Bauskas novada deputāti izvēlas vieglāko ceļu 32

Vēlmi paust savu viedokli mani rosināja situācijas analīze Bauskas novada Domē, slimnīcā un novadā. Lai arī jau vairāk nekā desmit gadu strādāju Zemkopības ministrijas struktūrā Jelgavā un Rīgā, pats joprojām dzīvoju Bauskas novadā, Ceraukstes pagastā. Tāpēc man ļoti rūp, lai Bauskā būtu pieejama veselības aprūpe visiem - gan jauniem, gan veciem. Skatoties uz lietām no malas, radies viedoklis, ka Bauskas novada Dome nav izpratusi situācijas nopietnību. Tiek iets vieglākais ceļš, tracinot cilvēkus un prasot rast risinājumu kādam no augšas. Vai tiešām deputāti nesaprot, ka atbildīgas par pašvaldības uzņēmuma (šajā gadījumā SIA «Bauskas slimnīca») darbības nodrošināšanu un elementāru veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību novadā ir abas puses - Veselības ministrija un novada Dome -, arī, protams, slimnīcas vadība.Kā Tautas partijas Bauskas nodaļas valdes priekšsēdētājs varu paust gatavību darīt visu iespējamo, lai Bauskas novadā tiktu turpināts slimnīcas darbs un nodrošināta neatliekamā veselības aprūpe novada iedzīvotājiem. Taču mums nepieciešama visu ieinteresēto pušu skaidra un ļoti konstruktīva rīcība. Jānoliek malā savas politiskās vai arī kādas citas savtīgās intereses. Mēs vēl redzam iespēju situācijas stabilizācijai, ja paši būsim izlēmīgi un saliedēti.Mūsu, Tautas partijas, priekšlikums ir veikt steidzamu situācijas analīzi par nepieciešamiem finanšu resursiem slimnīcas darba stabilizēšanai. Tāpat izstrādāt precīzu darba un finanšu plānu, kuru iesniegt Veselības ministrijā. Tajā nepieciešams strikts uzstādījums prasīt papildu līdzekļus 2009., arī 2010. gadā no Finanšu ministrijas. Savukārt novada Domei nekavējoties jāpārskata savs budžets un jāanalizē iespējas palīdzēt savam uzņēmumam izstrādāt finanšu un darba plānu tuvākajam gadam. Deputātu pienākums ir izskaidrot novada iedzīvotājiem situāciju un rosināt cilvēkus līdzdarboties problēmu risināšanā. Arī Saeimas deputāts baušķenieks Juris Dalbiņš noraida pat pieņēmumus par pilnīgu Bauskas slimnīcas slēgšanu. Viņš solījies darīt visu, lai mēs varētu vēlreiz pasniegt savu izsvērto priekšlikumu par veselības pakalpojumu nodrošināšanas modeli Bauskas novadā veselības ministrei. Tad varētu panākt no Finanšu ministrijas naudas piešķiršanu veselības nozarei 2010. gadā, arī Bauskas slimnīcas sniegto pakalpojumu nodrošināšanai.P.S. Iepazinos ar novada Domes priekšsēdētāja 8. septembrī sagatavoto vēstuli. Man par to nav nekādu komentāru. Uzskatu, ka vēstule sagatavota neprofesionāli. To izlasot, tā arī nesapratu, ko novada vadība vēlas no veselības ministres un ministru prezidenta.

