Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bijušā Bauskas rajona teritorijā tautas skaitīšana rit raiti 1

Pagājis nedaudz vairāk par divām nedēļām, kad tautas skaitītāji sākuši apmeklēt iedzīvotājus viņu mājvietās. Bijušā Bauskas rajona teritorijā daži skaitītāji jau paveikuši vairāk nekā pusi darbu.Bauskā pagājušajā nedēļā bija ieradies Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšnieces vietnieks Kaspars Misāns. Viņš uzteica četros mūsu novados strādājošos 45 skaitītājus, no kuriem daži paveikuši vairāk nekā 80 procentu no sava darba. Divās nedēļās valstī saskaitīti 22,8 procenti iedzīvotāju, Bauskas skaitītāji savu darbu izpildījuši par 26,2 procentiem. K. Misāns mierina tos lauku ļaudis, kuri nevar vien sagaidīt skaitītāja ierašanos. Nereti uz viensētām viņi nebrauc, jo nogaida, lai apžūst lauku ceļi. «Ja vien cilvēki ir mājās, skaitītāju viņi noteikti sagaidīs. Ja lauku mājā skaitītājs nevienu nesastop, viņš atstāj paziņojumu par savu otrās ierašanās reizi, kā arī norāda telefona numuru. Ir noteikts, ja mājā neviena nav, uz viensētām skaitītājs dodas divas reizes, pilsētā dzīvojošos uzmeklē trīs reizes. 2000. gadā palika nesaskaitīti apmēram desmit procentu iedzīvotāju, strādāsim, lai šogad šis skaitlis nebūtu lielāks,» tā K. Misāns. Iedzīvotāju skaitīšanu dzīvesvietā veic SIA «GfK Custom Research Baltic». Reģionālā vadītāja Inese Artemjeva informē, ka īpašu starpgadījumu mūspusē nav bijis. Lielākās raizes sagādā nepiesieti suņi, taču visi skaitītāji ir apdrošināti, līdz šim nelaimes gadījumi nav konstatēti. Statistikas likums noteic, ka piedalīšanās tautas skaitīšanā ir obligāta. K. Misāns piebilst, ka represijas pret cilvēkiem, kuri nav saskaitījušies, nav paredzētas. Viņš cer uz iedzīvotāju un skaitītāju savstarpējo sapratni. Savukārt tie, kuri nekādi nevēlas skaitītāju redzēt savās mājās, var doties uz sociālo centru «Ābele» Bauskā, kur speciālisti aizpildīs anketas. CSP pārstāve Bauskā Ligita Bille stāsta, ka pa kādam iedzīvotājam ierodas ik dienas, neviens projām netiek raidīts. «Bauskas Dzīve» sestdien, 2. aprīlī, ar vienu no centīgākajiem mūspuses skaitītājiem Alvi Vītolu apmeklēja iedzīvotājus Dāviņos. «Iecirknī Vecumnieku pusē no 325 mājsaimniecībām esmu apmeklējis vairāk nekā 80 procentu. Tagad mani palūdza pastrādāt Dāviņos. Cenšos izpildīt uzdoto ātrāk, jo sāksies pavasara darbi, man būs mazāk laika, arī cilvēkus būs grūtāk mājā sastapt,» stāsta skaitītājs. Problēmu līdz šim nav bijis, daži atteikušies atbildēt uz jautājumiem, šīs ģimenes A. Vītols noteikti apmeklēs vēlreiz. Pensionāre Ausma Muradova zinoši atbild uz visiem skaitītāja jautājumiem. «Bauskas Dzīvei» viņa atklāj, ka nemaz nav bijusi doma nelaist skaitītāju iekšā. Arī Velta un Ivars Ozoli droši ver durvis skaitītājam. «Ja reiz tas ir nepieciešams, tad iedzīvotāju pienākums ir šajā akcijā iesaistīties,» teic saimnieks un steidz atbildēt uz jautājumiem. Tautas skaitīšana Latvijā turpināsies līdz 31. maijam. Pirmie provizoriskie rezultāti varētu būt zināmi jau šogad.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jana

Problēmu līdz šim nav bijis, daži atteikušies atbildēt uz jautājumiem, šīs ģimenes A. Vītols noteikti apmeklēs vēlreiz.


Ziniet ko-es internetā aizpildīju visu kā nākas,tā kā lūdzu nenākt un netraucēt.Nevienu skaitītāju savā mājā netaisos ielaist. NEVIENU!!!
Kā vienreiz atnāca,tā arī otreiz aizies tāpat!
Un netaisos klausīties"-nu kā jūs pret savējiem tā!"
Par to "savējiem" vēl varam parunāt. "savējie"....

pirms 9 gadiem, 2011.04.04 11:43

Latvijā un pasaulē