Baušķeniece vērojusi ASV prezidenta vēlēšanas 7

ASV demokrātu prezidents Baraks Obama ir atkārtoti ievēlēts par ASV prezidentu, uzvarot republikāņu kandidātu Mitu Romniju, ziņo ārvalstu raidsabiedrības. Šajā laikā ASV uzturas baušķeniece Ieva Bluša, viņa ir aculieciniece nozīmīgajam notikumam ASV.Baušķeniece Ieva Bluša ASV dzīvo no augusta beigām. Pirms pāris gadiem viņa absolvēja Bauskas 1. vidusskolu, pašlaik atrodas Vašingtonā, kur strādā par auklīti, vienlaikus arī mācās. «Bauskas Dzīvei» jauniete atzīst, ka Amerikā viņai palaimējies nokļūt ļoti zīmīgā laikā. Ne katram ir iespēja piedzīvot realitātē viesuļvētru, kā arī vērot amerikāņu noskaņojumu prezidenta vēlēšanu laikā.Ieva Bluša dalās savos iespaidos ar «Bauskas Dzīves» lasītājiem:– Par vēlēšanām es daudz dzirdu jau no pirmās dienas, kad šeit ierados. Kolumbijas štats, kur atrodas Vašingtona, ir arī prezidenta mājvieta.Māju pagalmos redzams daudz plakātu ar aicinājumiem izvēlēties konkrēto kandidātu. Man visi zināmie cilvēki šeit ir par Obamu, arī ģimene, kurā es dzīvoju. Tā nu sanācis, ka neviens no manis satiktajiem amerikāņiem nav teicis, ka ir par Romniju. Savukārt mana draudzene vācu meitene Katrīna, kura arī strādā par auklīti, dzīvo rajonā, kurā visi ir par Romniju, atskaitot viņas ģimeni. Šajā mirklī atceros kungu metro, kurš man teica: «Tikai bagātajiem patīk Romnijs!» Kādas citas manas draudzenes Jūlijas ģimenē mamma uz savas mašīnas ir uzlikusi uzlīmi «Mama for Obama». Tas ir apliecinājums tam, ka ar humora izjūtu cilvēkiem viss ir kārtībā, uz katra soļa var atrast kādu smieklīgu saukli par vēlēšanām.6. novembrī sanāca pabūt dažās vēlēšanu iecirkņu vietās. Rindas bija tik garas. Secināju, ka te neviens neslēpj, kas ir viņa simpātija. Redzēju T-kreklus, maskas, uzlīmes, karogus u. c. aksesuārus, kas liecināja par katra nostāju. Es saņēmu aicinājumus balsot par Obamu vairākas reizes, bet, protams, neesmu tiesīga to darīt.Īpašais vēlēšanu dienas noskaņojums bija pamanāms. Secināju, ka arī bērni ir ļoti iesaistīti šajā valstij tik nozīmīgajā notikumā. Mana draudzene baušķeniece Krista Krāģe, kura pašlaik dzīvo un strādā par auklīti Čikāgā, stāstīja, ka arī viņas ģimenes bērniem skolā bija savas prezidenta vēlēšanas. Šī pasākuma mērķis ir bērniem jau no mazotnes mācīt par valstij tik nozīmīgām lietām. Gan manas, gan Kristas ģimenes bērnu skolas bija par Obamu.Kad runa ir par valstsvīru solījumiem, tas vienmēr, manuprāt, nedaudz ir kā šovs. Atšķirība tikai tāda, ka šeit cīņa notiek par lielu varu, šie rezultāti ietekmē visu pasauli, ne tikai Amerikas Savienotās Valstis. Kad skatījos abu kandidātu reklāmas kampaņas, dažas tiešām bija tik pārspīlētas, ka zuda ticamība visiem solījumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

čābiski tur un te

Pateicoties minoritāšu pārstāvju pārliecinošajam balsojumam, uzvarēja Obama.
Būtu vairāk tādu pie mums,galvenokārt jau krievu, iespējams, arī mēs beidzot tiktu pie kaut cik sakarīgas valdības un prezidenta. Bet tā te pie varas kloķiem vieni vienīgi pajoļbāleliņi un memļakzeltenes,par prezidentu nemaz nerunājot - asarains mē un bē izbijis komunists.

pirms 8 gadiem, 2012.11.08 15:49

BUMS

Pie mums pa stūriem čukstās , cits citam pa kluso dunci dur mugurā.

pirms 8 gadiem, 2012.11.08 11:48

Hasta la vista

Ja brauciet uz Ameriku, iesaku apmeklet Washingtonu. TAADAS monumentaalas celltnes- sajuuta, ka ASV tiecas buut par otro ROMU. Loti interesanti, un pilsetas centru var + - ar kaajaam izstaigaat. (ja labi staigaa)

pirms 8 gadiem, 2012.11.08 10:46

Latvijā un pasaulē