Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Analogo apraidi visā Latvijā atslēgs jau pēc 20 dienām 2

Līdz analogās apraides izslēgšanai visā Latvijā atlikušas 20 dienas, atgādina Satiksmes ministrija.VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» (LVRTC) analogo apraidi pārtrauks naktī no 31.maija uz 1.jūniju. Lai iedzīvotāji arī turpmāk bez maksas redzētu nacionālās apraides TV kanālus, televizoram jāpieslēdz Virszemes TV uztveršanai nepieciešamais dekoders vai jāiegādājas televizors ar tajā iebūvētu MPEG4 formāta dekoderu, skaidro Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Eida.  Minētās izmaiņas neattiecas uz mājsaimniecībām, kas ir izvēlējušās izmantot kādu no maksas TV operatoriem, proti, kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas vai interaktīvās televīzijas pakalpojumus.   Virszemes TV apraide ir vienīgais apraides veids, kas iedzīvotājiem sniedz iespēju arī turpmāk bez maksas skatīties Latvijas nacionālo televīziju programmas. Turklāt valsts ir nodrošinājusi nacionālo televīziju signāla uztveramību 99% Latvijas teritorijas. Vairākas vietās pierobežā, kur agrāk analogajā formātā varēja uztvert tikai vienu vai divus kanālus, šobrīd redz visus Latvijas nacionālos kanālus.    Latvijas bezmaksas kanālu apraides zona ciparu formātā pašlaik ir 99,6%, savukārt Virszemes TV maksas kanālu pieejamība sasniegusi jau ap 90% teritorijas.  Pēc SIA «Lattelecom» sniegtās informācijas šobrīd Virszemes TV skatās jau 170 000 mājsaimniecību. Jau iepriekš ziņots, Latvijā notiek vispārēja pāreja no analogās uz ciparu TV apraidi, un to veic SIA "Lattelecom" sadarbībā ar LVRTC. TV5 uz ciparu apraidi pārgāja jau 2009. gada 1.decembrī, LTV7 - šogad. 1.martā, LNT un LTV1 - 1.aprīlī Rīgā un tās reģionā, bet no 1.jūnijā visā valsts teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Juris

Viss jau būtu labi un ļoti skaisti,ja tikai nebūtu tik īss pārejas periods no analogās uz virszemes televīziju.Un vēl nenormālā dekodera cena.Nesen kaimiņš pabija Itālijā.Tur dekoders komplektā ar visu antenu maksā 10 eiro,bet nelaime tā ka mums šamais neder.Viņiem ir RPGU 2.Ļoti žēl!

pirms 10 gadiem, 2010.05.12 10:11

Papa

TV3 arī? Kad dekoderis maksās 20ls, tad arī iegādāšos. Leiši analogo atslēgs 2012. gadā: http://www.ejc.net/media_landscape/article/lithuania/
Pagriežam antenas uz leišiem, saprast valodu būs tikai pluss

pirms 10 gadiem, 2010.05.11 19:51

Latvijā un pasaulē