Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas baseins – vai kārtējais «slazds» iedzīvotāju maciņam? 47

No Bauskas pilsētas domes laikiem ar deputātu solījumiem apaugušais iedzīvotāju sapnis, kas apvijies ar neskaitāmiem skandāliem – sākot no publiskās apspriešanas, līdz pat ieceres kritizētāju „paraugprāvām”, no vairākiem projekta risinājumiem sasniedzot megabūves apmērus par neticami zemām cenām, ko “pēdējā” brīdī atklāja projekta pārraugi, līdz zema energopatēriņa peldbaseina iepirkumam, kur būvnieku izvēlē bija lemts piedzīvot gan pārsūdzības, gan tiesvedību.

Gadiem ilgi tērēts speciālistu laiks un uz nebēdu izšķērdēta nauda – tā varētu nosaukt procesu, kura gaitā tapa Bauskas peldbaseina projekts. Tāpat var nosaukt arī ļoti ilgo un „rūpīgo” baseina celtniecības iepirkuma procesu.

Vērojot pašlaik notiekošo būvlaukumā rodas pamatots jautājums - vai būvniecības gala rezultātā novada iedzīvotāji iegūs tautas kalpu piesolīto zema energopatēriņa Daudzfunkcionālo sporta un atpūtas centru, par cenu un termiņā, kā sākotnēji bija iecerēts izsludinot iepirkumu un noslēdzot līgumu ar būvnieku?  

Projekta „brīnumainās pārvērtības”

Būvniecības iepirkumā izvēlētā būvfirma SIA „ABORA” mērķtiecīgi uzsākusi būvprojekta „Daudzfunkcionālā sporta un atpūtas centra būvniecība” būvkonstrukciju un arhitektūras sadaļu kardinālu pārprojektēšanu, ko veic būvnieka nolīgts apakšuzņēmējs SIA „KasunK.Studija” – šādi atzinumi sabiedrībai netiek atklāti.

Rakstveidā sniedzot skaidrojumu uz domes deputātu uzdotajiem jautājumiem, BJSS direktore B.Grantiņa apgalvo: „SIA „REM PRO” būvprojekta risinājumus koriģējusi, nepazeminot plānotos ēkas ekspluatācijas, stiprības un ugunsdrošības rādītājus. Projekta risinājumi koriģēti, it kā lai efektīvāk nodrošinātu ēkas telpisko noturību. Lai nodrošinātu nepieciešamos ēkas noturības rādītājus, kā arī slodžu uzņemšanu no fasādes konstrukcijām, atsevišķas pašnesošās gāzbetona sienas aizstātas ar monolītā dzelzsbetona konstrukcijām”.

Vai tas nozīmē, ka pašvaldības divkārt apmaksātais, domes būvniecības ekspertu desmitkārt vētītais, divreiz sludinātā publiskā iepirkumā precizētais un neskaitāmas ekspertīzes izturējušais projekts ir kļuvis neatbilstošs spēkā esošajiem būvnormatīviem?

„Perfektā” iepirkuma procedūra

Eksperti norāda – reizēm, lai uzvarētu iepirkumos, būvnieks piedāvā atsevišķas līguma tāmes pozīcijas nesamērīgi zemas, kas vēlāk rada ievērojamu finansiālo risku saistību izpildei. Vienā no domes sēdēm projektu uzraugošais administrācijas Saimnieciskās nodaļas speciālists A.Šņepsts skaidroja: „Nav noslēpums, ka būvnieki pielieto vispārzināmu shēmu, lai ar izmaiņām tehniskajā projektā panāktu būvniecības sadārdzinājumu”.

Vai šajā gadījumā bez dokumentāliem pierādījumiem panāks būvprojekta pārprojektēšanu, ko veic būvnieka nolīgts projektēšanas birojs, automātiski ļaujot palielināt izmaksu tāmi? Tādā gadījumā, kāda jēga bija no ilgās un „rūpīgās” iepirkuma konkursa izvērtēšanas pusgada garumā? Par ko iepirkuma nodaļa Bauskas novadā saņem savu atalgojumu?

