Darbiniekiem būs jāmaksā lielākas algas 8

Ar laiku darbiniekiem būs jāmaksā lielākas algas, tā, komentējot reģistrētā bezdarba līmeni - 11,6% - jūlija beigās, šorīt LVT1 raidījumā "Labrīt, Latvija!" teica "DNB bankas" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.Viņaprāt, jūlijā reģistrētais bezdarba līmenis parāda, ka Latvijai ir darbaspēka rezerve, kas ļauj augt valsts ekonomikai. Taču attiecībā pret izskanējušām runām, ka darbinieku jau sāk trūkt gan vieglajā rūpniecībā, gan tirdzniecībā, viņš norādīja, ka algām Latvijā ir jākāpj, jo salikums - darbaspēka trūkst, kaut gan bezdarbs ir 11,6%, ir absurds. "Tad ir jāmaksā vairāk, tik, lai cilvēks ir gatavs nākt strādāt," uzsvēra eksperts. Darba algu pieaugumam pamats esot arī tas, ka strauji aug uzņēmumu rentabilitāte, uzsvēra Strautiņš. Jau rakstīts, ka reģistrētā bezdarba līmenis jūlija beigās bija 11,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita un salīdzinājumā ar jūniju tas samazinājies par 0,3 procentpunktiem, aģentūru LETA informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). NVA jūlija sākumā bija 117 606 bezdarbnieki, bet mēneša beigās - 114 689 cilvēki. Bezdarbnieku skaits valstī mēneša laikā ir samazinājies par 2917 cilvēkiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jaaa

Ja nevar samierināties ar maizes riecienu vien, tad jamūk prom. Ir valstis,kurās var dzīvot skaisti, strādājot mazkvalificētus darbus.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 20:58

gans

Darbu atrast nevaru, braucu strādāt uz ārzemēm. Par melnstrādnieku ar augstāko izglītību.
Šī realitāte kaut kā nesaskan ar rakstīto. GALĪGS MURGS!!!

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 15:49

nezinitis

mūsu ekonomikas straujā izaugsme ir uz sociālās bāzes likvdācijas rēķina uz noziedzīgās pensionēšanās sadales rēķinā,uz neaizsargātās cilvēku daļas rēķina." paldies" mūsu ierādņiem ,kas šo izaugsmi vērtē pēc sev miļjoniem latu pišķirtajiem l atalgojumiem.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 09:18

mjāā

Ekonomika aug, :))), smieklīgi!!!- kapēc vēl, joprojām, turpina LV iedzīvotāju migrācija???

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 14:02

mjāā

Redz cik labi! valsts ekonomika aug.
Kāpēc neaug cilvēku labklājība? Kāpēc neatgriež atpakaļ iedzīvotājiem kaut daļu- kā nodokļu atvieglojumos, veselības aprūpei, uttt...
Kāpēc cenas katru mīļu brīdi var paaugstināt, sak paskatīsies, varbūt to arī vēl cilvēciņi var atļauties iegādāties. Bet kā vari nepirkt, ja ir 1 nepieciešamības prece? Vienkārši jāpērk, no cita kā jāatsakās, lai būtu ko ēst, bērnus skolot, medikamentus jau vairs nav par ko pirkt.
Brīnums, kāpēc pasliktinās LV iedzīvītājumu veselības stāvoklis!!!....

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 14:01

au

Privātfirmā min.alga + maza aploksne!Solija ko pielikt-nekā jau 3 gadus!Krējumu paņem šefs.Nepatīk kas,atradīsim citu! Citu darbu atrast grūti,tā arī sēdi uz vietas!Ko var mainīt,nav saprotams!

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 13:11

Mūsu valstī izpratne par labklājību un to, kā jādzīvo godīgi strādājošai ģimenei stipri atšķiras no tā, ko ar šo jēdzienu saprot citur. Rēķinus nomaksāt vari, ēst arī vari atļauties nopirkt (pamatā sekojot līdzi atlaidēm) mugurā velkamajam arī sanāk, nu un par ko sūdzies? Ir tev labklājība! Tāda ir LV filozofija! Mēs strādājam, lai varētu strādāt t.i. uzturētu sevi tadā formā, lai varētu aizvilkties uz darbu, bet ne vairāk un nevis, lai varētu dzīvot ar prieku. Un mēs esam četru cilvēku ģimene, kurā abi vecāki ir ar augstākajām izglītībām un strādā augsti kvalificētu darbu un mums ir tieši šādi! It kā jau visam obligātajam pietiek, bet reizēm sajūties tik nožēlojams, jo katrs tēriņš, kas ir ārpus rāmjiem, makā iecērt robu! Un es nemaz nevaru iedomāties kā dzīvo tie, kam vēl kredītu slogs, mums vismaz tādu nav!

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 11:29

nedaudz no teorijas

Tā politika ar mazajām algām Latviju jau padarījusi par zemi bez pamatiedzīvotājiem. Tas nav normāli, ka strādājošs cilvēks tomēr ir nabags, līdz beidzot viņam nekas cits neatliek kā izmisumā pakārties. Laikam jau tikai sapņu zemē Amerikā cilvēks no apavu tīrītāja ar godīgu darbu savas dzīves laikā spēj kļūt par miljonāru. Godīgam darbam ir jābūt iztikas avotam un strādīgam cilvēkam ir jānodrošina savas ģimenes labklājība. Labklājība ir jebkuras valsts pastāvēšanas jēga.

pirms 8 gadiem, 2012.08.14 11:00

Latvijā un pasaulē