Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļa policistu atkal varēs strādāt 24 stundu darba režīmā un gūt papildu ienākumus 10

Daļa Latvijas policistu varēs atkal strādāt 24 stundu darba režīmā, lai niecīgā atalgojuma dēļ darbu policijā nepieciešamības gadījumā varētu savienot ar papildu darbu.Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics aģentūrai BNS pastāstīja, ka agrāk atsevišķas policijas struktūrvienības savu darbu jau organizēja pēc 24 stundu maiņu grafika, taču pēc policistu iesaistīšanās Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanā aktualizējās jautājums par policistu slodzi un tika pieņemts lēmums par atteikšanos no diennakts režīma, nosakot 12 stundu darba režīmu. Otrdien policijas vadība tomēr nolēmusi, ka ir atsevišķas struktūrvienības, kur iespējams strādāt diennakti, piemēram, operatīvās vadības nodaļās un īslaicīgās aizturēšanas vietās. Lēmums pieņemts, ņemot vērā policistu aiziešanu no dienesta un likumsargu zemās algas, jo īsāks darba grafiks neļauj daļai policistu strādāt citās darba vietās un tādējādi gūt papildu ienākumus. «Cilvēks varēja rēķināties ar diennakts darbu, un pēc tam viņam bija vairākas dienas brīvas, līdz ar to varēja strādāt arī citā darbavietā. Tāpat darbiniekiem reģionos bieži ir problēmas nokļūt darbavietā, ja dežūra tiek organizēta pēc 12 stundu grafika,» paskaidroja Rinkevics. 2003.gada Eiropas direktīva gan paredz, ka darbs nakts stundās var kaitēt cilvēka veselībai un tas ir darbs īpašos apstākļos. Direktīva noteic, ka dalībvalstīm ir jāveic visi nepieciešamie pasākumi, lai katram darba ņēmējam būtu tiesības uz nepārtrauktu 11 stundu atpūtas laiku diennaktī. Šādu nostāju atbalsta arī Eiropas arodbiedrību asociācija. Direktīva gan dalībvalstīm uzliek saistības sasniegt mērķi, taču nenosaka līdzekļus un metodes, kā to sasniegt. Uz kādu laiku policija no šīs direktīvas piemērošanas atkāpsies līdz brīdim, kad stabilizēsies situācija ar personālu. «Agrāk vai vēlāk mums pie šīs direktīvas būs jāatgriežas, taču tas ir atkarīgs no finansējuma,» uzsvēra Rinkevics. Kurās struktūrvienībās policisti varēs atgriezties pie diennakts režīma, lems reģionu vadība. Plānots, ka par to lemt varēs no 1.augusta.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

up

Piekdienas,sestdienas vakars un nakts tuvojas! Kas mums ar izi bāriņu--atkal viss pa vecam?

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 12:47

to Rihards

Brīnos par Tevi, kur Tu tur nesaskaņas un ambīcijas! Cik ilgi aiz tēta muguras slēpsies? Pat sieviņu, kas starp citu ir superīga policiste un strādā "karstajos punktios" apliku Juristu biedrībā!
Tevi pat par učastkovij nevarēja turēt, kur nu vēl kriminālpolicijā, kur jāstrāā nevis jārunā!
Un vispār Bauskas policija rullē, jo strādā daudz labu policistu un cilvēku!

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 10:52

nu ja

1. Bauskā policija strādā labāk kā citur valstī
2. Atbalstu 24 stundas nepārtraukto maiņu, bet tad tā ir jānostrādā nevis jānoguļ vai jāatsēž bezdarbībā.
3. Iecirkņa inspektori ir atsevišķa tēma- ir kas patiešām strādā ļoti labi un ir saimnieki savā iecirknī, bet, ņemot vērā pr-ka D. bezdarbību, tie, kas neko nedara, arī visvairāk kliedz, ka pārstrādājušies. Tāpēc risinājums varētu būt lai D. pakustina pakaļu un skatās ko kurš un cik dara un labākos stimulētu ar piemaksām.
4. Arī kriminālpolicijai būtu jāstrādā sazobē ar kārtības policiju un viņi varētu būt tie kas signalizē, ka lūk tas inspektors uz vietas visu pārzin, visu izdara, bet tas ir sliņķis. Citādi dēļ sliņķiem cieš arī čaklie policisti
5. Gribētu lai BDz publicētu ikmēnesi info par Bauskā notiekošo, kā apkopojumu salīdzinot ar latvijā kopā esošo.

pirms 9 gadiem, 2011.07.29 09:31

ups

Napalioninam pārbaudes laiks----laikam jau neizturēs!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 19:59

Rihards

Ja kādam tas var noderēt, varu iedot paraugu prasības pieteikumam tiesā. Briesmīgi, ka Bauskā darba laiku organizē neatbilstoši Valsts policijas noteikumiem.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 16:25

aha

:?
Tieši tā, no pieredzes zinu, bija cilvēki, kas uzlika parakstus zem raksta, kas bija paredzēts sūdzībai par nelikumībām iecirknī, priekšnieks uzreiz izsauca, un pajautāja vai darbs vairāk nav vajadzīgs...??? Tas pie vecā priekšnieka, bet uzraksti pie jaunā napoleoniņa kaut ko, tam vispār paurītī sakāpis, šim tak cilvēks neinteresē kā tāds absolūti!!! Tājā iestādē atrasties uzdzen šermuļus, satikt " mazulīti", fui!!!
Skaidri un nepārprotami vai ne???

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 16:17

:?

Kamēr uzrakstīs to kolektīvo prasību un savāks parakstus, priekšniecībai jau būs par aktivitātēm noziņots, bet pret iniciatoru uzsāktas represijas. Nav nekas jauns!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 11:29

.....

Tāpēc ir tāda instance kā tiesa, kur var iesniegt savu prasību, uzrādot darba grafiku, pret IeM un tad jau uzreiz atmaksās pilnīgi visu. Ir jācīnās par sevi, par to vēl neviens no darba netika padzīts. Kolektīvo prasību un viss labi. Nevienam nebūs jāsūkstās.A, priekšniecība atturēsies no turpmākās verdzības.

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 10:50

mulķis

Bauskas iecirknī likumi vispār netiek ievēroti, inspektori strādā vairākas diennaktis nedēļā un nedrīkst ņemt brīvu par pārstrādātajām stundām, jo darbinieku nav, bet iesniegumu Jūuuuuura, piekrītu GuRu, maksāts netiek nekas.

Kādam jāatbild par nelikumībām Bauskas iecirknī!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 09:51

GuRu

Učastkovije, strādā pa sutkām no laika gala un bez brīvdienām, un bez samaksas par virsstundām...

pirms 9 gadiem, 2011.07.28 08:09

Latvijā un pasaulē