Bibliotekāres mācās taupīt naudu 3

Pašvaldību bibliotekāres un Bauskas novada sociālās darbinieces 2. septembrī piedalījās seminārā «Budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā». To rīkoja biedrība «Naudas plānošanas centrs» sadarbībā ar valsts aģentūru «Kultūras informācijas sistēmas».Biedrības vadītāja Signe Bierande informē, ka semināra dalībnieki varēja saņemt praktiskus padomus par ģimenes budžeta veidošanu, naudas taupīšanas un vairošanas iespējām. Nodarbību vadīšanā iesaistījās arī eksperti, kas pārstāv bankas un apdrošināšanas kompānijas.Signe Bierande pamato temata aktualitāti: «Latvijā vēl nav izveidojusies naudas uzkrāšanas kultūra, kas ir raksturīga pasaules attīstītām valstīm. Mēs esam naudas tērētāju sabiedrība. Daudziem trūkst zināšanu par sabalansēta ģimenes budžeta izstrādi, naudas plānošanas metodēm un kontroli. Šajā laikā daļai sabiedrības ir grūti veidot uzkrājumus, taču jaunas zināšanas lieti noderēs, kad ekonomiskā krīze būs beigusies.»Biedrība «Naudas plānošanas centrs» ikvienam mobilā telefona lietotājam jau tagad bez maksas piedāvā ielādēt īpašu programmu «Naudas kontrolieris», kas lieliski palīdz fiksēt pirkumus, analizēt tēriņus un kontrolēt naudas plūsmu. Bauskas, Rundāles, Vecumnieku un Iecavas novada bibliotēkām semināra rīkotāji uzdāvināja brošūru «Naudas plānošanas centra ABC». Baiba Tormane, Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore, spriež, ka seminārā sniegtie praktiskie padomi situācijā, kad jāiztiek ar mazākām algām, ir gluži vai neaizstājami. Semināra vadītājai un ekspertiem klausītāji uzdeva daudz jautājumu un saņēma konkrētas atbildes.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

auzas

Viniem algas divreiz lielāakas kaa videeji Bauskaa, bet veel par muusu nodoklu naudu vineim staasta kaa izdziivot. Kaada velna peec tad maksaat nodoklus, lai uz taadiem izsviez.

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 15:00

emma

Negribeeju rakstiit par neko nedariisanu, kaut ko jau vinas dara, bet ir dusmas uz to ka ja sobriid sleedz slimniicu, tad manupraat nav korekti par muusu naudu uztureet biblioteeku, ja nauda ir vajadziiga daudz svariigaakaam lietaam.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 08:48

emma

Nabadziites. Uz cik tad vinaam samainaaja to algu. Gan jau taa pat kaadi 200 sanem, par neko nedariisanu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.05 08:43

Latvijā un pasaulē