Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba grupa sāks vērtēt slimnīcās un traumpunktos sniegto palīdzību 1

Šodien plkst.12 Veselības ministrijā (VM) notiks pirmā darba grupas sanāksme, kura izvērtēs slimnīcās un traumpunktos sniedzamo veselības aprūpes pakalpojumu veidus, izstrādās to kvalitātes vērtēšanas kritērijus, kā arī sniedzamo pakalpojumu apjomus, aģentūru LETA informēja VM pārstāve Egita Pole.Darba grupu vadīs VM valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis, bet darba grupas darbā tiks iesaistīti gan ārstniecības iestāžu, gan pašvaldību pārstāvji. Plānots analizēt sniedzamos pakalpojumus un to apjomus Alūksnes, Jūrmalas, Krāslavas, Kuldīgas, Madonas, Ogres, Preiļu, Tukuma slimnīcās, Cēsu klīnikā, Dobeles apkārtnes slimnīcā, kā arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā. Pirmajā darba grupas sanāksmē dalībnieki vienosies par darba kārtību, tiks prezentēts VM un Veselības ekonomikas centra skatījums, bet turpmākās sanāksmes notiks izbraukumos ārstniecības iestādēs. Jau ziņots, ka no 2011.gada otrā pusgada plānots pārprofilēt deviņas nelielās daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcas. Iespējams, ka valsts vairs neapmaksās neatliekamo palīdzību Jūrmalas, Ogres, Kuldīgas, Preiļu, Krāslavas, Gulbenes, Cēsu, Alūksnes, Dobeles, Madonas un Tukuma slimnīcām. 2010.gada 28.decembrī pieņemtie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā paredzēja arī, ka no šī gada 1.janvāra traumpunkti Priekules slimnīcā, Ludzas rajona slimnīcā, Saulkrastu slimnīcā, Rīgas 1.slimnīcā, Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā, Aizkraukles slimnīcā, Saldus medicīnas centrā, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Rīgas rajona slimnīcā, Bauskas slimnīcā, Limbažu slimnīcā un Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā iedzīvotājiem palīdzību sniegs darba dienās no plkst.18 līdz 8 un brīvdienās un svētku dienās 24 stundas diennaktī. Tomēr, ņemot vērā ārstniecības iestāžu protestus un to, ka atsevišķu ārstniecības iestāžu vadītāji atzinuši, iespējams, neprecīzo palīdzības sniegšanas uzskaiti traumpunktos, Veselības norēķinu centram aprēķinus un patieso situāciju nāksies pārbaudīt atkārtoti. Tāpēc līdz 1.maijam traumpunktu darba laiks un finansēšanas kārtība nemainīsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mediķis

Nu vēl ko? Darba grupa sāks vērtēt....Droši vien kādam pensionāram vai kādam sirdzējam ir par daudz sniegta palīdzība,iztērēti no deputātu paredzētajiem kompensācijas līdzekļiem.
Jo lielāks pārraudzības aparāts,jo nabadzīgāka tauta...skumji.

pirms 9 gadiem, 2011.01.28 00:43

Latvijā un pasaulē