Atklāta un sirsnīga vēstule Latvijas kūlas dedzinātājiem 6

Cienījamie kūlas dedzinātāji! Pagājis apaļš gads kopš pēdējo reizi tikāmies. Esam pārcietuši smago ziemu un pavasaris ne tikai izkausējis biezo sniega segu un ledus blāķus, bet atnesis sev līdzi arī enerģiju un sparu darboties - tā vien gribas iet laukā un... dedzināt kūlu! Padarīt Latvijas zemi skaistāku, tīrāku un auglīgāku! Tā ir laba un krietna apņemšanās, tomēr, kā saka - nedari citam to, ko negribi lai nodara tev! Līdz ar pavasari atmodušies ne tikai cilvēka spēks un enerģija, zem biezās sniega segas izdzīvojuši un prieka pilni pērnajā kūla mīt vesela dzīva, daudzveidīga pasaule - simtiem dzīvu būtņu, kuriem tur ir gan mājas, gan darbs mūsu, cilvēku, labā. Atšķirībā no mums viņi savu mājvietu tīra, uzlabo un pilnveido ne tikai reizi gadā vai pa brīvdienām, viņi to dara nemitīgi un arī 24.aprīlī viņi nedosies talkā uz otru Latvijas galu, bet būs tepat, savās mājās, pērnās kūlas biezokņos. Tādēļ, mīļie, čaklie un centīgie kūlas dedzinātāji - nevajag! Ne 24.aprīlī ne kādā citā dienā - nevajag dedzināt pērno kūlu, apdraudot ne tikai sevi un savas mājas, bet brīnišķīgo dzīvo radību, kas, neko ļaunu nenojaušot, mīt mums cieši blakus, dzīvo, mīl, cieš un priecājas! Kūlas dedzināšanas vietā labāk iestādīsim upeņu krūmu vai zemenes, iesēsim burkānus, dillītes un salātus, aprušināsim rozes, iztīrīsim savu sētu, māju, iesim palīdzēt kaimiņam vai radam, lai pavasaris nāk ar krietniem darbiem!

Pievieno komentāru

Komentāri 6

google..... politkorektā inde
latvietis vidējais mīl dedzināt gan kūlu, gan arī, kas ir mazāk zināms un plaši apspriests - dažādus atkritumus un reizi pa reizei saindējas ar dūmiem, sadeg vai apdeg pats. Piemēram, vakar bija 70 kūlas ugunsgrēki, ir degušas ēkas un ir arī 12 maldinājumi. Mazāk zināms, bet arī ir patiesība un speciālisti to zina, ka sadedzināt plastmasu, PET pudeles vai sintētiskos audumus nenozīmē, ka sadegšanas produkti izgaist un neko ļaunu nenodara, bet gan rada veselu buķeti dažādu indīgu vielu. Ugunsdzēsēji zina, ka ugunsgrēka upuru liela daļa nosmok, saindējoties ar dūmiem, nevis sadeg. Sintētiski audumi, PET pudeles, polietilēns, celofāns, dažādas plasmasas nedeg tik jauki un skaisti, kā koku zari. Šo atkritumu pirolīze ir pietiekami sarežgīts tehnoloģisks process, pareizi notiek augstās temperatūrās un nekādā gadījumā šie atkritumi pilnībā nesadeg zaru, slapju lapu un vecu bumbiereņu kaudzē. Šie nepilnīgas sadegšanas produkti tiek ieelpoti, nogulsnējas augsnē, ūdenī un saindē vidi.

pirms 11 gadiem, 2010.05.04 13:35

Papa

Doča: a Tu parēķini, cik izmaksā 1ha izpļaušana. Un kādu skādi padara trimmeru atgāzes: bendža ar eļļu. Nu, cik iznāca? Un tik stulba jau neesi, bišķi jau fišku rubī: jāsoda kūlas DEDZINĀTĀJI, nevis īpašnieki: tur Tev žetons.

Kādas tiesības līst privātīpašumā un regulēt saimniekošanu: nezinu. Žagarus drīkst dedzināt? A salmus? Ar lielu interesi gaidu kādu tiesas procesu, kurā tiktu noprotestēts kūlas dedzināšanas sods.

Mamai: kurš teica, ka "Latvijā Ulmaņlaikos tā nedarīja"? Kas gan bija: agrāk bija izdevīgi turēt lopus, kas dabiskā veidā noēda ganības. Tagad valstiskā līmenī panākts, ka lopus turēt nav izdevīgi: attiecīgi arī viss aizaug.

Tā ka ar "rožu aprušināšanu un dillīšu stādīšanu" un citiem populistiskiem saukļiem nekur netiksim.

pirms 11 gadiem, 2010.04.27 00:12

Doča

Ja vienreiz pieņemtu likumu,un par to, ka dedzina kūlu uzliktu soda naudu vismaz 2000,00 Ls apmērā, tad dižie zemes īpašnieki padomātu vai nav lētāk zāli nopļaut rudenī, lai pavasarī nav jāšķiras no naudas.

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 19:44

Mama

Taisnība Papam - Krievijā kūlu dedzina jau gadu simtus. Latvijā Ulmaņlaikos tā nedarīja, šī tradīcija ieviesās līdz ar atnācējiem no dižās Krievzemes!

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 08:39

jan

Jā, nav smuki zālīti uij atvainojiet, kūlu dedzināt. Šogad pietiks ar Īslandes velkāna pelniem.

pirms 11 gadiem, 2010.04.25 00:07

Papa

Kūla ir dedzināta gadu simteņiem. Un nekādi kaķīši zaķīši nav izmiruši: riebjas šitais populisms :(

pirms 11 gadiem, 2010.04.24 12:56

Lietotāju raksti