Daugavā izvelk milzu samu 12

Vakar, 4. maijā, īpašu makšķernieka veiksmi piedzīvoja Genādijs Maisejevičs. Daugavā pie Pļaviņu pilsētas centra - pretī Pasta ielai, viņš no upes izvilka 68,2 kilogramus smagu un 2,22 metru garu samu. Tas ir jauns Latvijas rekords, ziņo portāls www.staburags.lv .Genādija kungs dzīvo Jēkabpilī, un ir makšķernieks ar stāžu. Šajā dienā viņš ar ģimeni bija ieradies ciemos pie sievasmātes Pļaviņās. Vīrietis stāstīja - kamēr sievietes pievērsušās mājas darbiem, viņš nolēmis Daugavā „pamētāt" spiningu, jo makšķerēšanas piederumi viņam gandrīz visur vienmēr ir līdzi. Pēc brīža sapratis, ka āķim pieķēris kas pamatīgs.  - Nojautu, ka viens galā netikšu, uz tūlīt zvanīju savam labam paziņam - pļaviņietiem Jānis Glodam, lai dodas palīgā. Vēlāk piesteidzās vēl viens, un trijatā mēs lielo samu izvilkām krastā. Tam vajadzēja stundu un desmit minūtes, - stāsta Genādijs Maisejevičs.  Viņš atzina, ka kaut ko tādu nebija gaidījis. Turklāt šis ir viņa pirmais noķertais sams mūžā, un tāds milzenis! Sākumā makšķernieks pat īsti nespēja noticēt savai veiksmei, kas noteikti ir katra „copmaņa" sapnis. Vīrieša sejā prieks un gandarījums mijās ar apmulsumu. Pat tad, kad sams vēl nebija nomērīts un nosvērts, varēja redzēt, ka šis loms ir Latvijas rekorda cienīgs.  Arī upes malā sastaptie cilvēki apliecināja, ka makšķernieku cīņa ir samu bijusi ilga un grūta. Brīdis pēc lielās zivs izvilkšanas krastā Daugavas krasts bija pilns ar ļaudīm, kuri vēlējās apskatīt šo upes dzelmes iemītnieku, un kopā ar to nofotografēties. Daudzi apkārtējie ar izbrīnu aplūkoja Genādija kunga „darbarīku", jo lielo samu viņš izvilka ar parastu makšķeri (SPIN 270), kura viņam esot jau sen, izmantojot 0,32 milimetru „Tornado 3i" auklu, bet par ēsmu kalpoja balta plastmasas zivtiņa ar sarkani krāsotu muguru.  Sama garumu noteica turpat uz vietas, bet svērt vajadzēja doties uz kādu no tuvākajiem veikaliem. Tā svars pārsteidza pat optimistiskākās prognozes - 68,2 kilogrami. Tātad iepriekšējais Latvijas rekords - 58 kilogrami, izmantojot makšķeri, bija pārspēts!  Brīdi vēlāk makšķernieks meklēja, kam sama „vectētiņu" pārdot. Viņš atzina, ka ģimenei labprātāk garšojot citas zivis, bet samam tomēr nav tik liela piekrišana. Turklāt, lai apēstu šādu milzeni, vajag krietni daudz ēdāju.  Genādija kunga paziņa Jānis Glods, kurš arī pats ir aktīvs makšķernieks, stāstīja, ka maijā sami parasti dodoties baroties. Tad ir lielākas izredzes tos noķert. Viņa lielākais izvilktais sams bijis 20 kilogramu smags. Citi zināja teikt, ka šādi milzeņi vēl mīt Daugavas dzelmē arī pie Oliņkalna. Katrā ziņā, iespēja tādu vai līdzīgu izvilkt vilina ne vienu vien makšķernieku, tāpēc Daugavas krasts pie Pļaviņām todien vēl ilgi bija makšķernieku pilns, kuri tur izmēģināja savu veiksmi.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Ezis

AA pilnīga taisnība!
Jālaiž vaļā? Kā tad!!! Varbūt vēl noteikt ierobežojumus, tipa, ja smagāks par 40kg, tad jālaiž vaļā?!!
Tad jau mednieki arī lai laiž vaļā savus nošautos zvērus, vai labāk, lai ķer ar laso!!!
Malacis onka, pieveica tādu monstru...

pirms 13 gadiem, 2008.05.09 22:11

Starp citu

Ja nav blakus samam šā gada "Copes lietas" žurnāla - rekordu nereģistrē.
Tā bija pagājušo gadu Mārtiņam Zilbertam ar lielo Lielupes līdaku.
Viņš pat bija nobildējies ar "Copes lietu" žurnālu, bet gan iepriekšējā gada un rezultāts garām.
Ar to žurnālu, tas ir diezgan stulbi.
Un vēl fakts - vasarā - šis pats sams, lielā veiksminieka pričendāļus pārvērstu vienās skrandās.
Patreiz ūdens vēl ir auksts un sami ir ļoti gurdeni, viegli pakļaujas.
Lai nu kā, rezultāts vienalga, ir ļoti labs.
Ar to arī apsveicu.

P.s.
Es droši vien būtu nomērījis, nosvēris un nofotografējies, bet pēc tam būtu atlaidis samu atpakaļ savā stihijā.
Tas visiem labi zināms, ka jo labāks eksemplārs, jo labāki pēcnācēji.
Katrā ziņā, kārtīgs makšķernieks, trīs simtu latu dēļ, uz restorānu noteikti nedzītos.
Ko var darīt, ja mūsos patērētāja gars ņem virsroku un tādu Latvijā ir nospiedošais vairums!

pirms 13 gadiem, 2008.05.07 23:10

Sams

Rekordu mierigi vareja registret atstajot samu dzivu. ka to ir darijusi citu godpratigi makskernieki. tas pat ir nofilmets un zive.lv un varbut ari juutube pieejams klips. Cilveks saslapinaja lielo gulammaisu, kura ietitu samu aizveda uz tuvejo veikalu nosvert un tad atpakalj,lai ielaistu daugava turpinat dzivot!

pirms 13 gadiem, 2008.05.07 15:30

Dina

he - tipisks Latvijas vīrietis: "kamēr sievietes pievērsušās mājas darbiem, viņš nolēmis Daugavā "pamētāt" spiningu"

pirms 13 gadiem, 2008.05.07 14:35

Ahmeds

Nu ja tādu milzoni izvelk uz parastu auklu un pat parastais āķis bija derīgs pēc izturības un iecirtiena dziļuma, tad jau laikam samu vecētiņam bija uznācis vecuma nespēks vai vienkārši reimatisms kaulos iekoda un nespēja pretoties...

pirms 13 gadiem, 2008.05.07 14:33

Andrejs

Negaršo, bet noslepkavot vajadzēja - kropli!!!

pirms 13 gadiem, 2008.05.07 07:27

Anda

Redzēju tiko Panorāmā šitās pašas bildes. Re kāds visiem gards kumosiņš.

pirms 13 gadiem, 2008.05.06 21:07

Lelde

Tas nu gan ir milzenis. Kā šitādu var pievarēt ar makšķerkātu??

pirms 13 gadiem, 2008.05.06 19:20

Latvijā un pasaulē