«Aips» mersedesi dodas uz streiku 15

Pieci SIA «Aips» autobusi šodien, 4. novembrī, devušies uz Tukuma rajona Smārdi. Te notiek akcija «Nepadodies, lauku pasažieru pārvadātāj!», kuru organizē SIA «Tukuma auto». Akcijas dalībnieki pievērsīs uzmanību tam, cik netraucēti atsevišķas valsts varas struktūras pārdala starppilsētu pārvadājumu tirgu par labu dažām Rīgas firmām, lai gan to rīcībā nav pietiekama tehniskā nodrošinājuma. Satiksmes ministrijas Autotransporta direkcija (AD) oktobrī konkursā par tiesībām veikt starppilsētu pārvadājumus vairākos maršrutos par piemērotākajiem atzina Rīgas uzņēmumus, zaudētājos atstājot lauku pārvadātājus, tostarp arī baušķeniekus, tukumniekus, vairākas firmas no citiem Latvijas rajoniem. Pirms izbraukšanas uz Tukumu SIA «Aips» valdes priekšsēdētājs Uldis Kolužs «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka ir cerības panākt konkursa rezultātu pārskatīšanu: «Esam nosūtījuši pieteikumu administratīvajai rajona tiesai. Ir saņemta atbilde, ka tiesa nolēmusi uzaicināt AD sniegt rakstveida paskaidrojumu par konkursa norisi, kā arī apturēt lēmumu par tālāko darbību. Ja sāksies tiesvedība, tad paliks spēkā tagadējā kārtība un līdz tiesas lēmuma pasludināšanai pārvadājumus starppilsētu maršrutos veiks līdzšinējie pārvadātāji.»U. Kolužs piebilda, ka konkurenti savā pieteikumā norādījuši daudz nepatiesas informācijas, tostarp apliecinot arī nekompetenci tehniskā ziņā. Piemēram, ir stāstīts, ka pārvadājumus veiks ar «Sprinter» modeļa 2001. gadā ražotajiem autobusiem, kuriem ir dubultie logi. Tajā gadā izlaistajiem modeļiem vispār nebija dubulto logu stiklu.  «Šādu aplamību konkurentu konkursa pieteikumā ir ļoti daudz. Esmu pārliecināts, ka konkursa nolikums, kā arī pretendentu izvērtēšana notikusi, klaji lobējot atsevišķu pārvadātāju intereses. Nav noslēpums arī, kādas politiskās partijas labā tas ticis veikts. Pie tam satiksmes ministra Aināra Šlesera šī rīta intervija arī apliecina, ka ministrs vai nu ir pilnīgi nekompetents par pasažieru pārvadājumu nozari vai arī apzināti sniedz nepatiesu informāciju,» piebilda U. Kolužs.Uzrunājot autoostā sastaptos pasažierus, «Bauskas Dzīve» dzirdēja dažādus viedokļus par iespējamo pārvadātāja maiņu. Studentei Zanei Krieviņai ir vienalga, kādas firmas autobusi kursē, galvenais, lai tajos ir ērta braukšana. Savukārt Gunārs Ramanis uzskata, ka nav pareizi liegt iespēju strādāt un pelnīt vietējam uzņēmējam, bet visu atdot rīdziniekiem. Ivars Kalada pauda neapmierinātību, kāpēc vietējā vara, tostarp rajona Padome nekādi neiestājas uzņēmēja aizstāvībai. «Bauskas Dzīve» turpinās informēt par piketa norisi un tajā paustajiem viedokļiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

beiža

Tādu Domi mēs paši esam ievēlējuši, kuriem neinteresē ne cilvēku iztikšanas iespējas, ne ieņēmumi no nodokļiem. Viņiem pašiem jau , kā redzams, pietiek. Atcerēsimies to nākošajās pašvaldību vēlēšanās!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.06 09:34

hannaaste

turies, aips! man patika Koluža komentāri masu medijos. gudri, pamatoti! šļeseru ziepēs! nepietiek jau, ka ceļu kvalitāte ir krimināla, tagad arī pārvadājumu kumosu sagribējās! sauciet visus- knabu, valsts kontroli, lai meklē un pēta, kas lobējis tādu konkursu, tādus noteikumus. sūdziet tiesā. ar busiņu braucu bieži, tāpēc jautājums nav mazsvarīgs. es ar jums! es par jums!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 17:18

turies

Turies, AIPIŅ,TO šļesaru pārkausēt dzelžos!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 15:54

kvēle

manis pēc, autoostu varētu pārņemt jebkura firma, kas spēj piedāvāt attiecīgos pakalpojumus kvalitatīvi, vienīgi žēl to šoferīšu, kas paliks bez darba....
Vai tad Kolužam pašam priekš sevis vēl naudas trūkst???

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 15:22

es

Kā var aizbraukt ekskursijā , tad lūk redzat kas tie ir par "vadoņiem". Aipam jācīnās vienam!Labu ceļa vēju Taizemē!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 13:04

Sauciet vārdā, kuri no smaga darba atpūšas Taizemā, lai viņiem būtu kauns.....KAUT GAN VIŅIEM TĀDS VĀRDS KĀ KAUNS IR SVEŠVĀRDS!!!Aips cīnies viens pats!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 12:59

inga

esmu par musu autobusiem, protams mikstajiem ar augstajam atzveltnem, ka ari par vinu soferiem. lai cinas par savam tiesibam stradat. lai veicas. nepadodieties!

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 12:24

Agate

Tas streiks neko labu nedos.Jāmaina valsts politika.Jāmaina mūsu valdība.

pirms 12 gadiem, 2008.11.05 08:33

vita

Mēs par Jums turēsim īkšķus Aips, iesaistiet kaut vai Eiropas tiesu, bet nepieļaujiet, lai Šlesers koriģē pēc sava ģīmja un līdzības šo biznesu. Un ja atrodiet kaut vienu punktu konkurentu papīros kas neatbilst nolikumam neapstājieties un NEKĀDĀ ZIŅĀ NEPADODIETIES. Mēs ar jums kaut vai domās.

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 21:31

Baiba

Rajona padomei nav laika aizstāvēt AIPS, jo izsludinātajā taupības režīmā vēl steidz notērēt pēdējo RP naudu, jo ar visām ģimenēm atpūšas Taizemē.

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 21:28

Dariet ko variet tiem ļaundariem..Uldi cīnies!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 21:25

ew

Turaas Aips!! Shlesers ir meesls un savu gjeelu krutjiitaajs.

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 18:46

Kika

Turu īkšķus un ceru, ka būs pozitīvi rezultāti!:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 16:11

es

turās AIPS, mees- baušķinieki par jums!!! :))

pirms 12 gadiem, 2008.11.04 15:05

Latvijā un pasaulē