Ceļu policija atbalsta vēlmi samazināt pieļaujamo promiļu līmeni 5

Ceļu policija atbalsta Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) ierosinājumu samazināt maksimāli pieļaujamo alkohola koncentrācijas līmeni asinīs satiksmes līdzekļa vadītājiem, informē aģentūra LETA. Ceļu policijas biroja priekšnieks Edmunds Zivtiņš šādu ierosinājumu atbalsta pilnībā. Viņš uzskata, ja «būs mazāk pārkāpēju, kuri aizturēti par auto vadīšanu alkohola reibumā, jo mazāk būs cietušo un bojā gājušo». Latvijā pašlaik pieļaujamais alkohola koncentrācijas līmenis asinīs ir 0,5 promiles, bet jauniem autovadītājiem 0,2 promiles. Bauskas rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Aleksandrs Sidorčiks šādu priekšlikumu atbalsta daļēji: «Tikko tiesības ieguvušajiem jaunajiem autovadītājiem vispār būtu jāaizliedz sēsties pie stūres pēc alkohola lietošanas. Viņiem jau tā ir maza pieredze, trūkst iemaņu. Ja kaut nedaudz iedzer, var sagādāt lielas problēmas sev un apkārtējiem.»  Savukārt pieļaujamā līmeņa samazināšanu pieredzējušiem šoferiem A. Sidorčiks vērtē atturīgi. Nav tik svarīgi, vai vadītājam ir 0,5 vai 0,4 promiles. Vairumā gadījumu pie stūres sēžas krietni piedzērušies vadītāji, kuriem alkohola koncentrācija asinīs jau pārsniedz vienu promili. Ir jāmeklē citas metodes, jāveicina sabiedrības attieksmes maiņa pret iedzeršanu un automobiļu vadīšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

zuupa

Acim redzot tas virs,nu tas sasoks nu sidorciks,vairak izprot to realo situaciju kas ir uz cela un dzivee.es lepojos un priecajos kad tadi viri mums te strada.Ako zivtins,tas jau vel jauns,prakses maz,butu pakonsultejies ar ekspertiem,tad ari runajis.no pieredzes teiksu jau pie stures sezu TIKAI skadraa.

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 21:48

spirtometrs

Kam tādas muļķības vajag? Sadzeroties vadītājam kefīru valsts varēs iekasēt latus. Tādus pekstiņus tikai Latvijā var izgudrot!

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 01:48

Latvijā un pasaulē