Nav saprotams projekta izmaiņu juridiskais pamatojums. Kāds tiesiskais pamats ir šādām izmaiņām un kurš no novada domes projekta uzraugiem ir saskaņojis šādas izmaiņas? Cik zināms, SIA „ABORA” rakstiskā veidā nav iesniegusi pašvaldībā esošajā būvprojektā konstatētos būvnormatīvu pārkāpumus un neatbilstības būvniecības standartiem. Nav apstrīdēta esošā būvprojekta ekspertīze, kas kā vienīgais likumīgais veids varēja būt par iemeslu pārprojektēšanai. Arī no būvniecību uzraugošās iestādes Būvniecības valsts kontroles biroja pašvaldībā nav saņemtas pretenzijas par būvprojektu! Pēc rīcībā esošas informācijas peldbaseina būvuzraudzības veicējs SIA „FIRMA L4” rakstveidā arī nav iesniegusi nekādas būvuzņēmēja sūdzības par projektu. Tajā pašā laikā nekur netiek sniegts pamatojums – kāpēc izmaiņas veiktas. Tikai un vienīgi būvprojekta ekspertīze ir pamats būvprojekta derīguma novērtēšanai! Vai arī pretenzijas eksistē, bet tiek turētas stingrā slepenībā?

Cik izmaksās Bauskas baseins nodokļu maksātājiem?

Starptautiskie eksperti norādījuši uz Latvijā aktuālo korupciju iepirkumos būvniecībā¹. Par politisko korupciju nodēvēts Saeimas varas politiķu „deputātu kvotu” sadalījums no valsts budžeta,tajā skaitā 300tūkstošu eiro apmērā Bauskas baseina būvniecībai, kas varētu samazināt maksājumu no pašvaldības budžeta par šo summu. Taču rūgtā pieredze ar iepriekš izšķērdētiem līdzekļiem pašvaldības „veiksmīgi” realizētajos projektos liek uzdot jautājumu, vai piešķīrums būs pietiekams, lai apmierinātu pieaugušo izmaksu „apetīti”?

Būvnieka iebildumi pret projekta uzraugu personālijām, nevēlēšanās ievērot sākotnējā projekta risinājumus, liek nojaust, ka papildus izmaiņas projektā un Saeimas 300 tūkstošus prasīs ne tik daudz būvniecības darbi, cik kādas partijas vēlme ievilkt ķeksīti „sasniegumu” sarakstā un iespējams, sarūpēt līdzekļus priekšvēlēšanu kampaņai. Ja nebūtu noslēpumainības plīvura, kas saistīts ar Bauskas peldbaseina būvdarbiem, šādas domas varētu atmest. Tomēr iepriekš pieredzētās „dīvainības”, uzsākot peldbaseina būvniecību, projekta politisko, ar partijām saistīto uzraugu pretrunīgie skaidrojumi par peldbaseina būvniecības norisi rada bažas, ka tiek gatavots kārtējais pārsteigums Bauskas novada nodokļu maksātājiem.

¹http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/597981-ek_latvija_korupcija_ir_ipasi_aktuala_iepirkumos_buvnieciba_un_veselibas_aprupe

Pievieno komentāru

Komentāri 47

Cepurnieks

"laimīgie" baušķenieki:) vel hallīti pieskaitiet un teciņus pie urnām, šitos pašus savēliet, būs bērniem septītajā paaudzē vel ko apmaksāt miljonāru plānus.

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 14:49

Nu re

Nu re - priekšvēlēšanu aģitācija sākusies.
Arī otrdienas drukātajā novicka un kursītes platformā - bdz, bija priekšvēlēšanu aģitācijas materiāls
go go go go go

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 14:57

protams

ja atklāti atļautu pārkāpt iepirkuma likumu, tad tas nav priekšvēlēšanu aģitācijas materiāls, bet cilvēkiem ir jāzin, ka peldbaseinu uzticēja Tiņgrantai, lai kopīgās rebes ar Manfeldman gali būtu iebotonēti zemē.

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 20:03

nodokļu maksātājs

Vai Bauskas novada administrācijas darbinieki raksta atskaites par katrā mēnesī paveiktajiem darbiem? Ja nē, tad vajadzētu gan. Ja jau kapu pārziņiem par nieka 40 euro jāraksta sīku atskaiti par padarītajiem darbiem kapos (tik jautājums kurš tās atskaites lasa - kārtējā neuzticēšanās un birokrātija). Šis jau nav vienīgais iepirkumu nodaļas brāķis. Bauskas iepirkumi ir ļoti apšaubāmi un bezatbildīgi.

