Cūkgaļas sitieni ar krējumu 5

Paziņoti latviešu valodas kuriozu konkursa «Domā, kā runā!» rezultāti. Par to informē Valsts valodas aģentūras speciālists Mārtiņš Pučka. Konkursā piedalījās 102 dalībnieki, kas atsūtīja 250 valodas kuriozu. Ir piešķirtas vairākas balvas par aktivitāti, oriģinālākajiem un absurdākajiem kurioziem. Valodas «pērles» visbiežāk bija izdevies ieraudzīt veikalu preču zīmēs, čeku izdrukās un ēdienkartēs. Konkursa rīkotāji min preci «Paciņa ar rožlapām» un tās aprakstu: «Aizberiet savu iemīļoto sievieti ar rožlapām! Laiks izbrīnīt iemīļotās sievietes ar romantiskiem pārsteigumiem.» Līdzvērtīgi bija arī maltīšu nosaukumi «Šašliks ar zālīti», «Cūkgaļas sitieni ar saldo krējumu», kā arī prece «Anniņa bez sāls». Interesantākos kuriozus ir nolemts apkopot īpašā izstādē, bet Valsts valodas aģentūras interneta mājaslapā var izlasīt visus dalībnieku iesūtītos tekstus. Konkurss risinājās šī gada jūnijā, piedāvājot ikvienam Latvijas iedzīvotājam nofotografēt un elektroniski nosūtīt valodas pielietojuma absurdus paraugus. Lai gan akcija ir beigusies, aģentūra aicina iedzīvotājus arī turpmāk fiksēt līdzīgus kuriozus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Deviance

Alu gan IR kur padzert. Un kāda vēl krievu mūzika? 25 gadus te dzīvoju un nekad viņa nav bijusi tādos apjomos, ka man traucētu. Vismaz kafejnīcās un tamlīdzīgās vietās ne.

pirms 12 gadiem, 2008.07.30 10:52

??

Oi, izceelaas Papa. Piekodies, un pasham teksti pilni ar krievu lamuvaardiem. Mulkjis!

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 23:51

papam

Ko žvanksti dauni? Sēdi ielas malā un dziedi ziņģes!

pirms 12 gadiem, 2008.07.28 21:08

Papa

***, a tas, ka iebraucot Bauskā, ceļotāju apņem krievu mūzika?! Pieder pie lietas? Nožēlojamie bauskasa mīzali... Tiem, kas brauc pa A7, Bauska ir pirmā Latvijas pilsēta, kauns un negods, ka skan krievu mūzika, alu nav kur padzert, nav kur nopeldēties...
Kaut viens baukšķenieks rubītu fišķu...
Nožēlojami.

pirms 12 gadiem, 2008.07.28 20:23

Latvijā un pasaulē