Bez veciem kokiem būšot drošāk 63

Kampaņu «Atbildības nedēļa» no 13. līdz 17. oktobrim rīko «Ge Money Bank». Tās mērķis ir sabiedrībai bīstamu koku izzāģēšana vairākās Latvijas pilsētās – arī Bauskā.

Divi koki 16. oktobrī tiks nozāģēti Korfa dārzā, skaidro pilsētas Domes priekšsēdētājas vietnieks Māris Freimanis.  Ziņu aģentūra «LETA» 13. oktobrī izplatīja bankas sniegto informāciju, kas vēsta: «Latvijā vētras un stiprie vēji kļūst arvien biežāka parādība, tādēļ «Ge Money Bank» šogad sadarbībā ar vietējām pašvaldībām organizē veco, nokaltušo vai bojāto koku izciršanu pilsētās, kur vietējām pašvaldībām pietrūkst finanšu līdzekļu, lai to izdarītu.»  Banka ir aprēķinājusi, ka viena koka nozāģēšana varētu izmaksāt aptuveni 500 latu. ««Ge Money Bank» pārstāvji mums piezvanīja, atsūtīja līguma projektu, bet mūsu uzdevums bija pilsētā sameklēt sabiedrību apdraudošus kokus, » skaidro pilsētas Domes izpilddirektors Jānis Mičulis. Divi bīstami koki – liepa un kastaņa– tika atrasti Korfa dārzā. Tie esot dobumaini, tādēļ vējainā laikā varot nolūzt un uzkrist uz soliņiem, kas ir pilsētnieku iecienīta atpūtas vieta, spriež Māris Freimanis.Domes amatpersonas informē, ka sākotnēji bijusi doma izzāģēt pussatrunējušos kokus Bauskas vecajos kapos, taču banka to noraidījusi, jo kapsēta droši vien nav piemērota vieta iestādes publicitātes kampaņai. Grozījumi, kas no šī gada 25. augusta ir stājušies spēkā Ministru kabineta noteikumos Nr. 717 «Par koku ciršanu ārpus meža zemes», paredz, ka darbība vairs nav jāsaskaņo ar reģionālajām vides pārvaldēm, lēmumu pieņemšanu uzticot pašvaldībām.Tomēr vides inspektors Aivars Legzdiņš atgādina, ka minētajos noteikumos nav atcelts 7. punkts par koku ciršanas sabiedriskās apspriešanas procedūru, kas jāorganizē vietējām pašvaldībām. Bez sabiedrības viedokļu uzklausīšanas pilsētās un ciemos kokus nozāģēt ir atļauts tikai avārijas situācijās. Acīmredzot šāds izņēmums ir attiecināms arī uz liepu un kastaņu Korfa dārzā.Ar koku izciršanu vien bankas rūpes par iedzīvotājiem neaprobežojas. Ir paredzēts, ka « Ge Money Bank» darbinieki, vadība un iesaistīto pašvaldību speciālisti uzkops teritoriju un nozāģētos kokus aizvedīs maznodrošinātām ģimenēm un pensionāriem, kam ir grūtības nopirkt malku.Bīstamo koku likvidēšanas kampaņā vēl ir iesaistījušās Rīgas, Gulbenes, Kuldīgas un Viļakas pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 63

Rolands

Bīstamo (avārijas) koku, sauso (nokaltušo) zaru zāģēšana pilsētā, dārzos, parkos, privātmājās, pagalmos,elektrolīnijām, ceļiem, kapsētās, ievērojot visus drošības pasākumus.Koku vainagu veidošana, kopšana. Krūmu ciršana (izciršana). Celmu frēzēšana (izrakšana, likvidēšana).
* Rūpnieciskais alpīnisms.
* Zālienu ierīkošana, zāles pļaušana (ar pļaujmašīnu un trimmeri).
* Dārzu - teritoriju labiekārtošana.
* Dārzu automātiskās laistīšanas sistēmas.
* Teritoriju uzkopšana, tīrīšana.
* Lāsteku un sniega tīrīšana no jumtiem, karnīzēm, jumtu tīrīšana.
* Dzīvžoga (dzīvžogu) cirpšana, zāģēšana, kopšana.
* Tūju augļu kociņu stādīšana, kopšana. Pa visu Latviju (Rīga, Jūrmala, Saulkrasti, Jelgava, Bauska, Valmiera, Sigulda u. c. pilsētas). Ciršanas atļauju saskaņošana
Cena: sarunāsim 27151340

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 23:35

Serij

Спиливаем опасные деревья, которые невозможно спилить сразу. Спиливаем над крышами, электролиниями, заборами, при интенсивном движении.Спиливание деревьев и ветвей, промышленный альпинизм, очистка крыш от снега, работа на высоте. Много благодарных клиентов.27151340

pirms 12 gadiem, 2009.07.03 13:58

OK, pateikšu par šo konkrēto gadījumu.
NORMĀLAIS PROCESS: Bauskas dome sēž un izmisumā lauza galvu - pilsētā ir veci koki, kuri tūlīt gāzīsies, ko nu lai darām, tas ir bīstami, bet nozāģēt dārgi, teju būs klāt nepatikšanas. Atnāk GEM banka un saka: gribam palīdzēt, nozāģēsim par saviem līdzekļiem, bet malciņu atdosim trūcīgajiem. Viss notiek, cilvēki apmierināti.
NOTIEKOŠAIS PROCESS: GEM banka sēž un domā,kā celt savu popularitāti, izdomā, ka varētu nozāģēt kādu koku - efektīgi izskatās, pie tam var pabāzt zem labdarības birkas. Iet pie Bauskas domes un saka: gribam nozāģēt kādu koku, ja jūs mums par to samaksāsiet. Bauskas dome parāda: šito un šito, ja nu akurāt gribiet kaut ko zāģēt, pilsētā kokiem nav nekāda augšana, kas grib kokus, lai iet uz mežu. VIss notiek, cilvēki neapmierināti un saraksta to, ko saraksta.