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 15:02

BNA

derētu atakaiti par šo uzrakstīt feldmanam!

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 20:27

priekš BNA

šis tak neprot rakstīt, un ko viņš rakstīs? ka visa diena paiet mēles kulstīšanas pasākumos

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 20:09

raitim

Un lai būtu krimināltbildība tai visai Ābelnieka bandai, kas nobalsoja par baseinu, sākot ar Grantiņu un beidzot ar visiem pārējiem kas balsoja par. Jo LIELA DAĻA šo GUDRINIEKU vairs NEBŪS deputātos (paldies dievam) un būs tā kā ir mūsu IZZAGTAJĀ VALSTĪ PIEDODIET, BET NESANĀCA....... Un kopējais budžets MAKSĀS un viss ir pilnīgā kārtībā. Kāds būs muzejā par speciālistu kāds par elektriķi, bet kādu vēletos cietumā par demogoģiju un bezatbildību........

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 15:51

mendelsons

nu, nu tad jau būtu Bērzu ūdens projekta liktenis: pazustu ap 1 milj. nodokļu maksātāju naudiņas

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 20:05

bez re

tu jau gan gribētu, lai ir Novicka murgi, bet diemžēl tāda ir tā rūgtā patiesība

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 19:59

mjāā

Tūlīt gads būs apkārt un paskat, kas ir paveikts!!! Pašiem "radītājiem" uz to ir patīkami skatīties? Katru dienu bakstās kādi 4 cilvēciņi- strādnieciņi. Nu nav nevienā būvē tādi brīnumi bijuši, ka lielu celtni var uzbūvēt četratā!, laikam jau, kad ir ĻOTI palša profila speciālisti. Māja aug griezdamies:)). Riebjas skatīties. Kāpēc Bauskā valda tāda bezatbildība, patvaļa, ko gribu to daru, ko gribu, to lemju! Vai tiešām tam nevar padarīt galu? Varbūt Bez Tabu???

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 16:37

lieliskais četrnieks

jāsauc palīgā ĻOTI plaša profila speciālisti vēsturnieka sapņu komanda :)

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 20:35

Delnaa

Šamajai vajag dokumentus, lai juristi varētu lietas skatīt. Taisiet kopijas! Cenšieties Tautas labā!
Sašokam Būvmateriālu jēzups ir radenieks?

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 20:49

@

nu feini, tā var notikt tikai Bauskas novadā!!

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 18:50

Nika

Kā braucām uz kaimiņvalsti tā brauksim peldēties, pirkt pārtiku ............

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 20:37

Piga

Ha, varētu domāt, ka Sašoks būtu bijis būvlaukuma tuvumā vai kādā no būvsapulcēm. Tukša dir**na! Tādas pats priekšvēlēšanu kičs kā citiem.

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 20:57

pa pilnam ***sējam

ja neesi administrācijas štata štata dzeguze, tad būvlaukumā un būvsapulcēs tuvumā šad tad bijušais, kuram par "lietu kārtošanu" un mutes turēšanu ērts krēsls izkārtots. Bet kā zini viss mainās, arī "veiksmes stāstiem" kādreiz pienāk beigas!

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 08:37

nodokļu maksātājs

ko tad te cepties, būs kur veselības veicinātājiem izpausties, veselīgi peldēties veselīgās pašvaldības veselīgajā baseinā, jo ......Dalība Nacionālajā veselīgo pašvaldību tīklā nodrošina daudz ieguvumu. Tas veicina pašvaldības atpazīstamību, ļauj iegūt pieredzi, saņemt dažādus izdales materiālus, apmeklēt bezmaksas apmācības un seminārus

pirms 3 gadiem, 2017.02.02 22:04

mjāā

Varbūt palīdzētu Tramps2 ???, visus izdenā un saliek pa vietām....

