Codē deg bīstamie atkritumi 6

Ar lielu liesmu, tālu saredzamam melnu dūmu stabam ceļoties debesīs, Codes pagasta Plēškalnos 11. maijā dega bīstamie atkritumi. Vairākas kravas izstrādāto eļļu maisos un spaiņos uz Codes pašvaldības zemes izgāzis nezināms vedējs. Par bīstamo atkritumu izgāztuvi ir informēta Vides aizsardzības Jelgavas reģionālā pārvalde, teic inspektors Aivars Legzdiņš. Vieta apsekota, vides apdraudējuma līmenis fiksēts.SIA «Eko osta» kas nodarbojas ar rūpniecisko atkritumu savākšanu un pārstrādi, piedāvājusi aprēķinus, ka var Codes pagasta Plēškalnos izmesto savākt un vietu sakopt, bet tas maksātu ap Ls 1500 – 2000. Dedzināšanai Vides aizsardzības Jelgavas reģionālā pārvalde atļauju nav devusi, informē inspektors Aivars Legzdiņš. Viņš par notiekošo bija pārsteigts. Codes pagasta padomes priekšsēdētājs Andris Āboliņš stāstīja, ka saulē plastmasas maisi uzpūtušies, plīsuši un eļļainā masa sākusi izplūst zemē. Tāpēc atkritumu dedzināšanai priekšsēdētājs 11. maijā norīkojis sociālos pagaidu darbos iesaistītos Viktoru Stepi un Dzintaru Sniedzi. Andris Āboliņš atzīst, ka šim darbam nav Vides aizsardzības Jelgavas reģionālās pārvaldes atļaujas, bet, ja eļļas iesūcas zemē, kaitējums būs vēl lielāks. Notikuma vietā vīri stāstīja, ka viņu pienākums ir sargāt, lai liesmas pāri smilšainajam ceļam neieskrien jaunaudzē. Taču atkritumi izgāzti arī netālajā koku pudurī. Kā tos savākt un likvidēt? Atkritumu izcelsme meklējama vai nu kādā ar dzelzceļu, vai kuģu remontu saistītā uzņēmumā. Bauskas rajonā šādas ražotnes nav, bet pagaidām vainīgais nav atrasts, stāsta Aivars Legzdiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

fakts

Jā,jā. Bībelē teikts, ka cilvēki paši sevi iznīcinās..... ar modernajām tehnoloģijām, ārprātīgo lielo ķīmisko līdzekļu klāstu, ar šādām dedzināšanām u.t.j.p.............................................

pirms 11 gadiem, 2009.05.12 13:40

Ella

Policija nevar izstāvēt klāt katrai cūkai, pašiem jābūt audzinātiem nevis jāpiecūko apkārtne un tad jāķērc ka vainīga policija un ugunsdzēsēji, ja esi tik gudra un redzēji kur atradās tie atkritumi, tad varēji pildīt savu pilsonisko pienākumu un paziņot laicīgi.kas attiecas uz kūlas dedzinātājiem, tā tik trūka , lai policija un ugunsdzēsēji apsargātu aizaugušos laukus, lai tik mkāds tos nenodedzina, domā, ka viņiem darba trūkst,zoss.

pirms 11 gadiem, 2009.05.12 13:13

.....

Ārprāc, kur var būt tāda bezatbildība no pagasta vadītāja puses!
Sadedzinot bīstamos atkritumus tiek izplatītas gaisā ļoooti indīgas vielas. Tie uzraudzītāji labprātīgi ir piekrituši kļūt par nākošajiem vēža slimniekiem.
Vēlēšanās "-".

pirms 11 gadiem, 2009.05.12 11:59

.........

shaadu dedzinaashanu rezultaataa izmetumi gaisaa bojaa muusu veseliibu un paatrina t.s. siltumniicas efektu muusu zemiitee.Sevishkji biistami shaadaas dezinaashanas rezultaataa rodas -dioksidiini,kas ir sevisskji indiigi un karcenogeeni un vinju tieksme arii noseesties muusu daarzenjos un ar uudeni arii nonaak upees un zivju audos.Taatad muusu pashu bez pareizas domaashanas audzeetie daarzeni un diikjos audzeetaas zivis var saskarties ar dioksidiiniem.

pirms 11 gadiem, 2009.05.11 21:31

.........

taa sadedzina biistamus atkritumus daudzi Bauskas un citu novadu iedziivotaaji ,jo policija,ugunsdroshiibas inspektori un pashvaldiibu izpilddirektori to uzskata par normu,bet TV,radio kladzina par kuulas dedzinaashanu bez panaakumiem.MUUSDIENAAS UGUNI izmanto ,lai ievestu kaartiibu,jo to mees iemaaciijamies sho tradiciju no leniniskajam sestdienas talkaam un nav vairs speeku,kas sho kaiteejumu muusu dabai vareetu aptureet.Runaa gan daudz un dikti.

pirms 11 gadiem, 2009.05.11 21:15

Latvijā un pasaulē