Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Čehija atsakās pāriet uz eiro 9

Čehija atkārtoti apstiprinājusi iepriekš pausto informāciju, ka valsts pagaidām neplāno pievienoties eirozonai. Mēs piekritām pievienoties valūtas, nevis parādu savienībai, uzsvēris Čehijas premjerministrs Petrs Nekašs. šodien ziņo portāls nra.lv.Obligāts valsts ekonomiskās stabilitātes nosacījums ir neatkarīgas, tas ir, nacionālas valūtas saglabāšana, izdevumam The Wall Street Journal uzsvēris Nekašs. Tāpat viņš izteicis kritiku par šī gada martā pieņemto paktu par eirozonas ekonomikas konkurētspējas paaugstināšanu. Čehija atteikusies to parakstīt, nodēvējot to par tukšu politisku paziņojumu, kas praktiski nav ļāvis Čehijai ietekmēt lēmumu pieņemšanu Eiropas Savienībā. Čehijas valsts amatpersonu izteikta kritika attiecībā pret ES izskanējusi jau vairākkārt. Tā, piemēram, pagājušajā nedēļā Austrijā notiekošajā ekonomikas un politikas foruma laikā Čehijas prezidents Vaclavs Klauss Eiropas finansiālās krīzes cēloni novēlis uz eiro, paziņojot, ka šobrīd jautājums par Čehijas iestāšanos eirozonā vispār nav dienas kārtībā. Vienīgais veids, kā uzlabot sarežģīto situāciju, viņaprāt, ir eirozonas dalībvalstu skaita samazināšana vai stingras ekonomiskās politikas ieviešana. Viņš gan iestājies par pirmo variantu kā labāko.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

...

:) drīz jau varēsim pāriet uz rubļiem, kādi vairs te eiro...

pirms 8 gadiem, 2011.10.03 16:02

Aivars

Montai: "valūta arī vēl pagaidām ir."
Valūta gan mums vēl it kā sava, tikai latus kaļ un drukā ārzemēs, bet, cik tos izlaist valstī apgrozījumā, Rimševica kungam strikti diktē Eiropas Centrālā banka, SVF un Pasaules banka.
Čehija, Polija - Malači!

"Cik žēl, ka mēs esam tik maz un vairāk mēs nevaram būt!"

Vakar Bauskas TN (KC) LTV1 debašu "Izvēlies Nākotni!" blakussēdētājs skumji noteica: "Mēs esam nepilni 2 miljoni. Tā ir viena kādas Eiropas valsts mazpilsēta, bet birokrātiskais aparāts, reprezentatīvās izmaksas ir pat lielākas, kā tā saucamajās Vecās Eiropas valstīs. Lai pie varas esošie noturētos šos 20. Latvijas "Neatkarības" gadus, tiem bija saviem Rietumu un "Aizdīķa" saimniekiem vienmēr jāsaka: "Jā, Kungs!"

Izvēlies Latvijas Nākotni!

pirms 9 gadiem, 2011.09.01 08:04

ups

Piekrītu Cehijai-nu malači! Nevajag mums tos smirdīgos palagus! Vajag Tautas nobalsošanu un strikti pateikt ---NE evrikam!

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 21:41

ups

Piekrītu Cehijai-nu malači! Nevajag mums tos smirdīgos palagus! Vajag Tautas nobalsošanu un strikti pateikt ---NE evrikam!

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 21:40

monta to montai

kopš tā, kad tur dzīvoja senie kurši - latviešu nācijas priekšteči

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 21:21

...

Vajag palasīt vēsturi,tad zinās,kuras teritorijas leiši pakampa sev,vietā žēlsirdīgi dodot,piem.,Bauskas rajonā,Grenctāles laukus...Vēl tagad zonā aiz Liepājas uz viņu pusi dzīvo latviešu pēcteči,kas nav aizmirsuši dzimto valodu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 18:43

montai

Kopš kura laika Latvijai ir (bija) piederējusi Kuršu kāpa?

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 16:27

monta

neatkarīgas valsts trīs pamatbalsti - nācija, teritorija, nacionālā valūta. Nācija mums tāda paplukusi, bet skaitās, teritorija pa lielam ir (ja neskaita labprātīgi atdotās Roņu salu, Kuršu kāpu, Abreni), valūta arī vēl pagaidām ir, bet raujamies uz galu kā tādi sektanti - par varītēm stūķējam galvu cilpā...kaut kāds pašīznīcināšanās sindroms...

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 16:06

Dusmīgs

Tikai mūsu nabaga Latvijai gan uz to nolādēto eiro jāpāriet par katru cenu ... Paklausos tās Rimšēviča aģitācijas runas un nelebi paliek. Lasa kā no Bībeles jau priekšā uzrakstītus tekstus. Tikai gribētos zināt kāpēc tādas eirozonas valstis kā Dānija, Zviedrija un Lielbritānija ļoti labi var iztikt bez eiro. Un pie tam neviens to viņiem ar varu pat neuzspiež. Toties latviešus biedē ar nenovēršamām problēmām nākotnē. Vai mums tikai vienīgajiem tās problēmas ? Kā tagad redzams, tad nē. Pat tādas valstis kā Francija, Vācija un Itālija jau nožēlo, ka pargāja uz eiro. Pasaulslaveni ekonomisti tagad jau atklāti atzīst, ka eiro ieviešana bija kļūda. Nu nekad nesapratīšu kāpēc Latvijai tas eiro tik ļoti vajadzīgs. Pat Lielbritānijā, kas ir viena no pasaules finanšu centriem, par tādu štrunta eiro neko dzirdēt negrib. Kā tad tā ? Kā gan viņi var dzīvot un iztikt, bet mēs nē ? Un pareizi vien dara, jo ir pat tādas valstis (Šveice, Norvēģija), kas par pašu ES vienkārši pasmejas ...

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 15:01

Latvijā un pasaulē