Ceļu uzturētāji aicina ziņot par stāvokli uz ceļiem 4

Sinoptiķi brīdinājuši autoceļu uzturētājus par stipriem nokrišņiem līdz pat 31.decembrim, tādēļ VAS Latvijas Valsts ceļi aicina autovadītājus izvēlēties ceļus, kuri ir notīrīti. Informāciju par ceļiem var atrast uzņēmuma mājas lapā. Uzņēmums četrās svētku brīvdienās strādās tādā pašā režīmā kā darba dienās, šodien ziņo diena.lv .Tuvākajās dienās sniega segas biezums Latvijā varētu pieaugt par līdz pat 10 centimetirem, un autovadītājiem jārēķinās ar apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem, ārkārtas preses konferencē uzsvēra Latvijas Valsts autoceļu pārstāvji. Uzņēmuma interneta vietnē ir pieejama Latvijas autoceļu karte, kurā īpaši izcelti notīrītie ceļi. "Informācija internetā tiek atjaunota nepārtraukti un mēs vēlētos, lai vairāk cilvēku ar karti iepazītos un pēc tās plānotu savus braukšanas maršrutus," stāstīja Latvijas Valsts ceļu valdes priekšsēdētājs Ivars Paže. I.Paže norādīja, ka autovadītāji zvana un ziņo par braukšanas apstākļiem vidēji 30 līdz 50 reizes dienā. "Tomēr sūdzības reizēm ir emocionālas un nepamatotas. Apmēram puse sūdzību ir nepamatotas un tiek izteiktas tādā valodā, ko pieklājīgā sabiedrībā nevēlētos atkārtot. Ir arī regulārie "standarta sūdzmaņi", kam viss ir slikti, un tie dod apmēram 10% no visa sūdzību skaita," viņš klāstīja. Autoceļu uzturētāji aicināja autovadītājus būt precīzākiem savos ziņojumos. "Mums paziņo, ka uz Rīgas-Valmieras ceļa nokritis koks, un pirms paspējam pajautāt kur tieši, nomet klausuli. Sūdzība ir saņemta un mēs dodamies situāciju novērst, bet reizēm iznāk izbraukāt vai pusi Latvijas un neko tā arī neatrast," piemēru dod I.Paže. "Esam gatavi 2009/2010.gada ziemas sezonai - lai arī mums finansējums samazinājies par 30%, arī satiksmes intensitāte samazinājusies par 15%," teica uzņēmuma valdes priekšsēdētāja vietnieks Aldis Lācis. Satiksmes pavājināšanās esot ļāvusi ietaupīt naudu, ieviešot izmaiņas valsts autoceļu iedalījumā pēc to uzturēšanas klasēm. No A un A1 klasēm uz B klasi pārcelti ceļi aptuveni 1200 kilometru kopgarumā. Autoceļa klase nosaka to, cik ilgā laikā pēc braukšanas apstākļu pasliktināšanās tas jānotīra. A klases ceļu jānotīra trīs stundu laikā, A1 kalses - četrās stundās, bet B klasi - sešās stundās. Drošas braukšanas skolas pārstāvis Andris Pļavnieks aicināja vadītājus nemeklēt attaisnojumus savām avārijām sliktā ceļu stāvoklī, bet gan censties saprast to iemeslus un vairāk nepieļaut negadījumu atkārtošanos. Laika prognoze liecina, ka 29.decembrī visu dienu turpinās snigt. Arī Vecgada vakarā gaidāms sniegs. Nokrišņu dēļ uz ceļiem varētu būt nolūzuši koku zari, bet Austrumlatvijā varētu būt traucēta elektrības piegāde. Gaisa temeperatūra tuvākajās dienās pakāpeniski pazemināsies un naktī no 2.janvāra uz 3.janvāri varētu sasniegt pat -20 grādus Latvijas austrumu rajonos. Lielais sals nebūšot ilglaicīgs. Gaisa temperatūrai saglabājoties zem nulles, jaunam apledojumam uz ceļiem nevajadzētu veidoties, prognozē ceļu uzturētāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

N

Nu netīra tos ceļus! Un nav ko attaisnoties! Dabīga atlase...

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 16:42

umm

A. Pļavnieka kungs kur gan mēs aizbrauksim pa slidotavu ja visā latvijā snieg un man prece jānogādā no Bauskas Venspilī kur es aizbraukšu lai nebūtu pats vainīgs!?

pirms 10 gadiem, 2009.12.30 11:09

A7

Sodien gaju pari A7, bija ka slidotava,cels klats ar ledu.Apledojums jau ir izveidojies

pirms 10 gadiem, 2009.12.29 21:38

Mārīte Dumbrovska

Gribu jautāt,vai kādam ir jāatbild par to,ka sanesti dubļi uz asfaltēta ceļa?Cietu avāriju dēļ cilvēku nolaidības!Dubļi uz ceļa ir sliktāki par melno ledu,sevišķi tumšā diennakts laikā bez brīdinājuma zīmēm!Šodien jau saskāros ar šo problēmu jau otro reizi[Kuldīga - Saldus}.Labi,ka beidzās labi.Zemnieki,esiet atbildīgi par to,ko jūs dariet!Ja nesakārtos likumus attiecībā uz šo punktu,kādreiz kādam BŪS JĀŠĒŽ CITUUMĀ!!!

pirms 12 mēnešiem, 2019.11.14 16:58

Latvijā un pasaulē