Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CVK patlaban saņēmusi informāciju par savāktiem 178 000 parakstu krievu valodas referendumam 2

Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) līdz šim brīdim saņemta informācija par savāktiem 178 000 parakstu referendumam par krievu valodu kā otru valsts valodu, aģentūrai LETA pastāstīja CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.Savākto parakstu ievadīšana CVK sistēmā gan vēl turpinās un provizoriskie rezultāti varētu būt zināmi dienas otrajā pusē. Tomēr pilnīgi skaidrs, cik parakstu savākts, būs zināms pēc četrām nedēļām, kad visi paraksti būs pārbaudīti, norādīja Cimdars. Kā ziņots, par likumprojekta "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanu, kas paredz iekļaut tajā nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, Latvijā varētu būt parakstījušies vairāk nekā nepieciešamais skaits - 154 379 - vēlētāji. Kopējam Satversmes grozījumu atbalstītāju skaitam ir pieskaitāmi arī 12 533 vēlētāju paraksti, kuri piedalījās pirmajā parakstu vākšanas kārtā un parakstījās pie notāriem vai bāriņtiesā. Cimdars gan norādīja, ka daļa no cilvēkiem, kuri piedalījās parakstu vākšanas pirmajā kārtā, varētu būt parakstījušies arī otrajā kārtā, tādējādi parakstu skaits varētu samazināties. Galīgos parakstu vākšanas rezultātus CVK apstiprinās pēc tam, kad būs pārbaudījusi visus saņemtos parakstus un konstatējusi, vai kādi vēlētāji nav parakstījušies vairākkārt. Parakstu pārbaude varētu ilgt trīs līdz četras nedēļas. Par likumprojektu, kas paredz grozīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104.pantu, būs jārīko referendums neatkarīgi no tā, vai Saeima iesniegto likumprojektu noraidīs vai pieņems, jo likums "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" nosaka, ka tautas nobalsošanu rīko, ja Saeima ir grozījusi Satversmes 1., 2., 3., 4., 6. vai 77.pantu. Lai Saeimas pieņemtais likums par grozījumiem Satversmes 1., 2., 3., 4., 6. vai 77.pantā iegūtu likuma spēku, tas nododams tautas nobalsošanai, paskaidroja CVK priekšsēdētājs Cimdars. Referendums notiks divus mēnešus pēc tam, kad Saeima būs pieņēmusi lēmumu par vēlētāju rosinātajiem Satversmes grozījumiem, un tas valsts budžetam maksās 1,7 miljonus latu. Valsts prezidents Andris Bērziņš varētu vēlētāju rosinātos Satversmes grozījumus iesniegt Saeimā ap gadu miju, prognozēja Cimdars. Deputātiem likumprojekts būs jāizskata sesijas laikā, kas ilgs apmēram līdz Jāņiem. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas piešķiršanu referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ata

Parakstās tie, kas latviešu valodā runāt negrib.Nez ko teiktu vācieši,ja turki Vācijā cīnītos par savu valodu - tur jau drīz viņu būs puse no visiem iedzīvotājiem.

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 23:08

dusmas

Paldies latviešu presei un TV par cītīgo pasākuma reklamēšanu! Un šķiet ka tā turpināsies vēl līdz pašam referendumam...Vai vienreiz varam likties mierā!

pirms 8 gadiem, 2011.12.01 16:50

Latvijā un pasaulē