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 09:58

:))

Sapnis.
Notiek Bauskas peldbaseina atklāšana. Kvēlas runas saka Iruta Rantiņa un Uris Ravalis. Aiz viņiem satraukti mīņājas Aitis Belnieks. Uz sarkanbalta spilventiņa sudraba šķēres,trīcošām rokām,tur Ulvis Laukavīrs.Domes sieviešu koris dūdo "Nevis slinkojot un pūstot". Bauskas peldētgribētāju pūlis, pelkostīmos ar dvielīšiem pār plecu un ar asarām acīs,klausās.Runas beidzas. Mācītājs iesvēta ūdeni. Aitis Belnieks griež prievīti. Ludis Olužs dod starta šavienu no šampanieša pudeles.Peldētgribētāju pūlis ar vārdiem "Dievs svētī Latviju" metas baseinā. Baseins atklāts!!!

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 11:35

Ainis

Hmmm daudz ūdens.. bet kā ir patiesībā?? Gribētos redzēt kādus reālus publiskos dokumentus no kā šie drosmīgie apgalvojumi ņemti

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 11:57

Ainim

pajautā pašvaldībā

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 12:09

Anna

Bauskas novada deputātiem jāpieņem likums, ka par dēlī salaistajiem darbiem atbildību nes to ievārītājiem , un vis būs taisnīgi.

pirms 3 gadiem, 2017.02.04 18:46

Marga

Ja arī šo ''superbūvi'' kādreiz uzcels, tad jautājums, cik šis ''megaprojekts' izvilks no iedzīvotāju maciņiem?

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 11:58

Margai

Latvijā katrs 5 iedzīvotājs ir uz nabadzības robežas.Mani tas neuztrauc,jo mans maciņš ir tukšs jau tagad.Lai ceļ kaut 10 baseinus.

pirms 3 gadiem, 2017.02.05 21:33

Tālavas taurētājs

Pārsteidzoši "gudru" vēstuli par būvniecību procesu iesniegusi skolotāja Biruta, tak viņai ir celtnieka-arhitekta izglītība. Vai baseins būs, vai "pipari" shēmotājiem ?

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 15:06

To :))

Jauks sapnis Jums sanāca. Žetonis par "Aitis". Tas ir aitas vīrs? Pag, pag! Aitas vīrs ir auns?

pirms 3 gadiem, 2017.02.03 21:09

raksta autoriem

Ko jūs abi esat darījuši novada labā.Es neesmu baseina fane,bet to,ka jums abiem viss ir slikti,esmu ievērojusi.Pasakiet kaut vienu lietu,kas jums ir labi.

pirms 3 gadiem, 2017.02.05 20:17

komentētājai

Mums ir labi, jo esam neatkarīgi no pašvaldībā iedibinātā karteļa un varam atļauties būt atklāti un godīgi par šeit notiekošo, atklāt sabiedrībai vietvaras ķeizariņiem raksturīgos melus, tikumus un nedarbus. Par to, ko mēs (jūs) esam darījuši vai nedarījuši novada labā, pēc četriem mēnešiem izvērtēs novada iedzīvotāji!
Ar cieņu,
www.atklatibauskai.lv

pirms 3 gadiem, 2017.02.07 15:35

es

Jūs ziniwt, ja 2016 gadā bauskas novads iztirija upes 43h platībā.? Viss bija tīrs un pa lēto tikai 12900 eu....

pirms 3 gadiem, 2017.02.11 20:18

Ll

Labā būtu atstājuši vidusskolas Īslicē un Uzvarā,nevis tērējuši naudu baseinam.Vidusskolām būt .

pirms 3 gadiem, 2017.02.21 21:35

Cien Kursitei un Novickim

Ko Jus slavenais paritis esat izdarijusi Bauskas novada laba? Nu vismaz vienu piemeru var atrast?
Tik loti atkal gribas tik pie varas.....,
Jums kunģis vakaros nesap no sitas žults?

pirms 3 gadiem, 2017.02.25 09:06

vara

vai nav laba sajūta būt godīgam (gulēt mierīgi) un šepmaņiem neļaut shēmot un apzagt novadu?

pirms 3 gadiem, 2017.02.25 21:18

Rūdis

Kāds vēl baseins ? Jau paaudze izmirusi gaidot, plika iršana !

pirms 3 gadiem, 2017.03.03 21:22

Lietotāju raksti