pirms 12 gadiem, 2008.10.18 13:01

zemgales liepilseta

Eu, baušķenieki! vai kādreiz kaut kas pārmaiņas pēc Jums ir arī pa prātam?Rūpnīcu ceļ -slikti, strūklaku izveido- atkal slikti.Gribēja baseinu celt- nevajag, tagad nevar uzcelt=- atkal slikti.kāds pasākums notiek- noteikti gaidāma kritika.Nu pasakiet taču vienreiz gan uzņēmējiem, gan paši savai domei, kas ir tas ko Jūs gribat, ar ko būtu apmierināti.

pirms 12 gadiem, 2008.10.18 09:22

Godmaņlaiki

"Tie esot dobumaini, tādēļ vējainā laikā varot nolūzt un uzkrist uz soliņiem, kas ir pilsētnieku iecienīta atpūtas vieta[..]"
Es, piemēram, vējainā laikā un vētras laiā uz soliņiem sēdēt nemēdzu, domāju, ka reti kurš to dara. Tikpat labi šī banciņa varēja nosponsorēt masveida lāsteku savākšanu no māju jumtiem ziemā, jo tās mūs apdraud daudz vairāk! Kaut kā taču sevi jāreklamē, tomēr šis nav labākais veids.. Gribēja laikam kā labāl ,sanāca stulbi un vēl stulbāk! Pietrūkst tur to koku!

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 16:03

Malka

Interesanti būtu uzzināt,kam tie nozāģētie ,lielie koki tiek atdoti,vai pārdoti. Un kur paliek saņemtā Nauda?????? To milzīgo egli pie autostas vienā traktora piekabē knapi varēja salikt.Katram kokam savs laiks,saprotams,bet koki aug 50 gadus,kamēr sasniedz to briedumu,kad Bauskā nocērt un jaunos var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 14:36

Jā, tas ir mierinājums. Nepaies ne simts gadi, kad mums atkal būs tīkama paēna.

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 10:50

baušķiniece

Dzirdēju pa radio, ka Krievijā ir likums - katra nozāģētā koka vietā jāistāda jauns koks.

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 10:05

Andris

Dzīvoju Bauskā un izlasot daudzos žultainos komentārus, man ir kauns GE Money Bank priekšā, kuras labās gribas žests tā tiek noniecināts. Par tām zāģēšanas izmaksām: vai rakstītāji zina, cik šodien stundā izmaksā autopacēlājs, cik izmaksā auto transporta pakalpojumi, kāda ir strādnieka stundas izpeļņa (ja nestrādā nelegāli), arī PVN 18% nevar apiet?
Vienīgi , piekrītu tiem komentāriem, ka jāizstrādā un jārealizē Korfa dārza atjaunošanas projekt. Jo īpaši tagad, kad apkārtne ir sakopta un tīkama.

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 09:35

Andris

Dzīvoju Bauskā un izlasot daudzos žultainos komentārus, man ir kauns GE Money Bank priekšā, kuras labās gribas žests tā tiek noniecināts. Par tām zāģēšanas izmaksām: vai rakstītāji zina, cik šodien stundā izmaksā autopacēlājs, cik izmaksā auto transporta pakalpojumi, kāda ir strādnieka stundas izpeļņa (ja nestrādā nelegāli), arī PVN 18% nevar apiet?
Vienīgi , piekrītu tiem komentāriem, ka jāizstrādā un jārealizē Korfa dārza atjaunošanas projekt. Jo īpaši tagad, kad apkārtne ir sakopta un tīkama.

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 09:34

vērotājs

Jā, jaunos kociņus nolauž, apstādījus posta!Bet kur tad ir izslavētais Bauskas kārtībnieks?

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 15:02

garamgajeja

no riita gaaju, bet veel viss staaveeja nesakopts :)

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 14:29

jautaajums GEM bankai

Kur tad jūs esat palikuši? Liela jau nogāzta stāv 2 dienu, bet jūs kā nav, tā nav.. diez kurš tad mums teica, ka viņi visu sakopšot?A?

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 11:15

Inga

...pēkšņi šogad daudzi koki kļuva veci un satrunējuši...

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 21:10

Kur tad sanāk tie 1000 lati, ja banka un dome tikai talko?
Un vispār - viena liepa jau priekšlaicīgi, nesagaidot rītdienu ir nogāzta.

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 20:11

zane

tad nevareeja kaatraam gimeneem nopirkt to malku pa 1000 ls...buutu 3 vairaak, nekaa no tiem 2 kokiem..smiekliigi.. takss vareeji kaut vai taam gimeneem iedot to naudu .. :/

pirms 12 gadiem, 2008.10.15 18:46

Latvijā un pasaulē