Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beidziet mānīt lasītājus! 32

Laikraksta «Bauskas Dzīve» publikāciju ievirze par pēdējiem trim Latvijas referendumiem ir nepārprotama – lasītāji, ejiet balsot referendumos un vēlams «par»! Jūs aicināt lasītājus balsot par godīgu politiku, tiesiskumu, tautas tiesībām atlaist Saeimu, lielākām pensijām.Nelaime tikai tā, ka šādu jautājumu referendumos nav bijis un nav. Jautājumi, par ko notiek balsošana, ir pavisam citi – vai Jūs esat par grozījumiem Satversmē, konkrētos likumos? Tā vietā, lai publicētu likumus, attiecīgos iecerētos grozījumus un liktu lasītājiem apdomāt, vai tie atbilst viņu sapratnei un vajadzībām, laikraksts «Bauskas Dzīve» diemžēl tāpat kā lielākā daļa Latvijas plašsaziņas līdzekļu faktiski nodarbojas ar melīgu propagandu, kā rezultātā ļaudis balso par to, ko nezina un nesaprot.No mana salīdzinoši lielā paziņu, draugu, radu pulka, kas pēdējā referendumā nobalsoja par Satversmes grozījumiem, neviens, uzsveru – neviens, nebija izlasījis ne Satversmes attiecīgos pantus, ne paredzētos grozījumus tajos. Baidos, ka arī Jūsu žurnālisti ar tiem pienācīgi neiepazinās. Tie mani paziņas, draugi un radi, kas izlasīja, vai nu negāja uz referendumu, vai balsoja «pret.Referendumā par izmaiņām drošības likumos tikai viens no maniem paziņām bija šos likumus ar iecerētajiem grozījumiem izlasījis un sapratis – vismaz es tam ticu, – bijušais PSRS VDK Bauskas nodaļas vadītājs, bet manu vairāku izglītību un manas ģimenes locekļu augstskolās mācīto juristu zināšanas par šiem likumiem un to grozījumiem bija par vāju, lai pieņemamā termiņā pilnībā izprastu tos. Vienīgajai manas ģimenes loceklei, kas saprata, ka šajā referendumā jāpiedalās un jābalso «par», bija pirmās Latvijas brīvvalsts laika sešu klašu izglītība. Izskaidrojumus par šiem likumiem un to grozījumiem viņa bija guvusi no baznīcas draudzes locekļiem, mācītāja, kā arī televīzijas un laikrakstu komentāriem.Tāpēc, lūdzu, vismaz pirms nākamā referenduma publicējiet pašlaik spēkā esošo pensiju likumu un iecerētos grozījumus tajā, lai cilvēki var tos izlasīt un apdomāt. Vēlēšanu iecirkņos šis process, kā to rāda prakse, nenotiek. Varbūt lasītāji sapratīs, ka šī referenduma rezultāta būtība ir nevis par to, vai gribam lielāku vecuma pensiju pašreizējiem vecuma pensionāriem vismaz vienu gadu, bet gan par to, vai gribam pensijā iet tikai pēc 70 gadu vecuma sasniegšanas.Nekur pasaulē pašas valsts maksātās vecuma pensijas nenodrošina mūsu izpratnē cilvēka cienīgu dzīvi – to nodrošina tikai katra cilvēka vai viņa darbavietas veidotie dažādu veidu uzkrājumi, bet visbiežāk gan tie ir paša bērni. Par bērniem Latvijā parasti tiek aizmirsts. Vienmēr tiek uzsvērts, ka par vecajiem cilvēkiem jārūpējas valstij, piešķirot vecuma pensijas, pašvaldībām, sniedzot pabalstus, bet kur ir bērnu atbildība par vecākiem? Varbūt, ja neesi radījis un labi audzinājis bērnus, nemaz neesi pelnījis pārtikušas vecumdienas?

Pievieno komentāru

Komentāri 32

tas jau nav nekas, ka Bočs slikti strādā, galvenais labi raksta

pirms 11 gadiem, 2008.09.10 15:50

zuupa

ta mums mulkiem vajag,neko labaku neesam pelnijusi,un 50 gadus uz prieksu mums mulkos ka gribes,jo esam GLEVI.

pirms 11 gadiem, 2008.08.29 19:41

Martins

Lai ari raksts ir bravurigs un atkal tiek speleta politiska karts, piekritu Boca kungam. Es pats ari nepiedalijos saja referenduma. Ne tapec ka neveletos saviem vecakiem augstakas pensijas, bet tapec , ka par to maksasim mes - nodoklu maksataji un pirmam kartam uznemeji, kas sobrid valsti vispar ir nostaditi noziedznieku loma.

pirms 11 gadiem, 2008.08.29 04:20

kj

Kāpec penši netic, ka atkal nepiekāsīs?:
1. Balsojot par iestāšanos ES tika melots, ka tas automātiski nodrošinās lielas pensijas.
2. Ar pilsonības referendumu - tas pats.
3. Kārtējas Saeimas un pašvaldību vēlēšanas - lokāli piedizainē penša domasnaai, ko vajag - kādu pabalstu, pauļa konci, ceineri pie pensijas un tad izrādās, ka inflacija visu apēd.
4. Uz katra stūra aktieri, dziedātāji, opozicionāri, kas ne par ko neatbild, kur naudu ņemt un labie sakārtotāji sola un dzied, ko nu pensis grib dzirdēt, bet rezultāta ta nav.

