Dažas melnas līnijas Bauskas svētku programmā 11

Vēlos dalīties iespaidos par Bauskas pilsētas 400 gadu jubilejas pasākumiem. Organizatori tiešām bija ieguldījuši titānisku darbu, lai svētki izdotos. Par to viņiem milzīgs paldies. Ļoti skaists bija koncertuzvedums «Bauskai 400». Tikai par nožēlu muzikālais pavadījums atgādināja mežoņu tamburīnu un bungu dārdoņu. Šie trokšņi pilnīgi izbojāja amatierkopu sniegumu, drausmīgajā bungu rīboņā gandrīz neko nevarēja dzirdēt. Neizpratni par šādu troksni manīju daudzu apkārtējo sejās. Mežonīgā bungu rīboņa turpinājās arī vēlāk koncertā «Dziedi, Bauska!». Kāda jēga bija saaicināt daudzos korus un diriģentus, ja dziedātāju vokālais sniegums nebija baudāms? Parasti dziedātāju balsis ir priekšplānā, bet muzikālais pavadījums rada fonu. Kāpēc Bauskā bija otrādi? Šādos lielos pasākumos piedalās ne tikai tīnīši, bet arī vidējās un vecākās paaudzes klausītāji. Viņiem nemaz nav patīkami, ka skatuves priekšā «nāves agonijā» raustās, kratās, spārdās un vicina rokas tīnīši. Varbūt priekšnesumu laikā derētu kāds nožogojums vai apsardzes vīru klātbūtne. Manuprāt, šādas negācijas farsā pārvērš daudzu cilvēku ieguldīto darbu. Arī pilsētas viesiem tas radīja negatīvas emocijas. Patīkami, ka Rātslaukumā bija daudz galdiņu un sēdvietu, lai baudītu alu, uzkodas, netraucējot apkārtējiem. Bija arī «izcilas personas», kas ar alus glāzēm rokās spraucās cauri klausītāju rindām, vienu otru aplaimojot ar dzēriena šalti. Tā bija vēl viena negācija šajos svētkos.Negribētu, lai kādam rastos iespaids, ka es visu redzu tikai melnās krāsās. Svētki bija lieliski, savukārt par negatīvo vajadzētu padomāt, organizējot ko līdzīgu citugad.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

līksma

Veiksmīgi atrodot sēdvietu pirmspēdējā rindā, par koncertuzvedumā notiekošo bija tikai nojausma. .. varēja tik saprast vai dejo maza auguma dejotāji,vai lielāki... dažādas mašīnas, trokšņi...labi redzami un daļēji dzirdami bija uz skatuves darbojošies personāži.

Ļoti žēl, ka pasākuma baudīšana bija domāta tikai priekspusē sēdošajiem. Šī nu bija tā reize, kad ikvienam apmeklētājam vajadzēja visu redzēt un dzirdēt. Pietrūka lielais ekrāns!!

Tāda laba doma-koris sadziedās ar skatītājiem!! Kas notika ar skaņu??!! ??? Mēs aizmugurē gandrīz neelpojām, lai dzirdētu kora dziedājumu! Bet nekā..Piedziedājām uz izjūtām. Palīdzēja tikai tie skatītāji, kuriem sadziedāšanās vadītājs iedeva mikrofonu....

Liels prieks par smaidīgajiem, nenogurstošajiem pasākumu apmeklētājiem. Liels paldies organizētājiem!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.06 10:51

tumba

Apskaņošana bija garām, tikai tiem, kuri klausījās no pašas priekšas.

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 11:34

Man personīgi patika vienīgi laika apstākļi, koncertprogramma likā īsts lētucis. Kori varbūt bez bungām būtu labi, bet par ilgu. Estrādes žanra mākslinieku gadiem drillētās dziesmas, piedodiet... nepatika, baudāmi manā skatījumā bija Jana un Intars.

pirms 11 gadiem, 2009.08.05 09:14

krix

citugadu? :) jādomā, ka tik liela mēroga pilsētas svētki bauskā vismaz gadus 50 nebūs.

es varētu piebilst, ka man gaužām nepatika liekulība - Bauskas dzīves rakstiņā bija minēts, ka rūpīgi tika atlasīts ko tirgot Rātslaukumā, tā lai tas būtu svētkiem piemērots. bet aizejot uz rātslaukumu pirmais ko pamanīju bija briesmīgi banālā un skaļā viasat reklāma.. sakiet tas tur tematiski iederējās, ja? :)

bet ļoti patīkami pārsteidza Bauskas novadpētniecības muzejs. ļoti labas un vērtīgas izstādes. un tieši par tēmu..

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 23:49

xxxx

Es arī aizgāju no koncerta,jo sitamo instrumentu dārdoņu ausis neizturāja,no vibrācijas ausīs sākās galvassāpes un cits nekas neatlika kā doties mājās.Piekrītu arī viedoklim par dārgajām atrakcijām bērniem.Varēja būt uz pusi lētāk!

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 22:32

i

Lauku iedzīvotāji bez mašīnām jau to svētku programmu vakarā nevarēja baudīt.

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 21:02

Smaidīigaa

Ko jūs pie4akarējjāieties redziet vismaz pa velti baudijāt koncertu, ko īdiet , kā vienmēr jums vajag lai vis rit ideāli , tad noorganezējiet paši kautko tādu , tad redzēsiet kā ir , pat tik labi nesanāks !

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 20:40

nu

nu, var jau iet ar domu meklēt un redzēt tikai negatīvo, lai gan autors pats saka, ka to nav gribējis... bet ja gribas ar smaidu, labā garastāvoklī , un tiešām atpūsties, tādām lietām nepievērš uzmanību... nekļūdās tikai tie, kas neko nedara.. varēja taču informēt organizatorus pa tiešo, nevis izlikt apriešanai šajā forumā...

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 16:56

Piekrītu par atrakcijam bērniem! Varēja, piemēram, daļu no salūtā '' ieguldītās '' naudas, kas noteikti nebija maza, novirzīt bērnu bezmakas atrakcjam!

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 14:06

:(

Man arī bija viena lieta, kas nepatika. Un dzirdēts arī ka daudziem nepatika, tas ir, ka atrakcijas bērniem bija visur par naudu, un ja nebūtu atbraukuši atrakciju rīkotāji uz bauskas svētkiem, tad bērniem nebūtu, ko darīt. 1Ls uz 10 minūtēm priekš bauskas ir ļoti dārgi.

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 13:44

kIKA

forši, ka kāds arī ko šādu pasaka, jo organizatori ne vienmēr visu pamana. lai veicas kā autoram, tā organizastoriem nākošgad!

pirms 11 gadiem, 2009.08.04 13:29

Lietotāju raksti