Pievieno komentāru

Komentāri 32

Skumjaa

Jā, protams, man labi samaksā, bet, ja nopietni, tad neieredzu stulbumu, mantrausību, liekullību un pofigismu, tādēļ arī rakstu par to, kas mani tracina. Visvairāk man un Latvijai pāri nodarījis oranžais mēris. Lokālā mērogā - neieredzu Gaili, aprobežotu, tajā pašā laikā bezgala viltīgu bezprincipu sievišķi. Mani tracina, ka šī persona paņem un "uzmet" jebkuru, sava personīgā labuma vadīta, ne tikai šajos laikos, bet arī arodbiedrību līderējot. Lai viņa dzīvo ilgi un laimīgi, bet lai nečakarē deputātu darbu un nemēģina dabūt cauri savas politiskās intrigas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.29 18:47

"Skumjā" vai tev kāds maksā par komentāru rakstīšanu un intrigas uzturēšanu "Bauskas Dzīves" portālā? Ja nē tad beidz lieki tērēt laiku un ej tautsaimniecībā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 09:21

ivetiņaK

Jau pirms diviem gadiem bija dzirdams,ka attiecīgie kungi remontē slimnīcu,lai vēlāk to paši noprivatizētu....pietiks ,dārgie,(taukmīļu savienība,trekno gadu priekš sevis radītāji)pūst baušķeniekiem miglu acīs!!!!!!!
Kā par brīnumu (Jums- prihvatizētāji par neizdevīgu)vienkāršie,mirstīgie,reņģēdāji vēl IR SPĒJĪGI DOMĀT UN ATŠĶIRT GRAUDUS NO PELAVĀM!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 10:00

Dalībnieks

Protams tagad kaprači par glābējiem uzmetas. Orandžie labāk nekaitiniet savādāk slikti būss. Cilvēku pacietība nav bezgalīga.

pirms 11 gadiem, 2009.09.18 09:53

Vāvere

Tā Skumjaa laikam ir rados ar ­­­­"Ķirmi". Kur kāda diskusija, tā viemēr kādu grauž un grauž. Ja kāds ir gļēvs, tad noteikti pati "Skumjaa". Dūša visus apķengāt anonīmi- portālā.

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 19:24

liepa

Diez kā Zeltiņš tika par deputātu nupat notikušajās vēlēšanās? Tak laikam jau tauta viņu ievēlēja, jo viņš ir tik daudz "darījis", lai slimnīca Bauskā būtu. Joprojām nesaprotu, kā var balsot par tiem, kas visu šo jezgu savārījis? Arī tagad TP cilvēku acīs grib būt tā pareizākā partija, ne jau tādēļ, ka tāda ir, bet tādēļ, ka tuvojas nākošās vēlēšanas. Atliek vien cerēt, ka tautas atmiņa nebūs īsa...

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 13:32

šamais, redz skatās no malas .. pravietis atradies! ibio dritvaikociņ!! oranžo sērga vēl pa zemes virsu staigā! nasingi spešali! .. sprediķos te

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 00:28

Skumjaa

Sapratu, ka no gļēvā oranžā cimermaņa tāpat kā no viņa oranžajiem biedreļiem atbildi nesagaidīt. Cimermans artiķeli pēc maizestēvu pavēles uzcepis, portālā ielicis (pat savu foto baidījies ievietot) un ķeksītis ielikts. Politiskie līķi ar mākoņtēvu priekšgalā! Drīz pienāks laiks, kad visi tiksiet saukti pie atbildības!

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 18:17

Skumjaa

Nu kas būs, Cimmermani ! GRIBU zināt, kāda zeltiņam šogad alga, vai kaunu esi maizē apēdis, ka ignorē tautas komentārus? Neprasu, kāda tev alga, tādi tripliņi no ceraukstes mani neinteresē.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 19:41

tauta

Mūsu deputatiem pienacis laiks atcereties par Morales kodeksu,par atbildību Dievam priekša.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 19:06

uu

Mūsu sabiedrībā ir tā, ja jau kāds kaut ko sāk darīt- viņu tāpatās nories un tad jāsāk domāt vai iir vērts kaut ko darīt un mainīt , jo tāpat neviens nesapratīs un tāpēc jau mums latviešiem viss iet uz izputēšanu, jo mēs paši negribam neko darīt un citiem arī neatļaujam.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 16:37

