Ārstējoties slimnīcā, pacienta iemaksa – 12 latu dienā 10

Veselības ministrija (VM) sagatavojusi un iesniegusi izskatīšanai Ministru kabineta sēdē 20. janvārī grozījumus vairākos Ministru kabineta noteikumos. Tas nepieciešams, lai saglabātu valsts apmaksātu ārstniecisko palīdzību iedzīvotājiem samazināta budžeta apstākļos 2009. gadā, informē VM Komunikācijas departamenta direktore Egita Pole. Viens no šiem noteikumiem ir pārmaiņas pacientu iemaksās un samaksas nosacījumos ārstniecības iestādēs.Paredzēts, ka par ģimenes ārsta ambulatoru apmeklējumu jāmaksā viens lats; par speciālista apmeklējumu ambulatori - pieci lati; par ārstēšanos slimnīcās - 12 latu par dienu. Izņēmums ir ārstēšanās Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā un Latvijas infektoloģijas centrā, kā arī aprūpes slimnīcās un slimnīcu aprūpes nodaļās, kur par dienu iemaksa noteikta pieci lati. Tāda pati iemaksa noteikta par ārstēšanos onkoloģijas un onkohematoloģijas nodaļās, kā arī no alkoholisko, narkotisko un psihotropo, kā arī no toksisko vielu atkarības. Palielinātas pacientu iemaksas par diagnostiskajiem izmeklējumiem gan ambulatori, gan slimnīcā. Turklāt noteikts, ka papildus pacienta iemaksai slimnīca var iekasēt pacienta līdzmaksājumu 30 latu par vienā stacionēšanās reizē veiktajām norādītajām ķirurģiskajām operācijām.Pamatojoties uz pacienta iemaksas palielinājumu, ir noteikts, ka vienā ārstēšanās reizē slimnīcā pacientam nav jāmaksā vairāk kā 250 latu un pacienta iemaksas kopsumma par ambulatorajiem un stacionārajiem veselības aprūpes pakalpojumiem kalendārajā gadā nevar būt lielāka par 400 latiem. Tas nozīmē, ja pacients ir sasniedzis šo pacienta iemaksu summu, ko var apliecināt ar kvītīm vai čekiem, tad viņš var saņemt atbrīvojumu no tālākas pacienta iemaksas maksāšanas konkrētajā ārstēšanas reizē slimnīcā vai kalendārajā gadā.No šiem maksājumiem paredzēts segt daļu izdevumu, kas līdz ar budžeta samazinājumu, apkures tarifu pieaugumu, kā arī medikamentu un medicīnas preču PVN palielinājumu veido 100 miljonus latu jeb gandrīz piekto daļu līdzšinējā veselības aprūpes budžeta, skaidro Egita Pole. Galvenais uzsvars finansēšanas sistēmas izmaiņās tiks likts uz stacionārās ārstēšanas samaksas nosacījumu pārskatīšanu, lai samazinātu pacientu uzturēšanās laiku slimnīcās un padarītu intensīvāku ārstēšanas procesu. Vēl paredzēts veikt nopietnu veselības aprūpes administrējošo iestāžu reformu, samazinot aģentūru skaitu un atsakoties no dažu funkciju veikšanas, tādējādi vienkāršojot birokrātisko procedūru norisi un arī ietaupot līdzekļus veselības aprūpē, informē Veselības ministrija.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Konsults

Tiešām MK noteikumos vairs nav vārda "LĪDZ 12 LATIEM", jo valsts samazināja savu daļu. Uz šo brīdī ambulatorā darbā epizodes vērtība samazināta vairāk ka 2x reizes un palielināta pacienta iemaksa dalēji kompensē valsts daļu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 22:16

madamLiepkoks

šodien neskatīja, nez, vai nobijušies. Skatīs laikam 27. janvārī.

pirms 11 gadiem, 2009.01.20 15:11

Konsultam

Nekādu līdz ... un nekādu citu tarifu nebūs:

Informāciju sagatavoja Egita Pole, VM Komunikācijas departaments.

Veselības ministrijai sagatavojusi un iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetā izmaiņas vairākos Ministru kabineta noteikumos un informatīvos ziņojumus par veselības nozares pārvaldes reformu, kas nepieciešami, lai saglabātu valsts apmaksātu ārstniecisko palīdzību iedzīvotājiem samazināta budžeta apstākļos 2009. gadā.

Viens no šiem noteikumiem ir izmaiņas pacientu iemaksās un apmaksas nosacījumos ārstniecības iestādēs.

Paredzēts, ka:

1.par ģimenes ārsta ambulatoru apmeklējumu jāmaksā 1 lats,

2.par speciālista apmeklējumu ambulatori - 5 lati,

3.par ārstēšanos slimnīcās - 12 lati pa dienu,

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 20:02

o bože

Mūsu valsts kā vienmēr rūpējas par alkoholiķiem, narkomaņiem un toksikomāniem, jo tiem redz jāmaksā 5,00 Ls/dienā, bet tiem "neliešiem" kuri maksā nodokļus un uz kuru kakla dzīvo tiem kā vienmēr 2,4 reizes vairāk. Nu vienkārši super!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 15:32

Personīgi Seram

Pirms kaut ko salīdzini paguli kādu nedēļu Stradiņos. Tad gan tu redzēsi vākus, ne tādus vien.

pirms 11 gadiem, 2009.01.16 09:57

Konsults

Virsraksts un tekstā ir būtiska kļūda - nevis 12 lati dienā, bet līdz 12 latiem dienā. Bauskas slimnīcas administrācijai ir tiesības noteikt mazāku pacientu iemaksu, ja uzskatīs ka var ar mazāku summu izdzīvot vai dot atlaides kādai pacientu grupai.

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 23:09

Stradniece

Mes tak esam pingvini,priekskam mums iet pie dakteriem...:) Dalu naudas ko aiznemas vareja pieskirt medicinas pakalpojumiem...

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 19:56

žuks

kartona zārkā un bez mielasta točna sanāks lētāk...

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 17:59

leo

Lai piedod lasītāji man šo sarkasmu, bet apglabāt sanāks lētāk. Kādi pārsteigumi vēl mūs sagaida???

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 17:39

Sers

Nu tas ir vāks - 12 latu par dienu Bauskas slimnīcā. Vareni. Stradiņos tikpat, jeb vairāk? Cik tad maksas palātā?

pirms 11 gadiem, 2009.01.15 17:34

Latvijā un pasaulē