"BTA" ievieš ātruma pārsniegšanas apdrošināšanu 6

AAS "BTA" no 1.jūnija piedāvā iegādāties jaunu pakalpojumu - ātruma pārsniegšanas apdrošināšanu, šodien žurnālistiem norādīja "BTA" valdes priekšsēdētājs Gints Dandzbergs."Apdrošinātais risks būs naudas sods līdz 20 lati par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu līdz 20 kilometriem stundā, kur vadītājs pārkāpumu būs veicis bez iepriekšēja nodoma, pieļaujot neuzmanību. Polise izmantojama vienu reizi apdrošināšanas periodā un ir spēkā tikai Latvijas teritorijā. Klients netiek iekļauts atlaižu-piemaksu sistēmā," norādīja Dandzbergs. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, pērn saskaņā ar noformētiem ceļu satiksmes negadījumu protokoliem no 101 837 ātruma pārsniegšanas gadījumiem ātrumu līdz 20 kilometriem stundā pārsnieguši 12 599 autovadītāji, kas ir 12,4%. Savukārt "BTA" pētījuma dati liecina, ka 74% no aptaujātajiem vadītājiem visbiežāk pārkāpj noteikumus, neievērojot atļauto braukšanas ātrumu par 20 kilometriem stundā, skaidrojot, ka citādi nevar iekļauties kopējā braukšanas plūsmā. Kā norādīja Dandzbergs, polise samazinās strīdus un nevajadzīgas diskusijas starp policiju un autovadītājiem. Pagaidām ātruma polisi savā īpašumā varēs iegūt, ja tiks pirkta e-OCTA. Par pakalpojumu papildus nebūs jāmaksā. Kā ziņots, "BTA", analizējot apdrošināšanas sabiedrību pieredzi pasaulē, izvērtējot pašmāju statistikas datus, veicot vairākus pētījumus, kā arī ņemot vērā satiksmes dalībnieku uztveres un uzvedības psiholoģiskos aspektus, ir pieņēmusi lēmumu ieviest tā saukto ātruma polisi. Ātruma pārsniegšanas apdrošināšana, ņemot vērā zināmus nosacījumus, būšot iespēja nodrošināties pret zaudējumiem sakarā ar naudas soda piemērošanu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. "BTA" skaidro, ka saskaņā ar statistiku vairums transportlīdzekļu vadītāju pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu bez iepriekšēja nodoma un ne tik būtiski, lai radītu ievērojamu apdraudējumu citu satiksmes dalībnieku drošībai. Policijas vadība neiebilstot pret šādas apdrošināšanas ieviešanu, jo tā nodrošinās ātru naudas soda nomaksu valsts budžetā, mazinās strīdus starp policiju un autovadītājiem, kā arī palīdzēs izvairīties no iespējamām koruptīvām situācijām atsevišķu negodīgu Ceļu policijas darbinieku un autovadītāju saskarsmē, jo autovadītājs ir apdrošināts pret soda apmaksas risku.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Izlasīju, izlasīju...jāpērk OCTA, šitas papildus bonusā, vienu reizi gadā, aiz neuzmanības... Bet, uzskatu, ka pasākums vienalga ir nepareizs - ja kāds uzņemas maksāt sodu manā vietā, tad principā tā ir krāpšana. Otrs - liekas, ka šis pakalpojums varētu neatbilst LR Satversmei, jo šī principā nav civiltiesiskā apdrošināšana, respektīvi - likums (šajā gadījumā CSN) tiek pārkāpts tīši un apzināti, nevis nejauši, jo vadītājam pašam ir iespēja ātrumu kontrolēt! Pēc šīs analoģijas tad var ieviest apdrošināšanu pret jebkuru apzinātu likumpārkāpumu - sākot ar laupīšanu un beidzot ar komercnoziegumiem.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 09:39

mb

poga, Tu esi izlasīju šīs polises noteikumus ? šaubos, ka esi, takā nespried pēc kaut kāda žurnālista teiktā, zinot vel to cik 'nagla' ir mūsu valsts( attiecas uz ceļu zīmju, parvietošanu iepriekš nebrīdinot un zīmju uzstādīšanu nepārredzamās vietās )dažu labu, tas var noteikti izglābt no liekiem tēriņiem.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 09:13

poga

mb, Tu saki, ka nav sviests?
Sanāk, ka varu apdrošināties pret likuma pārkāpumu! Jāā... Nu šitādā garā turpinot, drīz apdrošinās pret, piemēram, zagšanu. Polise "pasargās", ja būsi pieķerts... (tā teikt - vai nav vienalga, kuru likumu pārkāpj?)

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 08:02

mb

Citās valstīs šāda veida polise jau sen eksistē un ir guvusi labas atsauksmes, takā nevaig uzreiz to nosaukt par sviestu. Polise jau nedos tiesības visu laiku parsniegt šo ātrumu, bet gan vienu reizi.

pirms 13 gadiem, 2008.06.03 14:17

Miermiligi braucošais

Trakāku sviestu man nav nācies dzirdēt!Protams var saprast
ka šads fuktieris var rasties apdrošinātājam,lai
pārvilinātu klientus,bet ja pret to neiebilst Ceļu Policijas
vadība,tad ir pilnīgi skaidrs, ka tur NEVIENU neinteresē reāla satiksmes drošiba,tikai maksimāli iegūtais piķis!

pirms 13 gadiem, 2008.06.02 19:00

Latvijā un pasaulē