Darba meklētāji zaudējuši cerības atrast darbu 11

Lai gan bez darba palikušo iedzīvotāju skaits pieaug, darba meklētāju aktivitāte ir būtiski samazinājusies. Tā secināts tirgus izpētes uzņēmuma SIA Tirgzinis un CV-Online Latvia kopīgi veiktajā pētījumā par darba tirgus tendencēm Latvijā.Pieaudzis to darba meklētāju īpatsvars, kas izvēlas strādāt uzņēmumā, kurš maksā nelielu, taču konstantu darba algu, nevis uzņēmumā, kas piedāvā augstus procentus no uzņēmuma peļņas. Salīdzinot ar līdzīga pētījuma datiem par 2007 gadu, darba meklētāju atsaucība uz identisku vakanci ir samazinājusies par 78%. Tātad, neskatoties uz augsto bezdarba līmeni valstī, darba meklētāji nepiesakās uz izsludināto vakanci. „Plānojot realizēt šo pētījumu, mūsu galvenais mērķis bija noskaidrot darba meklētāju prasības attiecībā pret darba samaksu potenciālajam darba devējam. Proti, ievietojām darba sludinājumu portālā www.cv.lv divu dažādu uzņēmumu sludinājumus uz identiskām vakancēm, bet ar atšķirīgiem darba apmaksas noteikumiem.  Pētījuma dati apstiprināja mūsu sākotnēji izvirzīto hipotēzi - daudz lielāka (par 61%) darba meklētāju atsaucība bija uz sludinājumu, kurā uzņēmums piedāvāja nelielu „cieto" algu. Taču, pētījums atklāja vēl arī pavisam citu tendenci - krasi samazinās darba meklētāju aktivitāte. Vienīgais, kā šobrīd to spējam izskaidrot, ir tas, ka darba meklētāju vidū valda tāda kā neticība saviem spēkiem, neticība gūt atsaucību no potenciālā darba devēja", tā, komentējot pētījuma datus, saka SIA „Tirgzinis" vadītāja Ieva Kozlovska. Iepazīstoties ar pētījuma rezultātiem „CV-Online Latvia" biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš mudina darba meklētājus aktīvāk iesaistīties darba meklējumos: „2009.gada pirmajā pusgadā mūsu vortālā vien tika izvietoti 4340 sludinājumi uz dažādām vakancēm. Lai arī vēl ir pāragri runāt par darba tirgus izaugsmi, kopš jūlija darba sludinājumu skaitam ir tendence pat nedaudz pieaugt. Tas liecina, ka darba devēji joprojām meklē darbiniekus - visvairāk meklē pārdošanas un IT speciālistus, kā arī vadītājus."

Pievieno komentāru

Komentāri 11

aga

īstenībā, es joprojām neesmu saņēmusi nevienu zvanu vai e-pasta vēstuli. mazliet jocīgi:) skolotājiem algas samazināja... tie neapmierināti. bet te es piedāvāju nopelnīt 80 ls mēnesī pastrādājot 3 h nedēļā, a šiem nekādas atsaucības:)

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 20:06

Kadi anglu valodas specialisti var but Latvija?AGA brauc uz angliju un macies,sobrid pat skolas piejamas pa velti,2limenis.Man anglu valodas skolotaja partulkoja CV visi angli nirdza cik garam tas vis bija satulkots

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 14:48

Ir valoda,ir iespeja prom no turienes uz arzemem,Citas izdzivosanas iespejas vairs nau

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 14:44

Ir valoda,ir iespeja prom no turienes uz arzemem,Citas izdzivosanas iespejas vairs nau

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 14:43

Paklausies zinas un nelabi paliek kads bardaks notiek ten,valdibai ir darbs un nauda,tautai piga.Kads darbs vairs latvija,aizbraukt pa pedejo naudu uz parrunam,vai vel tomer apest vel mazes skeli brokastis,jo darbu diezvai dabusi.Braukt uz Rigu pa 200ls stradat,pec nodokliem tikai celam paliek,a esanai grauz rudeni sakritusasa lapas.

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 14:40

Janka

Neticība saviem spēkiem.Kas jūs tur uz citas planētas dzīvojiet vai.Man nekāda ticība nav zudusi[un gandrīz visiem ko pazīstu].Mums nauda ir zudusi ar ko aizbraukt darba meklējumos[intervijās u.t.t.].viens izbraukums uz Rīgu un 5.ls tev nav.Un pats galvenais,ja arī tu dabū to darbu,tad nav nekādas garantijas ka tev samaksās par padarīto.Protams man gudrīši teiks vajag noslēgt darba līgumus u.t.t.Ar visiem darba līgumiem ir pilnīgākajā p-aļā.Tad kad ir mēnesis nostrādāts,ceļa naudā un pusdienu maizītēs 160.ls notērēts[kuri ir aizlienēti],tad viens trekni spīdošs feiss pasaka maksāt nav ko ,ja ir kādas pretenzijas griezieties tiesā.Un tad tiešām ticība pazūd[ne jau saviem spēkiem],bet šai valstij.

pirms 11 gadiem, 2009.10.20 11:55

aga

Meklēju angļu valodas privātskolotāju,kas 2 x nedēļāuz 1,5 h(ap 18:00) nāktu pie manis uz mājām pasniegt angļu valodu. pamatzināšanas man jau ir, bet vēlos savas zināšanas uzlabot līdz izcili:) Prasības- pieredze angļu valodas pasniegšanā. Maksāšu 10 ls par reizi. (dembo@inbox.lv)

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 22:19

Saba

Cilvēkiem vairs patiešām nav ticības, ka varēs dabūt darbu. Un ja kaut kur uz CV aicina uz pārrunām, tad jārēķinās, ka tie būs nevis atlasītie kandidāti uz vakanci, bet gan visi, kas CV iesnieguši. Ja darbs ir Rīgā ( jo Bauskā praktiski vakanču nav), tad jārēķinās arī ar velti iztērēto ceļa naudu uz pārrunām, jo garantijas, ka darbs tiks piedāvāts tieši tev- nav.

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 15:43

Pingvīns

Pārdošanas speciālistus jau meklēt var, tikai ko viņi varēs pārdot ja neviens neko nevarēs nopirkt?

pirms 11 gadiem, 2009.10.19 14:45

Latvijā un pasaulē