Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizmirsto lauksaimnieku ministrs Roze 4

Ministru kabinets atbalstījis un iesniedzis Saeimā valsts budžetu 2009. gadam. Sākotnēji plānoto lauksaimniecības subsīdiju apjoms tiek samazinātas par 8,8 miljoniem latu.Lauksaimnieku sabiedrībā, protams, valda neapmierinātība ar šādu valdības lēmumu un tiek domāts par tālāku rīcību.Bet šoreiz es negribētu runāt par naudas daudzumu un tās tērēšanas lietderīgumu. Šoreiz par problēmas citu aspektu, - par tiesiskumu un atbildību.Pirmkārt par tiesiskumu. Valstī ar "Lauksaimniecības un lauku attīstības likumu" ir noteikts, ka šai summai jābūt 2,5 % apmērā no budžeta izdevumiem. Diemžēl valsts jau daudzus gadus ignorē šo likuma normu, bet kad Ministru prezidentam tiek uzdots jautājums kāpēc viņš nenodrošina šā likuma izpildi, atbilde ir vienkārša - valsts nevar vairāk atļauties. Viedi vārdi. Es varu iedomāties VID darbinieku sejas izteiksmi, kad teiksim uzņēmuma ienākuma nodokļa 15% vietā es samaksātu 5%, un viņiem stāstītu, ka vairāk es šogad nevaru, jo laiki grūti.  Baidos, ka bez nepatikšanām es neiztiktu, bet valsts šādu nelikumību atļaujas daudzu gadu garumā un bez jebkādām tiesiskām sekām. Es negribu diskutēt par naudas lielumu un varēšanu vai nevarēšanu, bet par cieņu pret likumiem un to ievērošanu. Ja šādas summas valstij nav un tā arī netaisās tās nekad maksāt, tad sen jau bija šis likums jāgroza un jāpiemēro realitātei, neviss jāignorē. Šāda rīcība kārtējo reizi grauj uzticību valsts pārvaldei un politikai kopumā.Par atbildību. Vairāku gadu garumā pēc zemnieku organizāciju pieprasījumiem Zemkopības ministrija, ne jau bez ministra Rozes ziņas, kā komjauniete Zoja klusēja cik lielu summu tad sastādītu šie likumā noteiktie 2,5%. Pagājušajā nedēļā, pēc budžeta apstiprināšanas valdībā, ministrija zibens ātrumā nodeva lauksaimnieku rīcībā informāciju par summām un procentiem subsīdiju sakarā. 2007. gadā atbalsta summa sastādīja 1,06 %, 2008. - 0,89 %, bet 2009. plānota 0,62 % no budžeta izdevumiem. Zemkopības ministrs M. Roze tagad lauksaimnieku auditorijā pauž savu sašutumu par valdības lēmumu un aicina lauksaimniekus nesamierināties ar situāciju.  Cēla rīcība. Man tikai ir jautājums, kurš mums ir nozares vadītājs jau sešus gadus un kuram būtu jānodrošina, lai valsts izpildītu savas likumā noteiktās saistības pret saviem iedzīvotājiem? Kurš ir pieļāvis šādu klaju likuma ignoranci daudzu gadu garumā un nav par to informējis sabiedrību ne pagāšgad, ne pirms trīs gadiem? Kurš par to ir atbildīgs? Esmu pārliecināts, ka gadījumā, ja Finanšu ministrija nebūtu pieprasījusi Zemkopības ministrijas izdevumu samazināšanu, līdz ar to arī subsīdiju samazināšanu, Roze arī šogad būtu noklusējis patieso situāciju ar valsts atbalstu. Acīmredzot, ministrs nespēj valdībā aizstāvēt lauksaimnieku intereses un ar viņa viedokli Godmanis nerēķinās. Turpinot šādi cīnīties par lauksaimnieku interesēm varam tikai minēt, kādi pārsteigumi mūs sagaida nākotnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mg42

tad kapēc mēs vaidam pa portālu lapām, nevis konkreti visi ejam un prasam to kas mums pienākas? Vergu tauta.

pirms 11 gadiem, 2008.10.24 15:49

nuja

Iznīcināsim pamazām visu ražošanu, lai pēc tam atkal varētu atjaunot un celt no jauna, vismaz būs cilvēkiem darbs.Tā jau tā dzīvīte griežas pa spirāli vien, pa spirāli vien.

pirms 11 gadiem, 2008.10.23 13:34

Gudrelis

Iznīdēsim lauksaimniekus, jo jēga maza no viņiem. Visu var nopirkt lielveikalos.

pirms 11 gadiem, 2008.10.20 21:13

Nikija

Kaut kur dzirdēts uzvārds-Bruss.Vairāk nekā dīvaini,ka tikai tagad pamodies.Lauksaimniecību ne jau vienā dienā "nolaida",kur skaļās balsis bija agrāk?Tagad,kad no skaļiem saukļiem un briesmīgas savas pozīcijas izrādīšanas nav vairs lielas jēgas(visa bijušā un notiekošā kontekstā),kad tuvojas kaut pašvaldību,bet vēlēšanas,jājautā vispārīgā nozīmīmē un ironiski:arī tu,Brus?

pirms 11 gadiem, 2008.10.17 15:53

Lietotāju raksti