Ega

Nevajag taisīt politiku visur. Lieciet mieru partijām. Ja kāds grib izbraukt uz partiju rēķina - tad tas šobrīd ir Zeltiņš. Viņš aizstāvēs savas intereses jebkādiem līdzekļiem. Zeltiņš aicina iedzīvotājus taisīt nekārtības ne jau domājot par slimnīcas personālu vai iedzīvotājiem. Tas ir reāls viņa bizness. Un alga arī viņam ir kā ministram, skaidrs ka žēl tādu zaudēt. Starp citu lielākā daļa slimnīcas darbinieku vēlētos neredzēt Zeltiņu kā vadītāju.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 12:52

Tamāra

Jā, domē algas ir stipri lielas, tamdēļ arī pakļautības uzņēmumos algas nav mazas. Krīze ir tāpēc, ka savulaik algas bija saskrūvētas bezjēdzīgos augstumos. Nek. īpašuma burbulis radīja iespaidu, ka mūsu ekonomika attīstās uz urrā! Patiesībā, pagaidām mūsu ekonomika ir gaužām vāja. Ja neko negribam vai neprotam darīt, tad Latvijas izdzīvot spējas ir gaužam niecīgas. Bet tieši tāpēc vietējā slimnīca ir jāsaglabā un jānodrošina pēc iespējas lētāka veselības aprūpe, jo naudas jau vairāk nebūs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 12:05

Papa

"Tautas partija": tad ko puisis paveicis šajos daudzajos gados?!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 12:03

Saba

Mani kaitina visas tās partijas- gan ceļi,gan zaļi, gan saskaņotie,- ne no viena nav nekādas jēgas. Uzskatu, ka Latvijā šobrīd ir vajadzīga diktatūra. Lai arī stingra roka, taču savulaik zinātu no kā prasīt atbildību, nekā tagad - lai izzadzējus soda vēsture. Šiem valsts izzadzējiem vēstures sods būs pie... kājas.Par cik Latvijā tautsaimniecība, ražošana un rūpniecība ir iznīcinātas, mēs nevaram atļauties tādu greznību, kā uzturēt veselu liekēžu aparātu ( tranus). Arī gudrā saimniecībā nekad nebūs tā, ka vienam strādniekam desmit saimnieki pabarojami. Tad mēs neesam spējīgi izdzīvot, un nav priekš tam jābūt nezcik gudram lai to saprastu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 11:59

riepa

Vai kāds nevar pateikt cik lielu atalgojumu mēnesī saņem piemēram Bauskas novada domes sekretāre- lietvede???
Kad Jums to kāds pateiks - tad sapratīsiet cik tālu viņi ir no tautas...

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 11:40

uldis

Tautas partija nu gan nav glaabeeja.....! Beidziet ākstiities... kas tad to visu noveda liidz tam!? Ticu, ka slimnīcas darbība tiks atjaunota, taču tikai ar domes deputātu atbalstu un novada līdzekļu piesaistīšanu. Izskatās, ka uzvaras laurus jau sev gatavo TP...... Tomēr vēl paies laiks, līdz šī uzvara tiks izcīnīta...... pēc manām prognozēm, ne ātrāk.... kā 01.novembris.......

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 07:48

Līdzjutēja...

Rupjības un partiju apvainošana nepalīdzēs . Jārīkojas vietējai DOMEI ! Arī manā pilsētā slimnīcu,poliklīniku vadītāji saņēmuši 5-7 tūkst.latu mēnesī . Ta bija normāla ,,parādība ,,
daudzās jomās. Un turpinās! Vai tad visu nosaka viens slimnīcas vadītājs ? Vai tad Dome nepārzināja slimnīcas lietas ?Nu tad jārīkojas tagad.Nav ko bļaustīties -jāprasa reāls darbs un atbildība.Ceru,ka Bauskā slimnīca būs !Lai jums veicas !

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 22:09

ups

Politiskie līķi-oranžie,kā es jūs ienīstu ar zeltinu priekšgalā!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 18:28

zop

lai nu kas, bet Tautpartistu trubadūri gan varēja nokaunēties un paklusēt

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 18:15

Lietotāju raksti