pirms 11 gadiem, 2008.08.27 17:08

KL

Tie gozījums tak ir galīgi XXXX:
http://web.cvk.lv/pub/public/29137.html

“34. Līdz 2009.gada 31.decembrim vecuma pensijas minimālais apmērs nevar būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots šāds koeficients:

1) personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, — 3,0;

2) personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 21 gada līdz 30 gadiem, — 3,5;

3) personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir no 31 gada līdz 40 gadiem, — 4,0;

4) personām, kuru apdrošināšanas stāžs ir 41 gads un vairāk gadu, — 4,5.”

http://www.vsaa.lv/vsaa/content/?cat=672
Pabalsts ir 45 lati mēnesī, invalīdiem kopš bērnības – 50 lati mēnesī

Te skaidri var redzēt, ka tas viss ir pēdējais stulbums, jo tad zūd tagadējiem vispār jēga maksāt nodokļus..
Kāpec penši netic, ka atkal nepiekāsīs?:
1. Balsojot par iestāšanos ES tika melots, ka tas automātiski nodrošinās lielas pensijas.
2. Ar pilsonības referendumu - tas pats.
3. Kārtējas Saeimas un pašvaldību vēlēšanas - lokāli piedizainē penša domasnaai, ko vajag - kādu pabalstu, pauļa konci, ceineri pie pensijas un tad izrādās, ka inflacija visu apēd.
4. Uz katra stūra aktieri, dziedātāji, opozicionāri, kas ne par ko neatbild, kur naudu ņemt un labie sakārtotāji sola un dzied, ko nu pensis grib dzirdēt, bet rezultāta ta nav.

pirms 11 gadiem, 2008.08.27 17:08

arī mātei

Lai gan man līdz pensijai vēl tālu, tomēr uzskatu, ka pensiju apmērs Latvijā - tā tiešām ir ņirgāšanās par cilvēku... Nesaku, ka pabalstus nevajag palielināt bērniem, jo pašai tie ir un pabalsti tiešām ir smieklīgi, bet pensionārs, tas ir cilvēks, kurš savu mūžu ir nostrādājis, maksājis nodokļus un savos 70, 80 vai arī 90 gados vairs nav spējīgs strādāt, vismaz ne tādā kvalitātē kā spēka gados, arī darbu viņš, praktiski, vairs nevar dabūt, jo tagad grūtības darba tirgū jau ir ap 50gadus veciem, ja jāsāk meklēt cits darbs, kur nu vēl pensionāram... Tad kāpēc cilvēks, kurš savos spēka gados ir strādājis, maksājis nodokļus, tagad nevarētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi?! Jo viņam jau vairs nav izvēles - strādāt te par tādu algu vai braukt uz Īriju sēnes lasīt... Arī tādā vecumā civēks grib ēst, grib ģērbties, dzīvot zem jumta un siltumā, nemaz nerunājot par zālēm... Bet jauniem cilvēkiem ir izvēle - dzemdēt bērnus, ja jā, tad cik un, ja esi izlēmusi par labu 3 bērniem, tad tos plānojot ir bijusi kāda doma kā viņus izaudzināsi... Es zinu, ka pagaidām nevaru atļauties 3 bērnus, jo nevaru domāt, ka būsim laimīga ģimene, dzīvosim mīlestības aliņā, bet... trūkumā... Bet vēlreiz uzsveru, ka neesmu pret pabalstiem!

pirms 11 gadiem, 2008.08.27 09:43

mātei

Kāpēc Jūs uzskatāt, ka pensionāri domā, ka tikai viņi ir tiesīgi dzīvot pilnvērtīgu dzīvi? Vai viņi atklāti pauduši, ka bērnu pabalstus nevajag palielināt? Liekas, nē. Un, kas gan tā par varu, ko viņi demonstrē? Nu neesiet taču tik skarba pret šiem ļaudīm.

pirms 11 gadiem, 2008.08.26 23:11

māte

Varbūt ne pa tēmu,bet gribu paust savu viedokli.Kāpēc rīko referendumus par pensiju paaaugstināšānu ar klajiem mājieniem,ka jābalso par?Kāpēc jaunajiem vecākiem nav ienācis prātā pacelt jautājumu valsts līmenī pa bērnu pabalstu paaaugstināšanu,kāpāc visiem liekas ka gŗūti iet tikai pensionāriem?Jo viņi vienmēr tikai klaigā visskaļāk,tikai viņiem nabadziņiem iet slikti.Bet neviens nepasaka ko man darīt,trīs bērnu mātei ar pabalstu 30ls mēnesī.Protams tulīt mani nolamās ka nevajadzēja tos bērnus dzemdēt,ja nevar uzturēt,bet atļaujiet aizrādīt ka valsts aicina arī pacelt demogrāfisko līmeni.Protams es jau varu kā traka strādāt divos darbos,mājas nakt vienpadsmitos,bērnus redzēt tikai aizmigušus,bet šaubos vai viņi man par to vēlāk būs pateicīgi.Tātad ļaudis pirms klaigājiet par pensiju paaugstināšānu slānim kurš jau savu ir sasniedzis un mūžu nodzīvojis,padomājiet par tiem jaunajiem cilvēkiem,kuri ne jau slinkuma vai nolaidības pēc varbūt nekad netiks augstskolā,jo viņu vecāki nebūs spējīgi par to samaksāt.Varbūt nevajag pensionāriem tik uzstājīgi demonstrēt savu varu un neiedomāties ka tikai viņi ir tiesīgi dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

