā koncertu kuplinās Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta vadošie mākslinieki, kārtējo reizi apliecinot, ka cilvēka spējās ir pārvarēt gravitācijas spēku un, atraujoties no skatuves dēļiem, graciozos lēcienos un dejas virpuļos it kā lidot virs tiem. Krievu baletam raksturīgo ķermeņa grāciju, elegantās roku kustības, klasisko žestu daiļumu un mīmikas meistarību fragmentos no baletiem «Gulbju ezers» un «Žizele» pārliecinoši demonstrēs Jekaterina Osmolkina un Maksims Zjuzins, Darja Pavļenko un Aleksandrs Sergejevs.

Pagājušā gada Operas dienās pamanījām, ka Jēkabpilī bija ieradušies daudzi baušķenieki. Ceram, ka arī šogad viņiem piedāvāsim saistošus uzvedumus.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti