Apinis aicina ar akcīzes nodokli aplikt arī sāli un cukuru 9

Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis parlamenta un valdības pārstāvjiem rosinājis uzlikt papildu akcīzes nodokli arī sālim un cukuram.Apinis uzsver, ka pārmērīga vārāmās sāls lietošana Latvijā lielā mērā ir arteriālās hipertenzijas iemesls un mūsu valsts iedzīvotāja vidējo dzīves ilgumu samazina par 2-3 gadiem, salīdzinot ar skandināvu, un par 3-4 gadiem, salīdzinot ar japāni vai dienvidkorejieti. Savukārt disaharīdu jeb cukura pārmērīga lietošana ir galvenais iemesls straujai cukura diabēta izplatībai Latvijā un lielā mērā nosaka tos 4000 nāves gadījumus gadā, ko izraisa cukura diabēts. Pārāk lielu sāls un cukura daudzumu Latvijā iedzīvotāji uzņem galvenokārt ar rūpnieciski ražotiem pārtikas produktiem, piemēram, maizi, čipsiem, desu izstrādājumiem, sieru un citiem produktiem, skaidro Apinis. Ar šādiem rosinājumiem Ārstu biedrības prezidents vērsies pie Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes, Saeimas atbildīgo komisiju vadītājiem Aijas Barčas un Valda Ģīļa, Ministru prezidenta Valda Dombrovska, veselības ministres Baibas Rozentāles un finanšu ministra Einara Repšes. Apinis skaidro, ka šīs rekomendācijas tika izstrādātas Eiropas krīzes konferences laikā, kas Oslo notika šā gada pavasarī. Konference veltīta globālās krīzes ietekmei uz veselību. Apinis akcentē trīs rekomendāciju punktus, tas ir, jāinvestē veselībā, lai nodrošinātu labklājību, jāaizsargā veselības budžets - katram ministram krīzes laikā jābūt kā veselības ministram, kā arī jāizmanto iespējas un jāceļ nodokļi tabakai, alkoholam, cukuram un sālim.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Skumjaa

Tikai neaizmirstiet šos apiņveidīgos un štokenbergveidīgos (akcīze dabas gāzei), kad pienāks kārtējās Saeimas vēlēšanas !

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 16:15

Guntis

Ak aizmirsu Apinim pateikt ka viņi jau paši visu speciāli dara lai cilvēki vispār mirtu jau pašos spēka gados un līdz pensijai nemaz nedaviltu.
Un te nu pķšņi uztraucās ka vidējais mūža ilgums ar sāli un cukuru esot īsāks

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 14:49

Guntis

Valsts finansu stāvokļa uzlabošanai ierosinu sekojošos akcīzes nodokļus

!) Katram pilsonim izmērīt plaušu apjomu , izrēķināt cik kubikmetrus gadā ieelpo un uzlikt dabas piesārņošanas nodokli ar ogļskābo gāzi

2) uzlikt nodokli par patērēto ūdeni pārtikai un dzeršanai.

3) Kuriem nav kanalizācijas arī uzlikt nodokli par izkārnījumiem

4) Un tam visam vēl pa virsu PVN, tāteikt nodokli par nodokli.

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 14:42

ome

apini,tu un tavi suņveidīgie-nosprāgstiet paši,...................!

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 12:04

mincīc

Redzi, uldics, ir dažādas slimības (ieskaitot to, ka neēd sāli), bet tāpēc jau nav jālien viesiem virsū ar savām īpatnībām. Katrs cilvēks, tak pats izvēlās ko ēst un ko nē, katrs pats izvēlās kādā veidā sadzīvot ar savu pārliecību, tāpēc jau nevajag uzbāzties apkārtējiem. Un vai no tā ka 100-galvainajiem badiem nomaksās akcīzes nodokli, kaut viens cilvēks sāks ēst veselīgāk, vai arī sāls un cukura "slepkavnieciskās tieksmes" samazināsies proporcionāli iemaksātajam nodoklim. Vai arī kā savādāk?
Ak jā par sviestu, mani apmierina tas kas ir nopērkams, ja tev vajag citu, tu arī meklē, nevari atrast gatavo mājās pats.

pirms 11 gadiem, 2009.11.12 08:03

uldics

Nejau tā sāls pie vainas, kas veikalā nopērkama, bet tā, kas visur klāt ir. Pamēģini atrast sviestam līdzīgu produktu, bez sāls. Salt sells, baby, salt sells!

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 22:15

:)

ir noverots ka latvija dazi cilveki ir vell paedusi tadelj tiks njemta galda vestures lapa un diena izsniegs 250 gramus maizi, par partikas lietosanu kas bus virs sis normas ( 250 grami maizes) persona tiks kriminali sodita :)

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 16:26

skelets

Apini tā kā liekais svars apdraud Latvijas iedzīvotāju veselību, tad lūdzu katru kas ir smagāks par noteikto masu aplikt ar nodokli, lai nepaliek līdzekļi ēšanai. Ko tā tauta iedomājas staigās resni un nemaksās akcīzi par liekajiem kilogramiem. Palikuši nekaunīgi jau saknē, apkaro Apini rešņus. Nesatraucies, ka bizness beigsies, jo kad nebūs rešņu, varēsi aplikt ar ausu nodokli kaulainos, lai nestaigā grabēdami un ausu nodokli nemaksādami.

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 16:07

Akcīze

Es domāju, ka Apiņa kungs ir pārāk pieticīgs, vēl vajaga uzlikt akcīzi par netīro gaisu ko mēs elpojam, par dīvānu uz kura vakaros slaistāmies, par grāmatām kuras lasam un bojājam redzi, par spilveniem uz kuriem guļot veidojas dubultzods, par asfaltētajām ielām pa kurām ejot nav liela fiziskā slodze, par liftiem kurus izmantojam, par mobilajiem telefoniem no kuriem nāk stari, par televizoriem kurus blenžam un notrulinam smadzenes, u.t.t.. Un GALVENAIS par ausīm ar kurām atkal klausīsimies topošo deputātu TRULOS SOLIJUMUS un par smadzenēm, kuras noticēs un par ROKĀM kuras iemetīs nepareizos biļetenus, un par kājām kuras nesīs uz vēlēšanu iecirkņiem. Vēl tik daudz jomu kuras nav apliktas ar akcīzes nodokli, ka pilnīgi šausmas pārņem.

pirms 11 gadiem, 2009.11.11 14:35

Latvijā un pasaulē