pirms 11 gadiem, 2008.08.26 15:44

Bočam

Kādēļ man jāveic papilddarbi, vai tiešām man jārukā ar neatliektu muguru un jāpelna pa vairākiem darbiem valstij nodokļi, kurus nereti vieglprātīgi kāds tērē... Ja godprātīgi strādāju darba vietā no plkst. 9.00-18.00 + pavadītais laiks ceļā uz/no darba, mājās esmu ap 19.00, tad kad lai veltu laiku ģimenei, bērniem, kad lai veicu mājas darbus?! Vai tiešām tā ir cilvēka cienīga dzīve - rauties vairākos darbos un nečīkstēt un vecuma marazmā rakstīt glupus rakstus netā, uzskatot, cik vareni nodzīvots mūžs... Ja Jūs, Boča kungs, savu dzīvi esat nodzīvojis tā, ka nav ko nožēlot un jums laika ir pieticis visam, kam vēlējāties, tad apsveicu! Bet mans pašmērķis nav strādāt vairākos darbos, lai izdzīvotu...

pirms 11 gadiem, 2008.08.26 09:55

Neviens jau nečīkst,bet pastāsti cik kvalitatīvi tu veic šo darbu. Kas tā par darba vietu, kas maksā pilnu darba algu par pusslodzi. Es arī gribu tā haltūrēt.

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 17:46

Juris Bočs

Vai tie izglītotie bērni, kas strādā par 350 LVL/mēnesī to dara pēc tiesas sprieduma un nedrīkst veikt papilddarbus? No saviem 44 algotā darbā pavadītsajiem gadiem tikai dažus īsus brīžus esmu strādājis vienā darba vietā - pārsvarā tad kad mācījos. Arī mani bērni raujas vairākos darbos un nečīkst.

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 17:17

Juris Bočs

Paldies par atsauksmēm - domubiedriem, diskutētājiem un arī lamātājiem. Acīmredzot viņi zemapziņā saprot, ka slikti izturējušies pret saviem vecākiem un bērniem. Ceru, ka tie vēl ir dzīvi un varēsiet kaut ko vērst par labu!

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 17:10

ellī

jā tā ir! Agrāk strādāja valsts iestādē - saņēma kaut kādu aldziņu un plus vēl divas maiņas mājās......:( Tagad lepni visi:(

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 14:43

Edžus

un - padomju laikos - bērni strādāja pēc skolas, brīvdienas.....Vecvecāki - divas Sibīrijas izbraukājuši, viens - invalīds, pensija 7 - 9 rubļi! Vienalga sēdējam dārzā - gan ar augstāko izglītību, gan bez līdz tumsai, lai būtu ko paēst un zāles nopirkt! Nesūdzējamies un nesūdzamies! Bet tagad - bērni tik gaida - kad večiem pieliks pensiju, vai vel labāk - kad tie atstieps kājas un atstās dzīvokli - ko uzsist gaisā! Bet to - ka varētu šo dzīvokli pārdot un nodrošināt apkopi vecīšiem( jo pašiem jau rieb - apkopt) uz tip top - pat prātā neienāk!

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 14:41

Es

Piekrītu raksta autoram, ka jāiedziļinās jautājumā, par kuru izsakies - vai tas ir referendums, vai izteikumi šeit... Un izskatās, ka pārsvarā ļaudis nesaprot, par ko runā... vai nu no partijas biedriem, kaimiņiem vai švakām relīzēm ņemta informācija liek spriest par lietām... Bēdīgi, tā uz priekšu netikt!

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 13:51

Mana ģimene Boča kungs izaudzinājusi labus bērnus ,arī izskolojusi, bet bērni ar augstāko izglītību vairāk par 350 Ls nesaņem , jo strādā VALSTS iestādē pilnu darba dienu ar vienu slodzi un cik zinu godīgi. Pasakiet lūdzu , ko mums bērni var palīdzēt , paši tiek knapi galā ar savu aldziņu. Vai Jūs tēlojat, vai Jums kāds liek rakstīt tādas muļķības.

pirms 11 gadiem, 2008.08.25 09:37

tā nu viš i

Nekad neesmu Boču uzskatījis par nopietnu cilvēku.Vienmēr meklē vietu,kur svarīgāk izskatīties,mazāk strādāt,vairāk pelnīt un gudrāk ***!

pirms 11 gadiem, 2008.08.23 09:28

Lietotāju raksti