Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Beigusi pastāvēt Bauskas pilsētas pārvalde 17

Atbilstoši Bauskas novada domes deputātu pieņemtajam lēmumam 31. martā tiek likvidēta Bauskas pilsētas pārvalde. Pēc 20 pašvaldībā nostrādātiem gadiem Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājam Jānim Mičulim ceturtdiena, 31. marts, ir pēdējā darba diena. Savos kabinetos bijušais pārvaldnieks un citi pārvaldes darbinieki būs sastopami arī vēl rīt, 1. aprīlī. Notiks dokumentu nodošanas un pieņemšanas process. J. Mičulis tagad oficiāli ir bezdarbnieks, kārto dokumentus, lai priekšlaicīgi pensionētos. Likvidējot pilsētas pārvaldi, viņam piedāvāts darbs novada domes administrācijā, tostarp vadīt jaunizveidoto nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļu. No šī pienākuma un citiem darbiem pašvaldībā viņš atteicies. Nu jau bijušās pilsētas pārvaldes ēkas liktenis arī nav līdz galam izlemts. Skaidrs, ka tajā strādās novada administrācija. J. Mičulis „Bauskas Dzīvei” nevarēja arī pateikt, kur glabāsies Bauskas karogs. „Ja pilsētas vadības nav, tad nav arī kam glabāt karogu. Acīmredzot, tam ir vieta tikai muzejā,” tā J. Mičulis. Turpmāk pilsētas vadītāja kā tāda nebūs, Bausku pārstāvēs novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips. „Bauskas Dzīvei” pirms pāris dienām viņš atturīgi komentēja deputātu pieņemto lēmumu: „Veidojoties novadam, tika izveidotas pagastu pārvaldes un arī Bauskas pilsētas pārvalde. Mehānisms bija iestrādājies, nevaru teikt, ka tas funkcionēja slikti. Bet tagad būs jauna kārtība. Visi kopā pieradīsim pie tās.” Novada domes deputāte Ārija Gaile bija pēdējā Bauskas domes priekšsēdētāja. Arī viņa jauno kārtību atzīst par pieņemamu. „Šo reformu vērtēju pozitīvi, Bauskas pilsētas pārvaldi 2009.gada vasarā nemaz nevajadzēja izveidot. Esmu pārliecināta, jaunajā kārtībā pilsētnieki nebūs zaudētāji,” tā Ā. Gaile. J. Mičuļa viedokli par Bauskas pilsētas pārvaldes likvidēšanu, kā arī pašvaldību reformu lasiet laikraksta drukātajā versijā 1. aprīlī.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

KAŽA

Malacis Jāni, neloki šiem muguru. Diezgan esi darījis pilsētas labā , tagad viņiem kārta. Sekosim lidzi.

pirms 9 gadiem, 2011.04.02 14:55

aka

Pasaulē taisnības nav un nebūs - arī Bauskā

pirms 9 gadiem, 2011.04.01 16:23

Janka

Paldies Jānim Mičulim par darbu!
Ja nu kas Bauskai kā pilsētai ir sveškermenis, tad tā ir novada dome. Kā varējām ievēlēt tādus pajoliņus, kuri trīs mēnešu laikā nevar apstiprināt budžetu?

pirms 9 gadiem, 2011.04.01 13:32

Martins Ruza

Visu cieņu Jānim!

Pilsētai vajadzēja saglabāt savu pārvaldi, kau vai simbolisku.

pirms 9 gadiem, 2011.04.01 09:41

Valdis

Pārvalde attālinās no iedzīvotājiem!
Pārvaldes darbiniekiem tā būs ērtāk - reņņģēdāji mazāk traucēs!
Cietīs iedzīvotāji.

pirms 9 gadiem, 2011.04.01 09:16

uh

Malacis.. Jāni!! Dievs dod visiem tādu saprātu... lai neaizsēžas savos krēslos...:)) viens otrs jau nedos jaunajiem vietu:)):)):))

pirms 9 gadiem, 2011.04.01 08:33

JZ

Baušķenieki nošpikoja no Vecumniekiem, jo tur jau no paša sākuma ir šāda tipa novads un dzīvo ideāli, viss ir sakārtots. Kaut ko sarežģītu un pašiem nesaprotamu Bauskas novads sākumā veidoja un tagad pašiem jāpārreformē, jo nav iespējama stabila novada darbība. Tā turpiniet un centieties mācīties no citiem nevis tēlot baigi gudros. Sekas ir redzamas..../

pirms 9 gadiem, 2011.04.01 08:09

Nu pagasta pārvalžu telpas arī paliek tukšas, jo visi tak pāriet uz Bauskas novada domi (izņemot kasieri),kam tad tās telpas vajadzīgas. Mežotnes daudzfunkcionālajā centrā arī bardaks. No aprīļa strādāšot līdz 16,00. Ta kam tas centrs vajadzīgs, ja skolēni atbrauc no skolas ap 17, tie kas vēl strādā no darba atgriežas ap 18. Sestdien, svētdien centrs nestrādā. A kam ta tas centrs - pensionāriem un pašiem centra darbiniekeim , jo pārējie jau līdz 16 netiek ne pie trenažieriem ne ko citu!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 18:01

Koks

Atjaunosim Bauskas Ratsnamu, tad ari dibinasim atkal Bauskai savu parvaldi un lemsim ko iesakt ar to saucamo novada domi, jo pietiks, ja tada paliks viena Zemgalei. Bet pagaidam galvenais ka sadalit to mantu ? Varbut lai nav jaizmaksa darbiniekiem likvidacijas pabalsti var izdalit esoso inventaru un sadalit kristigi atremontetas telpas, garazas, transportlidzeklus. No malas vienigi izskatas dumji, tad jau veidojot to novadu vajadzeja visus pagastus pievienot pilsetas domei un rajona padomes eku parveidot par lielveikalu vai kaut ko lidzigu.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 17:39

Guntis Auziņš

Bauskas (pilsētas ne novada) vārdam būs skanēt ! Nekavējoties īstenojams vēsturiskais
atzinums *Laimīgs tas lai sevi sauc,kas brauc no Bauskas nepiekauts*
Tas nu, Valdi , uz taviem pleciem , bet ja nopietni - lai veicas !

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 16:57

Lauva

Kā ir iespējams, ka pilsētai ar 10 tūkstošiem iedzīvotāju nav savas pārvaldes? Priekš kam tad viņas vajadzīgas mazos pagastos? Tos jau tādā gadījumā vispār ir elementāri vadīt no domes.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 16:56

Mani arī īs jautājums interesē

Tapēc ka mums-parastajiem mirstīgajiem tādas nepiedāvā un neredzēt, KAPĒC UZ VAKANCĒM NETIEK IZSLUDINĀTI ATKLĀTI KONKURSI? Pieņem tos,kurus grib pieņemt,ar vai bez atbilstošām izglītībām un pieredzi.Tā tam būs būt, diemžēl !!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 16:19

GX

Kapēc par vakancēm novada domes administrācijā nav nekur informācijas?Ne Bauskas avīzē,ne NVA.

pirms 9 gadiem, 2011.03.31 16:11

Latvijā un pasaulē