Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas novadā pieejams pašvaldības pabalsts – 15 latu 3

Dārgos siltuma rēķinus mazturīgajiem vismaz daļēji var mīkstināt Bauskas novada domes dzīvokļa pabalsts, kas vienam cilvēkam nepārsniegs 15 latu mēnesī. Bauskas novada sociālā dienesta vadītājas vietniece Ina Krūmiņa informēja, ka uz dzīvokļa pabalstu var pretendēt divas iedzīvotāju grupas – ģimenes un personas, kurām noteikts trūcīgas ģimenes/personas statuss, un ģimenes, kur visi ģimenes locekļi ir nestrādājoši pensionāri un/vai invalīdi, ja viņu vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 75 procentus no minimālās darba algas valstī. Šogad tie ir 150 latu vienam ģimenes loceklim. Mēmeles ielas 3.b mājā Bauskā vidējās siltuma izmaksas uz vienu kvadrātmetru janvārī bija 1,8 lati. Tā informēja SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute. Viņa piekrīt mājas vecākajam Jānim Gailītim un atzīst, ka vienīgā iespēja samazināt apkures izmaksas ir veikt mājas siltināšanu. Pēc uzbūves ļoti līdzīga ēka ir Bauskā, Stacijas ielā 5, kur pirms diviem gadiem tika veikta siltināšana. Ēkas atšķiras ar stāvu daudzumus – Stacijas ielā 5 ir divi stāvi – un plānojumu, bet konstrukcijas ir līdzīgas.Informē dzīvokļu īpašnieku biedrības «Stacijas 5» valdes locekle Velga Zolberga: «Siltuma izmaksas bija apmēram 90 santīmu uz kvadrātmetru. Ēkā uzturējām vidējo temperatūru – 21 līdz 22 grādus. Āra temperatūra nepārtraukti bija mīnusos, tāpēc gāzes patēriņš bija diezgan liels. Nav siltināts jumts, tur arī aiziet daļa siltuma. Kopā ar kredīta daļu šajā mēnesī maksājām tikpat, cik Bērzkalnos bez jebkāda siltinājuma. Pēc siltināšanas esam ieguvuši skaistu fasādi un komfortu telpās.»Gāzes patēriņš decembrī nesasniedza 2010. gada janvāri, bet siltuma izmaksas sadārdzināja pieaugusī dabasgāzes cena. V. Zolberga akcentē, ka ļoti pieaudzis akciju sabiedrības «Latvijas Gāze» izcenojums tieši vidējiem patērētājiem. Decembra siltuma rēķini bija pat lielāki nekā pagājušā gada janvārī.Šogad Bauskā būs vēl viens piemērs siltināšanai – ir noslēgts līgums par Kareivju ielas 3. mājas siltināšanu. Atliek vienīgi gaidīt iepirkuma konkursu un vērot, kā notiks darbi vasarā. Lai gūtu pieredzi, vairs nevajadzēs braukt uz Jelgavu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

cilveks

bet kapec pabalsts tikai tiem kam dzivokli?

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 21:07

ziņa

diemžēl arī siltināšana ne vienmēr ir veiksmīga, tā Kalnciemā sociālais centrs4 mēnšus pēc siltināšanas darbu beigšanas ir kļuvis par īstu postažu. ūdens tecēšana ir sabojājusi visas telpas. celtnieki vaino slikto ventilāciju un nenosiltinātos bēniņus, ko projektā neesot bijis paredzēts rekonstruēt

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 07:29

skeptikis

Kopā ar kredīta daļu šajā mēnesī maksājām tikpat, cik Bērzkalnos bez jebkāda siltinājuma.

Ņemot vērā situāciju valstī,kad neviens nevar būt pārlicināts par rītdienu, ir jāpadomā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 23:15

Latvijā un pasaulē