Aktivizējas ciparu TV ieviešanas krāpnieki 1

Pēdējā laikā aktivizējušies ciparu TV ieviešanas krāpnieki, piedāvājot cilvēkiem iegādāties dekoderus un "īpašas ierīces televizoram", - informē laikraksts "Neatkarīgā".Pensionāre Anna no Ķengaraga pastāstījusi, ka vakarā ieradies kāds tehniķis un uzdevies par "Viasat" darbinieku. Pamatojoties uz faktu, ka no nākamās nedēļas jau tiks atslēgta analogā televīzija un ka neko nevarēs redzēt, viņš piedāvājis par 15 latiem iegādāties "slēdzi", kas esot īpaša ierīce televizoram. "Piedāvāja kaut kādu papīru, bet ne čeku vai līgumu," stāsta pensionāre. Satelīttelevīzijas "Viasat Latvija" vadītājs Valts Ermansons atzīst, ka līdz šim kompānijai ir nācis saskarties ar dažādiem krāpnieciskiem gadījumiem. "Pēdējais bija vasarā Bolderājā, kad viltvārži mēģināja tirgot nederīgas uztvērēja kartes. Par viltus tirdzniecību ar dekoderiem mums līdz šim nav informācijas. Taču pieļauju, ka šādi gadījumi, kad viltvārži mēģinās izmantot pārejas posmu uz digitālo apraidi un cilvēku bailes palikt bez iemīļotajiem televīzijas kanāliem, varētu pastiprināties," prognozē Ermansons. "Viasat" aicina cilvēkus neuzticēties šādiem pārdevējiem un atgādina, ka uzņēmums neveic dekoderu vai kādu citu iekārtu tirdzniecību, aģentiem vai tehniskajiem darbiniekiem staigājot pa dzīvesvietām. Savukārt "Lattelecom" komercdirektore Kerli Gabriloviča norāda, ka krāpnieki ir bijuši visos laikos. "Lattelecom" aģentus var viegli pazīt pēc sarkaniem formastērpiem, uz kuriem ir uzņēmuma atribūtika, turklāt katram darbiniekam ir arī identifikācijas karte, par kuras esamību vajag pārliecināties. Svarīgi zināt, ka "Lattelecom" darbinieki nestaigā apkārt, tirgojot dekoderus, - pie aģentiem iespējams noformēt pasūtījumu un dekoderu vēlāk piegādā, taču, ja kāds vienkārši tāpat no rokas piedāvā iegādāties melnu kastīti, iesakām uzmanīties, uzsver Gabriloviča. Arī Patērētāju aizsardzības centrs (PTAC) norāda, ka konkrētās darbības ir uzskatāmas par krāpnieciskām, tādējādi apkrāptajam iedzīvotājam būtu jāvēršas policijā. PTAC vēl nav saņēmis no patērētājiem sūdzības, ka uzdarbojas šādi viltvārži un mēģina nopelnīt uz iedzīvotāju uzticēšanās rēķina.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

""Viasat" aicina cilvēkus neuzticēties šādiem pārdevējiem un atgādina, ka uzņēmums neveic dekoderu vai kādu citu iekārtu tirdzniecību, aģentiem vai tehniskajiem darbiniekiem staigājot pa dzīvesvietām."

Cilvēki, aicinu neuzticēties "Vija sat", jo pēc ielaišanās ar tiem atkratīties būs ļoti sarežģīti. Un nekautrējieties, ja uzskatiet, ka abonēšanas maksa ir par augstu, zvaniet un sakiet, ka nevēlaties vairs būt abonenti. Sāksies kaulēšanās un cena tiks būtiski samazināta, jo šamējie tak ne pa kam nevēlas zaudēt klientus. 100% pārbaudīts

pirms 10 gadiem, 2009.12.17 20:03

Latvijā un pasaulē