«Bērzkalnos» siltums maksā tikpat, cik pērn 8

Salīdzinot «Bauskas Dzīves» aptaujā iegūtos datus, cik iedzīvotājiem bija jāmaksā par patērēto siltumu novembrī, ievērojama atšķirība ir starp SIA «Bauskas siltums» un SIA «Īslīces ūdens» mājām. Rītausmas ciemata Liepu ielas 1. mājas iedzīvotāji šogad īstenoja labiekārtošanas projektu – «Īslīces ūdens» no kultūras nama katlumājas aizvilka siltā ūdens vadu tieši līdz dzīvojamajai ēkai. Kā stāsta mājas vecākā Leonija Vītola, tagad dzīvokļos ir silti. Novembrī par apkuri bija jāmaksā 86 santīmi par kvadrātmetru, pērn maksājuši ap 90 santīmiem.Bērzkalnu ciemata iedzīvotāja Ieva Linde par 77 kvadrātmetru dzīvokļa apkuri samaksājusi 47,07 latus. Jāņem vērā, ka visu vasaru maksāts par siltumu avansā – 40 santīmu par kvadrātmetru. Tas nozīmē, ka maksa par apkuri ir gandrīz tāda pati kā Liepu ielā 1.«Bauskas siltuma» mājās maksa par siltumu ir no 45 līdz 58 santīmiem par kvadrātmetru. Stāsta Salātu ielas iedzīvotāja Rasma Kalniete: «Šogad maksājumi ir ievērojami mazāki. Par novembri bija 29,90 lati, bet pagājušajā gadā – ap 40 latiem.» Rēķinus samaksāt neesot viegli. «Kad samaksājam komunālos maksājumus, no divu pensionāru pensijām paliek tikai viena, un no tās vēl jāatlicina zālēm,» sūrojas Rasma.Pagājušajā apkures sezonā «Īslīces siltuma» tarifs bija zemāks par «Bauskas siltuma» tarifu. Tas palicis nemainīgs abiem uzņēmumiem, tomēr «Bauskas siltums» nosaka ievērojamu atlaidi. Starpību skaidro «Īslīces ūdens» valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Rūja: «Pagājušajā gadā apkures tarifs bija zem pašizmaksas. Starpību nosedzām no apsaimniekošanas maksas. Tāda ir realitāte, jo iedzīvotāju maksātspēja, kopš esmu uzņēmuma vadītājs, ir bijusi zema. Ne vienmēr var atļauties prasīt reālo maksu par siltumu.»Pašreizējais tarifs tomēr esot mazāks nekā pagājušajā gadā, kad siltums izmaksājis 1,1 latu – šogad novembrī tas ir 0,91 lats par kvadrātmetru. Samazinājums gan neesot manāms, jo palielināts pievienotās vērtības nodoklis.Savukārt Rītausmās lielāku rēķinu novembrī varēja sagādāt aizkavējušies remonta darbi, jo katlumāju iekurināja tikai pašās oktobra beigās un bija jāpatērē ievērojams siltuma apjoms, kamēr iesila telpas. Esot pārbaudīts, ka decembra pirmajās desmit dienās gāzes patēriņš ir mazāks nekā tajā pašā laikposmā novembrī.A. Rūja uzsver, ka pašlaik «Bauskas siltums» var iztikt tikai ar koģenerācijas stacijas resursiem. Tāpēc enerģijas izmaksas ir ievērojami zemākas un var noteikt atlaides. SIA «Īslīces ūdens» šādu iespēju nav.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Š.Holmss

Starpību skaidro «Īslīces ūdens» valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Rūja: «Pagājušajā gadā apkures tarifs bija zem pašizmaksas. Starpību nosedzām no apsaimniekošanas maksas.

pirms 10 gadiem, 2009.12.16 11:22

............

apsaimniekošanas izlietotā nauda ir uz pieprasījuma jaatskaitās rakstiski, bet segt kautkādus parādus aizliegts ar likumu.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 20:43

Janka

Arī Īslici vajadzētu pakratīt, kā tiek izlietota apsaimniekošanas nauda.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 17:13

delfos rakstiņš

KNAB veic kratīšanu Jēkabpils namu pārvaldē.........

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 15:29

Holmsam

Jūs drīkstat prasīt atskaites par izlietotiem līdzekļiem, un apsaimniekotājam obligāti jāsniedz atslaite.Tā ir paredzēts likumā.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 11:50

siltums

Vai veicot abu gadu novembru mēnešu salīdzinājumu nevajadzētu pieminēt, ka šis novembris bija ievērojami siltāks nekā pērnais? Tas taču arī iespaido pakalpojuma cenu!

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 09:30

Zina

Apsaimniekošanas līgums pēc būtības ir pilnvarojuma līgums, kur dzīvokļu īpašnieks pilnvaro kaut ko, veikt īpašuma apsaimniekošanu. Apsaimniekotājam jādarbijas sniegtā pilnvarojuma ietvaros.Tātad,viņam ne tikai tas jādara, bet obligāti jādara.Siltuma parādu no šīs summas segt nedrīkst.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 09:29

š.Holmss

Vispār man ir jautājums kādam spečukam, kas pārzin normatīvos aktus (vai arī var ieteikt, kur tos un kādus meklēt) - vai ir atļauta, nosaukšu tās par šķērssubsīdijām, šāda maksājumu pārdale, kad piemēram no apsaimniekošanas maksas tiek segti iedzivotāju siltuma parādi?
Jo ir dzīvokļi, kam ir individuāla apkure! Un līdz ar to apsaimniekošanas līdzekļi aiziet nekurienē, ne uzkrājumi, ne kādi darbi tiek darīti - vasarā tiek nopļauta zāle, bet nedomāju, ka šā darba izmaksas ir 9xn dzīvokļi. Runa iet par Bērzkalniem.
Un otrs, vai man ir tīesības prasīt A.Rūjam, lai iedod pārskatu par līdzekļu izlietojumu, interesē tieši apsaimniekošanas izdevumi.

pirms 10 gadiem, 2009.12.14 09:09

Latvijā un pasaulē