Bezdarba līmenis valstī sasniedzis 12,1% 4

Patlaban reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis 12,1% un Latvijā ir reģistrēti 135 604 bezdarbnieki, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotā operatīvā informācija par situāciju augustā.Kā skaidroja NVA direktore Baiba Paševica, patlaban tikai četrās teritorijās bezdarba līmenis nav sasniedzis desmit procentu robežu. Tā Tukuma rajonā bezdarba līmenis ir 8%, Ventspils rajonā - 8,5%, bet Rīgā un Daugavpilī - 9,9%.Turklāt augustā līdz šim bezdarba līmenis palicis nemainīgs vienīgi Rēzeknē, tas ir, 19%, bet visur citur bezdarba līmenis ir audzis.Vislielākais bezdarba līmeņa pieaugums novērots Kuldīgas rajonā, Alūksnes rajonā, Balvu rajonā, Ludzas rajonā.Paševica skaidro, ka parasti vasaras mēnešos bezdarba līmenis nepieaug vai pieaug daudz lēnākā tempā, jo vasarā cilvēkiem ir iespēja iesaistīties arī dažādos sezonu darbos, taču pēc tam bezdarbam ir tendence atkal pieaugt.Runājot par rudens mēnešiem, Paševica uzskata, ka situācija būs atkarīga no tā, cik lielā mērā tiks atbrīvoti skolu darbinieki, kā arī valsts iestāžu darbinieki.Situācija nav mainījusies arī NVA reģistrēto vakanču jomā, jo šobrīd ir pieejamas 2045 vakances, tas ir, uz vienu brīvo darba vietu pretendē 66 cilvēki.NVA piedāvātajās aktivitātēs ik mēnesi tiek iesaistīti līdz 22 000 bezdarbnieku, taču Paševica uzsver, ka iesaistīto skaits būtiski pieaugs, sākot ar septembri, kad tiks uzsākti jaunie pasākumi: apmācība pie darba devēja un pasākums dīkstāves darbiniekiem.Kā ziņots, NVA uzskaitē jūlija beigās bija 132 519 bezdarbnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ilze

Tiešam ko viņi domā? Esmu pilsētas iestādes grāmatvede, bet ar oktobri noteikti darbs būs vai nebūs nezinu, bet kādi kritēriji lai paliktu darbā būs? Vai tiešām pilsētas pensionāres un bez augstākās izglītibas strādās par lielu naudu, bet pārējie ar augstākajām speciālajām zināšanām paliks aiz borta, tāpēc ka ir tikai pakļautības iestādes grāmatvede. Tad jau redzēs u8n varēs protestēt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 10:57

fida

Runčuks saka kaķenītei: taisam Ņau?; Kaķenīte: a Tev Ņaudiņa ir?; Runčuks: ŅAV!; Kāķenīte: Ņav Ņaudiņas, ņav Ņau!!; Runčuks: ŅAUKA!

pirms 11 gadiem, 2009.08.28 03:07

Latvijā ir reģistrēti 135 604 bezdarbnieki
un cik vēl ir neriģistrēti. Kam ir laiks iet atzīmēties katru mēnesi un diez vai laucinieki ir reģistrējušies kā bezdarbnieki.Bezdarbnieki ir 3x vairāk, ja ne vēl vairāk.

pirms 11 gadiem, 2009.08.27 21:43

nezināmā.

ja es esmu bezdarbniece -tas nozīmē valstij ir izdevīgi.
kādēļ man strādāt ja valsts man par to maksā.
Ar kuru galu viņi domā samazinot veidojot lielāku bezdarbu.Man liekas darba vietas vajadzēja saglabāt es strādātu maksātu nodokūs lai tos liekēžus pabarotu.
Ja tā turpināsies kas viņiem pelnis algas?

pirms 11 gadiem, 2009.08.27 21:40

Latvijā un pasaulē