Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apspriež ES cukura kvotu palielināšanu 1

Latvija piekristu Eiropas Savienības iepriekš samazināto ražošanas kvotu atjaunošanai, ja varētu atsākt cukura ražošanu mūsu valstī, Briselē pauda Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze.Polijas pieprasījums par Eiropas Savienības (ES) cukura kvotas palielināšanu Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Briselē izskatīts pagājušajā nedēļā. Tas pamatots ar faktu, ka cukura ražošana ES dalībvalstīs nenodrošina iekšējo patēriņu un iztrūkumu sedz ar importu.Vairākas dalībvalstis atbalsta kvotas palielināšanu, tomēr vairākums nepiekrita priekšlikumam, informē Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāve Dagnija Muceniece. Tālab ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padome nekādu lēmumu nepieņēma, priekšlikumu tikai uzklausot.«Vairākas valstis, tai skaitā Latvija, reformas gaitā ir pārtraukušas cukura ražošanu, tāpēc mēs nevaram atbalstīt priekšlikumu, kas nedod nekādu iespēju Latvijai,» padomes sēdē uzsvēra A. Krauze. «Mēs varētu piekrist kvotu palielināšanai tikai tad, ja Latvijai un citām dalībvalstīm, kas agrāk ražoja cukuru un kurām pašlaik vairs nav kvotas, tā tiktu atjaunota un šīs valstis varētu atsākt ražošanu jau tagad.»Savulaik ES dalībvalstu ministri pieņēma lēmumu par reformu, ES cukura ražošanas kvotu samazinot. Latvija uzskata, ka šī reforma ir jāturpina ar tālāku ES cukura sektora liberalizāciju un ražošanas kvotu atcelšanu, lai perspektīvā ES cukura sektors kļūtu konkurētspējīgs. Kvotu atcelšana 2015. gadā dotu iespēju arī Latvijai atsākt cukura ražošanu un realizēt produkciju brīvā tirgū bez ierobežojumiem.Latvijā ir lauksaimnieki, kuri vēlas atsākt cukurbiešu audzēšanu un cukura ražošanu. Jau vēstīts, ka par cukura nozares atjaunošanu pirms pāris gadiem sāka aģitēt iniciatīvas grupa Georga Bagātā vadībā. Tika izziņota iecere atbilstīgu ražotni būvēt ģeogrāfiski izdevīgajā Iecavas novadā. Lai arī tika savākti vairāki tūkstoši iedzīvotāju parakstu iesniegšanai ES un šim tematam veltītas sanāksmes notiek ik pa laikam, taustāma rezultāta šīm darbībām pagaidām nav.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

gans

Nav taustāma rezultāta tāpēc, ka attiecīgajā laikā mūsu attiecīgajiem valdības paŗstāvjiem bija izdevīgi (personīgi) pieļaut cukura ražošanas pārtraukšanu Latvijā. Vai vispār apzināmies, ko tādai mazai Latvijai, kas savas daudzās ražošanas iespējas jau līdz tam bija nonāvējusi, nozīmēja šīs ražošanas likvidācija!!!
Ne jau slinkuma, kūtruma pēc ekonomiskās krīzes pārvarēšana Latvijā ir nulles līmenī. Paskatieties apkārt, cik, kas un ko ražo, darbojas. Kur radīsies nodokļu nauda budžetam, ja mēs to vien darām, kā pērkam, pārpērkam. Bet neražojam!!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 09:53

Latvijā un pasaulē